Skocz do zawartości

Oficjalna premiera Redmi Note 5 w PL


DJYano

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Pabian napisał:

Byłby idealny gdyby był mniejszy.

Mamy 2018 rok i rozmawiamy o xiaomi. Zapomnij o telefonach mniejszych niz gabaryty 5,5". Niestety taki trend chinskich producentow. Prawdopodobnie ostatnim sensownym telefonem w okolicach 5" jest mi6.

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ciągle macie problem z rozmiarem? Co z tego że 5,5-6" skoro ramek praktycznie nie ma i telefon jest wielkości dawnych 5"? Sony pakuje lotnisko = źle, Xiaomi pakuje małe ramki = źle.

Czasy 4" telefonów się skończyły, po co Wam taki mały ekran i mocne podzespoły? Nic na tym nie zrobicie, a do pisania SMSów nie potrzeba snapa 6XX. 

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, galakty napisał:

Czemu ciągle macie problem z rozmiarem? Co z tego że 5,5-6" skoro ramek praktycznie nie ma i telefon jest wielkości dawnych 5"? Sony pakuje lotnisko = źle, Xiaomi pakuje małe ramki = źle.

Acha...

https://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Xiaomi-Mi-6,Xiaomi-Redmi-5,Xiaomi-Redmi-Note-5-Pro/phones/10491,10753,10747

Polecam kliknac "side by side".

A teraz napisz prosze jeszcze raz, z pelnym przekonaniem, ze telefon 6" jest wielkosci dawnych 5".  To proporcja 18:9 robi roznice. Gdyby powstal telefon z ekranem 5,5" w starej proporcji 16:9 i bezramkowy, wtedy racja, gabarytami przypominalby 5 calowego redmi 4.


Niestety proporcja 18:9 robi swoje i ekran 5,7" bezramkowy (redmi 5) gabarytem  przypomina stare 5,5", prawdziwy bezramkowiec mi mix 2 (ekran 5,99") ma zblizone rozmiary:
www.phonearena.com/phones/size/Xiaomi-Redmi-5,Xiaomi-Redmi-Note-4,Xiaomi-Mi-MIX-2/phones/10753,10212,10649

Cenie sobie obsluge jedna reka, w momencie w ktorym telefon rosnie w gore i na szerokosc, w pewnym momencie dla mnie, taka obsluga staje sie niemozliwa. Ja wiem ze jest taki trend, zeby robic jak najwieksze telefony, ale mi to nie odpowiada i po prostu zaglosuje portfelem w tym wypadku. Gdyby ktorys producent pokusil sie o bezramkowca (prawdziwego nie cos ala redmi 5) w rozmiarze 5,7" mysle ze kupilbym taki telefon bez wiekszego halo. Ale jak widac na przykladzie xiaomi, raczej do tego nie dojdzie. Smiem przypuszczac ze mi7 to tez bedzie 6" ekran. 

Edytowane przez PurpleHaze
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, galakty napisał:

Ehh.. Napisałem że "dawnych 5"", czy Mi6 to telefon stary? Chyba nie, wydaje mi się że niedawno wyszedł... 

Ale mi6 jest porownywalnej wielkosci jak mi3 zostajac w rodzinie xiaomi. Dawne 5" nie mialy az tak wielkich ramek gora/dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PurpleHaze napisał:

Ale mi6 jest porownywalnej wielkosci jak mi3 zostajac w rodzinie xiaomi. Dawne 5" nie mialy az tak wielkich ramek gora/dol.

Bardziej nawiązywałem do Sony.

Zresztą... Wystarczy spojrzeć na XZ2 Compact. Co z tego, że telefon mały skoro jest 2x grubszy od Huawei P9? DWA RAZY. To ja dziękuję za taką cegłę. Nowe telefony mają mocne podzespoły + się grzeją, fizyki nie oszukasz. Z dwojga złego lepsza patelnia ale cienka, niż małe mydełko Fa. I gusta klientów to potwierdzają, bo nikt nie robi takich potworów 4-5". To się zwyczajnie nie opłaca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przesiadasz się z Redmi Note 2 (i RN3 na Mediateku), to jak najbardziej warto, ale jak z czegoś nowszego na Snapdragonie, to już nie koniecznie. Zależy czego się oczekuje. W swojej cenie raczej nie ma wielkiej konkurencji, może jakieś modele Huawei czy Nokii, ewentualnie budżetowego Asusa, ale nie oferują one aż tyle, co Xiaomi. I tu też pada pytanie jaki budżet ktoś ma na nowego smartphona, bo można kupić tanio bardzo udany Redmi Note 4 na Snapie za kilka stówek, poszukać dobrej oferty na Redmi 5/5 Plus jeśli komuś zależy na ekranie 2:1 lub dołożyć do nowszego procesora i pamięci i kupić RN5Pro. Wybór jest spory, a opcji zakupu też jest kilka. Generalnie każdy jest na podobnym poziomie. Ceny w Polsce są całkiem przystępne i masz dłuższą gwarancję, więc zakup w necie za granicą nie jest już aż tak atrakcyjny, choć idzie na droższych modelach zejść z ceny stówkę czy dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawy mają się tak,
Zakup 4//64 BLACK
Pudełko fajne czerwono mocno hipsterskie :)
W środku ładowarka EU i fajny czarny silikon
Telefon miał globala już na Oreo :)
BL zdjęty od razu kontem Xiaomi podpiętym i z autoryzowanym poprzednio dla Kenzo
Twrp wrzucone i od razu po full wipe nasze 8.5.10

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, 
- wykonanie super za***iste inna klasa niż Kenzo 
- ekran petarda nadal łatwo i intuicyjnie obsługuje się go jedną dłonią 

Na minus
- bardzo ciche wyjście słuchawkowe
- nie wszystkie aplikacje mają dostosowany kolor belki z przyciskami (chodzi o kolor - spotify czarna apka biała belka no nic tylko za***ać kogoś za ten wyczyn)
- w trybie pełnego ekranu gest COFNIJ z prawej strony ekranu powinien być zablokowany gdy piszesz swipem na klawiaturze (koszmar)

Póki co tyle, ale będę dodawał kolejne spostrzeżenia wkrótce.


edit1

mam wrażenie, że telefon chrupie przy podnoszeniu apek nie ważne czy pracuje na pełnym ekranie czy z belką przycisków :/ słabo to wygląda :/ 
zrobię jeszcze test na ostatnim globalu i jeśli będzie tak samo oddaje telefon do sklepu i wracam do Kenzo  okazuję się chyba, że 636 jest dużo gorsze od starej 650

nie tego się spodziewałem :/

Edytowane przez DJYano
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DJYano napisał:

edit1
mam wrażenie, że telefon chrupie przy podnoszeniu apek nie ważne czy pracuje na pełnym ekranie czy z belką przycisków :/ słabo to wygląda :/ 
zrobię jeszcze test na ostatnim globalu i jeśli będzie tak samo oddaje telefon do sklepu i wracam do Kenzo  okazuję się chyba, że 636 jest dużo gorsze od starej 650
nie tego się spodziewałem :/

Pisz moze o odczuciach na biezaco co i jak, bo niewiele testow tego telefonu, a opinia swiadomego uzytkownika (jak wyzej) to bardzo wartosciowa i pomocna przy wyborze rzecz.

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PurpleHaze
jest sporo dobrego w tym fonie, naprawdę może to moje lekkie przewrażliwienie, może za jakiś czas te mankamenty zostaną wyeliminowane, po prostu RN3X przyzwyczaił mnie to czegoś bardzo dobrego i płynnego w działaniu, tutaj trzeba się trochę przestawić i chyba na początku wybaczyć, jestem właśnie po pierwszym ładowaniu na 100% zobaczymy jak ten aspekt się popisze :)
z tym oddawaniem fona to może mnie trochę poniosło :P 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telefon od wczoraj także przesiadłem się z Redmi Note 3 Pro. Jak dla mnie wszystko na plus choć nie czuć ogromnego skoku jakościowo. Uważam że 5 jest lepsza pod każdym aspektem ale nie jest to przepaść. Najbardziej cieszy dużo lepszy aparat i mniej grzejacy się procesor.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych obserwacji
- bateria ładnie trzyma 4h SOT i 49% (wifi cały czas on/spotify 4h/non stop data)
- szkoda, że głośnik jest mono i tak sobie gra oraz łatwo go zasłonić operując jedną ręką
- tryb full screen to mocno niedopracowany ficzer (gesty utrudniają zamiast pomagać) oby w MIUI X było z tym jakoś lepiej
- to chrupanie aplikacji podczas uruchamiania wywołuje u mnie spory dyskomfort, mam wrażenie że telefon zaraz mi się zawiesi to samo gdy aplikacja jest minimalizowana, wygląda to po prostu źle :/ bardzo widoczne to jest przy aplikacja które są zabezpieczone odciskiem palca
 

Edytowane przez DJYano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych obserwacji
- bateria ładnie trzyma 4h SOT i 49% (wifi cały czas on/spotify 4h/non stop data)
- szkoda, że głośnik jest mono i tak sobie gra oraz łatwo go zasłonić operując jedną ręką
- tryb full screen to mocno niedopracowany ficzer (gesty utrudniają zamiast pomagać) oby w MIUI X było z tym jakoś lepiej
- to chrupanie aplikacji podczas uruchamiania wywołuje u mnie spory dyskomfort, mam wrażenie że telefon zaraz mi się zawiesi to samo gdy aplikacja jest minimalizowana, wygląda to po prostu źle :/ bardzo widoczne to jest przy aplikacja które są zabezpieczone odciskiem palca
 

Co do przycięć moim zdaniem jest to wina romu xiaomi.eu. Na global tego nie było. Trzeba czekać na update

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzystam cały czas od dnia premiery i muszę napisać, że telefon ma potencjał ale sądzę, że dopiero za czas jakiś to będzie naprawdę fajna zabawka.

Wierzę, że MIUI 10 pozwoli rozwinąć mu skrzydła.
Póki co wybaczam mu (w zasadzie to MIUI9) to jak mnie potrafi zniechęcić to siebie.

Póki co polecam fona, ale trzeba sporo wybaczać póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DJYano napisał:

Korzystam cały czas od dnia premiery i muszę napisać, że telefon ma potencjał ale sądzę, że dopiero za czas jakiś to będzie naprawdę fajna zabawka.

Wierzę, że MIUI 10 pozwoli rozwinąć mu skrzydła.
Póki co wybaczam mu (w zasadzie to MIUI9) to jak mnie potrafi zniechęcić to siebie.

Póki co polecam fona, ale trzeba sporo wybaczać póki co.

Miałem podobne doświadczenia, ale od kiedy zainstalowałem miui 10 betę smartfon dostał porządnego wydajnosciowego kopa :D możliwe że jest to wina romu xiaomi.eu, ale nie chcę osadzać poki nie wyjdzie oficjalna 10. na ten moment bardzo polecam spróbować tej bety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 4 z Androidem 6 też nie był jakoś szczególnie udany, a na Androidzie 7 było już dużo lepiej. Później było chwilowe załamanie przy nowej wersji MIUI, a po miesiącu już wróciło do normy. Tutaj pewnie jest tak samo, MIUI 9 zrobione na szybko, a szlifowany jest ROM na MIUI 10 i z tą wersją będzie działać lepiej. Po prostu ma usterki jak każdy nowy sprzęt dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...