Skocz do zawartości

Najnowsza aktualizacja 9.5.9.0


piotrino

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy u was teraz tez tak baterie wpierdziela kiedy no problem 2 dni tera wstaje rano na 2 dzień i już wola o jedzenie ( 19% ) to jest na maxa irytujace.
U mnie na tej aktualizacji bateria chodzi bezproblemowo... Raz po raz robię testy.... Bateria to temat rzeka zależy jak to ,w jaki sposób używa telefonu....

083c0009785cad5c10e4ddecc82f3566.jpg3d9ad9dea642832b7abebe5dab8fe6b1.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty robiłeś na tym telefonie, że masz sot ponad 10 godzin przez dwa dni. Zakładam ze czytałeś jakiegoś ebooka na ciemnym ekranie.  

I jeszcze jedno czy potrafisz wejść gestami np w ustawienia wiadomości. Widzę, ze jest to niemożliwe i trzeba przełączyć na przyciski ekranowe co jest jak dla mnie strasznie irytujące, po co te gesty wprowadzili jak i tak nie da sie wszystkiego nimi ogarnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) U mnie naprawdę trafiłem na dobry "okaz" choć mój wcześniejszy redmi 4X też długo działał na baterii i działa nadal... W pracy od czasu do czasu włączam dane pakietowe, jak nie potrzebuję to wyłączam...W domu wifi jak coś aktualizuję, czy  sporadycznie przeglądam net(od tego mam komputer w domu). Ekran mam włączony na ok 50% i to mi wystarczy!! Facebooka nie używam(szkoda mojego czasu na to:)) Praktycznie tylko poczta i TT. Ogólnie do prawie  3 dni max trzyma, SOT od 7 - 11 godzin max, z  moich testów wynika...Zależy od używania w danej chwili.

2) Co do gestów to fajna sprawa, tylko mało tych gestów jest... Gestami w ustawienia wiadomości nie próbowałem, nie interesowało mnie to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, magyarek napisał:

Bo coś mi się gdzieś rzuciło, że globale się nie lubią z twrp? 

Tak się zdarza, ale nie zawsze. W nowszych telefonach z globalem czasami nie ma tego problemu. Jak chcesz wrócić to jednak najlepiej MiFlashem i romem fastboot, nie przez twrp. Żeby jednorazowo użyć twrp (żeby coś wgrać), nie trzeba go koniecznie instalować, wystarczy uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, magyarek napisał:

Aha. No to nie, nie wracam. Nie umiem, za trudne. :( 

A co w tym trudnego?

Pobierasz MiFlash. 

Pobierasz Redmi 5 Plus Latest Global Stable Version Fastboot File Download

W tryb fastboot potrafisz przecież wejść, postępujesz więc zgodnie z poradnikiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrinio ...na 2 kartach sim taki wynik...jak używasz telefonu? Ja mam 2 dni średnio na ładowaniu i sot 5-6h i uważam, że to dobry wynik a miałem już kilka telefonów:) ten wynik jest niesamowity
Szczerze mówiąc sam jestem zaskoczony że takie wyniki mi wychodzą.... Widać trafiłem na dobry telefon co do rozmów to średnio używam telefonu. Drugą kartę SIM używam bardzo rzadko okazjonalnie że tak powiem.... Dużo przeglądam TT. Sam jestem zaskoczony wynikami. Co jakiś czas Testuję telefon jeśli chodzi o baterie...Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2018 o 16:03, piotrino napisał:

No mamy.....Przy tej aktualizacji , jakby bateria lepiej trzymała.....Hm....,albo wydaje mi się...Albo mam szczęście do smartfonów :)

10 godzin ekranu w ciągu 4 dni wez gosciu wyjdź i nie sciemniaj. Sam stnadby by ci zjadł sporo baterii.ale widzę sam napisałeś, że testujesz baterie więc robisz wszystko, żeby wyniki zwyżac. Kolego mi wytrzymuje ok 8 godzin na lte w ciagu 13 godzin!!! A nie 4 dni, czyli standby mi prawie nic nie zjada. A na wifi do 11 godzin powinien wytrzymać. Ale powtarzam w życiu nie w ciągu 4 dni!!

Edytowane przez mrosi
Kolejny użytkownik, którego przerasta edycja cytowanej zawartości...
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blaca 4 dni i 10h SoT można spokojnie wyciągnąć. Wystarczy używać telefon z głową. Wyłączać wi-fi gdy się go nie używa, wyłączyć synchronizacje, nie instalować gównianych aplikacji które cały czas wołają o połączenie z internetem i w standby zje jakieś 1-2% na 10 godzin jeśli jest stały zasięg LTE więc to ty nie ściemniaj pisząc takie głupoty. Każdy używa telefonu inaczej. Jeden w ciągu dnia korzysta 8h na ekranie a inny 2h...

@tomek89 Jeśli to żaden syfmiui to zmień region na bardziej cywilizowany kraj niż Polska i spróbuj wyszukać aktualizacje. Jeśli nie pomoże to możesz ściągnąć plik z nowszym systemem i wgrać go przez telefon w aplikacji aktualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=9701]blaca[/mention] 4 dni i 10h SoT można spokojnie wyciągnąć. Wystarczy używać telefon z głową. Wyłączać wi-fi gdy się go nie używa, wyłączyć synchronizacje, nie instalować gównianych aplikacji które cały czas wołają o połączenie z internetem i w standby zje jakieś 1-2% na 10 godzin jeśli jest stały zasięg LTE więc to ty nie ściemniaj pisząc takie głupoty. Każdy używa telefonu inaczej. Jeden w ciągu dnia korzysta 8h na ekranie a inny 2h...

[mention=49830]tomek89[/mention] Jeśli to żaden syfmiui to zmień region na bardziej cywilizowany kraj niż Polska i spróbuj wyszukać aktualizacje. Jeśli nie pomoże to możesz ściągnąć plik z nowszym systemem i wgrać go przez telefon w aplikacji aktualizacje

Można też wszystko wyłączyć. Mój mi4c leży w szufladzie już 2 miesiące i ma 78% baterii. A jak go używałem wystarczał na jeden dzień

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj gościu, nikt cię nie zmusza żebyś w to wierzył!!! Nie wierzysz twoja wola.

10 godzin ekranu w ciągu 4 dni wez gosciu wyjdź i nie sciemniaj. Sam stnadby by ci zjadł sporo baterii.ale widzę sam napisałeś, że testujesz baterie więc robisz wszystko, żeby wyniki zwyżac. Kolego mi wytrzymuje ok 8 godzin na lte w ciagu 13 godzin!!! A nie 4 dni, czyli standby mi prawie nic nie zjada. A na wifi do 11 godzin powinien wytrzymać. Ale powtarzam w życiu nie w ciągu 4 dni!!


Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz z tej strony: http://en.miui.com/gid-23.html pod swój telefon. Na razie jak widzę, serwer pobierania jest zablokowany....Musisz poczekać jak odblokują pobieranie plików....Ewentualnie poszukaj na innych serwerach. Gotowca nie dam....Ale wujek google pomoże :)

Edytowane przez piotrino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2018 o 20:49, tomek89 napisał:

Zmiana regionu nie pomogła .

Jak wgrać plik do telefonu alby rozpocząć aktualizacje ?

Robiłeś to już? Udało się? Mam ten sam problem :/

Dnia 13.06.2018 o 17:10, piotrino napisał:

Pobierasz z tej strony: http://en.miui.com/gid-23.html pod swój telefon. Na razie jak widzę, serwer pobierania jest zablokowany....Musisz poczekać jak odblokują pobieranie plików....Ewentualnie poszukaj na innych serwerach. Gotowca nie dam....Ale wujek google pomoże :)

Masz pewny sposób na sprawdzenie czy ma się syfmiui? Z tego co wyczytałem to nie mam ale brak aktualizacji jest podejrzany.

Edytowane przez KTM250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...