Skocz do zawartości

Czy warto kupić Xiaomi Red Rice 1s?


ElerDruid

Rekomendowane odpowiedzi

nie narzekaj, specjalnie dla CIebie stworzyli rom bez bugów, wkoncu wszystko u CIebie dziala dobrze, to tylko inni zle obslugują telefon.

a wracajac do tematu, Acid kiedys juz napisal,ze miui bylo napisane dla mii3, a dla s1 zostal poprostu przeportowany, stad te wszystkie bugi .

Nie tylko dla Niego, ja też nie narzekam. Ram poniżej 150 - 200 MB nie spada. Żadnych lagów. :-)

Ale coś jest na rzeczy, mój brat ma RR1SW, zrobiłem u niego to samo co na swoim, a potrafi mu się przyciąć nawet na 1 - 2 minuty.

Przypuszczam że to kwestia zainstalowanych apek oraz widgetów. Dziś zrobię u siebie i u niego porównanie.

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Edytowane przez osekltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ak samo u mnie bylo spadalo do 50 mb i telefon chodzil jak vista na pentium sprzed 5 lat:) ale jest panowie rozwiazanie na wszystkie bole:

http://miuipolska.pl/forum/topic/3531-rom-cyanogenmod-11-kitkat-444-redmi-1s-build-r3-200914/

trzeba olac miui tak samo jak xiaomi nas olewa

na tym romie wszystko pieknie chodzi nie ma zadnych bugow. tak wiec do czasu v6 mozna smialo uzywac a i nawet jak v6 powstanie to trzeba bedzie sie powaznie zastanowic nad powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wiesz ja naprawde lubie miui jest piekny bardzo fajny w uzytkowaniu i.... na redmi 1s to tyle bo miui jest komplenie nienadajace sie do uzytkowania, wogule nie zoptymalizowane pod ten sprzet wiec do czasu wydania v6 (mam nadzieje ze zadbaja o optymalizacje pod 1s) musimy sobie jakos radzic. kupowajac ten sprzet nie wiedzialem ze miui chodzi na nim tak tragicznie.

edit. a tak wogule to cieko znalezc za 500zl sprzet z takimi podzespolami wiec nawet po to by nie uzywac miui to warto

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę - na miui ten telefon może służyć jedynie jako młotek do wbijania gwoździ mając hartowane szkło z przodu, telefon się wiesza na kilka minut i w ogóle nie chce współpracować, nie rozumiem jak nie mając kod można postawić super szybki system (CM), a wspaniałe miui mając wszystkie niezbędne dane postawili taki syf... nigdy więcej miui, drugi i ostatni telefon ze stajni xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udawałbym sie w strone użytkownika. Nie umiejetny użytkownik zapcha sytem i staje sie on nie zdatny do uzytkowania. Co do samego CM moim zdaniem to chwilowy zachwyt, nie mając dostepu do kodu kernela nie da sie nic zoptymalizować, wiec to tylko kwestia czasu jak zacznie sie cos sypac i zapychać. Sadzisz, że chocby nasi programisci nie poprawiliby czegos jesliby sie dało? Sam Cm jest lżejszy i stąd złudzenie, ze chodzi lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz to, jest wiecej ramu free bo cm nic w sobie nie ma, ni centrum zabezpieczen chociazby, brak chmury i uslug xiaomi, wygladu zadnego, jakby wszystkie apki dodatkowe z miui wywalic jakos i miec tylko system sam to zalaze sie ze ramu wolnego tez by bylo pelno

Edytowane przez OutSideR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra bo widze ze ktos myli pojecia. Jest roznica gigantyczna i nie chodzi o jakies "wydaje sie lzejsze". Miui po factory reset bez zadnych aplikacji porrafi zapchac ram. Na romie cm WSZYSTKO dziala bez zadnych sciec. Nie wiem dlaczego to tak dziala jest jest kernel ten sam. Naprawde nie wiem. Ale to sa fakty. Zainstalujcie do testow i zobaczcie. Wczesniej wszystkie mozliwe sposoby probowalem z miui ale nic to nie daje w porownaniu do cm. Naprawde chcialbym miec miui - uwielbiam miui, mialem w galaxy s, kupilem potem mi1s -ale niestety jest jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja powtarzam jeszcze raz, u mnie nic sie nie scina, ram schodzi do 30mb ale telefon nie wisi, zawsze płynnie chodzi. Wiec wychodzi ze to jednak głównie wina uzytkownika a nie systemu. System ma znany błąd  i taki sam jest w miui i taki sam w cm. Jesli nie udowodnij mi, że nie ma wyciekow ram. Wyciek jest tylko ty tego nie odczuwasz, bo w normalnym działaniu zwijane jest mniej ramu. Ale cm nieporównywalnie bardziej i szybciej sie zasyfia, poczekaj chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolas brzmi kontrowersyjnie, ale sporo racji ma. Wprawdzie 1S testowałem tylko przez ok. 8 dni, ale nic złego nie zaobserwowałem. System był świeży, więc działał dobrze – podobny efekt możecie mieć z CM w pierwszych iluśtam dniach.

Co oczywiście nie znaczy, że błąd w MIUI dla 1S nie jest poważny...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolas brzmi kontrowersyjnie, ale sporo racji ma. Wprawdzie 1S testowałem tylko przez ok. 8 dni, ale nic złego nie zaobserwowałem. System był świeży, więc działał dobrze – podobny efekt możecie mieć z CM w pierwszych iluśtam dniach.

Co oczywiście nie znaczy, że błąd w MIUI dla 1S nie jest poważny...

Blad jest powazny dlatego moze xiaomi ma problem z rozwiazaniem jego. Co do Karolasa to ma racje. Jednak Miui na tym telefonie da rade zoptimilizowac tak ze bledu sie nie odczuwa. Ja jak wlacze telefon to teraz mam 470mb wolnego ramu i ponizej 300mb mi nie spada po wyczyszczeniu. Dzisiaj po calym dniu uzywania mam 400 mb wolnego ramu po wyczuszczeniu i zero lagow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CrazyJapanese Ty dalej nie wiesz o czym my mowimy, factory reset ? dobrze ale zobacz jakie apki systemowe wchodza w sklad miui a jakie CM...CM jest prawie ze czystym andkiem z paroma bajerami a miui to kombajn ktory ma sam w sobie wszystko, gdyby miui nie zawieralo swoich apek Panel Sterowania, Kuipan, Chmura, synchro XIAOMi itp to napewno mialoby tego ramo mnostwo wolnego, mi czasem jak gram na MIUI zejdzie RAM do 40 nawet mniej i co z tego? nie wywali mi obecnego procesu a tel nie muli wcale, jak wylacze zadanie obecne to wraca w granice tych 200 free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udawałbym sie w strone użytkownika. Nie umiejetny użytkownik zapcha sytem i staje sie on nie zdatny do uzytkowania. Co do samego CM moim zdaniem to chwilowy zachwyt, nie mając dostepu do kodu kernela nie da sie nic zoptymalizować, wiec to tylko kwestia czasu jak zacznie sie cos sypac i zapychać. Sadzisz, że chocby nasi programisci nie poprawiliby czegos jesliby sie dało? Sam Cm jest lżejszy i stąd złudzenie, ze chodzi lepiej.

 

Co znaczy nieumiejętny użytkownik - to może zróbmy szkolenia jak korzystać z miui by nie zapchać telefonu? jak po instalce systemu i full wipe instaluje fb, messengera dostając wiadomość tak laguje się system, że nie jestem w stanie odpisać to chyba coś nie tak z systemem, a nie kwestii użytkownika, jakoś na CM nie mam tych problemów....

 

Redmi 1s na miui v5 chodzi gorzej niż samsung gio którego miałem kilka lat temu (tam nawet endomondo, gg, fb, messenger i jakoś hulało, tutaj już tylko restart pomaga). Co do samego miui to ja nie potrzebuje tych wszystkich śmieci typu panelu sterowania, chmury, Kuipan itp. kupiłem bo wizualnie się podobał, dodatkowo dobre bebechy no i stosunekjakość/cena, szkoda że nie ma czystego androida na redmi 1s :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no tak naprawde mozemy byc zadowoleni bo na 1s sa 2 najlepsze odmiany androida: miui - poki co trza czekac na v6; i cm i to w wersji 11 tak wiec naprawde swiadczy to jakim zaingeresowaniem cieszy sie ten telefon, za pare miechow bedzie v6 no i naprawde bedzie w czym wybierac bo oba systemy pewnie beda czesto aktualizowane i dodawane nowe rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cm 11 dla redmi 1s to jest nieoficialna wersja, jest to wersja przeportowana z jakiegos innego telefonu ktory ma snapdragona 400 i ktory mial juz Cm11, najprawdopodobniej moto g. Na chwile obecna nie jest to tak naprawde wsparcie od CyanogenModa, ktos po prostu przeportowal.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak miui jest przeportowane na s1. jak sądzisz dlaczego nie ma do dzis mozliwosci przenoszenia aplikacji na karte sd? ciesze sie,ze chociaz macie teraz mozliwosc alternatywy, Ci ktorzy maja problemy napewno przejdą i nigdy nie wróca na miui, a Tym ktorym wszystko dziala ok, zostana na miui i beda czekac na cotygodniową poprawkę. 

 

 

aha po 1,5 miesiaca zrobilem wkoncu zrestartowalem telefon (nie mylic z factoryreset/wipe) cos chrome zeswirowal i zawieszal, po restarcie hula:) oraz mam gre która nie poszla na atomie, spiderman najnowszy.

 

i co tam z tym tutorialem prawidlowego obslugiwania, uzywania, dla nieumiejętnych użytkowników ? ktos sie pokusi o napisanie dla tych co pozostali na miui ? 

Edytowane przez fusse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak miui jest przeportowane na s1. jak sądzisz dlaczego nie ma do dzis mozliwosci przenoszenia aplikacji na karte sd? ciesze sie,ze chociaz macie teraz mozliwosc alternatywy, Ci ktorzy maja problemy napewno przejdą i nigdy nie wróca na miui, a Tym ktorym wszystko dziala ok, zostana na miui i beda czekac na cotygodniową poprawkę.

aha po 1,5 miesiaca zrobilem wkoncu zrestartowalem telefon (nie mylic z factoryreset/wipe) cos chrome zeswirowal i zawieszal, po restarcie hula:) oraz mam gre która nie poszla na atomie, spiderman najnowszy.

i co tam z tym tutorialem prawidlowego obslugiwania, uzywania, dla nieumiejętnych użytkowników ? ktos sie pokusi o napisanie dla tych co pozostali na miui ?

Xiaomi przeportowalo miui na redmi 1s. Masz pojecie na temat androida i miui.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ,zle sie wyrazilem , stworzyli go dla mii, a przerobili dla s1, pasi?

No, a wszystkie androidy sa przerobkami jednego wielkiego androida dla nexusa 5. Tez tak uwazam.

Teraz tak na serio. Jezeli wedlug ciebie redmi 1s to przerobka miui z mi3/mi4 to wytlumacz mi dlaczego nie ma jeszcze miui v6 dla calej serii redmi?

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port to jest MIUI na Nexusa 5 gdzie Nexus ma fabrycznie aosp. Redmi 1S ma fabrycznie MIUI więc skąd port? A to, że MIUI v5 powstawał na MI2 (xhdpi) a potem Mi3 (xxhdpi), nie znaczy że Redmi jest portem. Redmi ma swoje repo jak każdy model Xiaomi. Wspólne mogą być aplikacje ale sam system powstaje z Androida. Tak jak HTC Sense czy Samsung TW.

Wysłane z MI4 W

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za taki duży odzew, szkoda tylko, że dyskusja często była mało obiektywna.

Postanowiłem zaryzykować i zamówić RR 1s. Szukałem dosyć długo innego chińczyka i szczerze mówiąc nic ciekawego nie znalazłem co by mnie zadowalało.

Telefon zamówiłem na aliexpress u Goldway 28 Września jak była promocja -20 dolarów.

Wybrałem darmową przesyłkę, a dokładnie pocztą holenderska. Także sam telefon kosztował mnie 130 dolarów. Jak dojdzie to postaram się napisać kolejnego posta :)

 

 

 

Pozdrawiam Eler Druid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć kiedy będą następne, w 2,3,4 niedziele Września była ta promocja :(

 

14.09 -20 $ dla zakupów powyżej 139 $

21.09 -20$ dla zakupów powyżej 149$

28.09 -20$ dla zakupów powyżej 159$

 

Zamówić było trzeba przez aplikacje mobilna i promocja była tylko dla pierwszych 5 000 kupujacych (ja spokojnie sie załapałem)

 

A o promocjach na aliexpress piszę zawsze na głównej stronie :)

Edytowane przez ElerDruid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To jak z tym Redmi 1S?

 

Warto już je kupić czy nie? ;) Cena ok. 620 zł (chyba będą brali z Polski, bo po ostatnich szaleństwach Dolara nie za bardzo się opłaca szukać za granicą...).

 

Pytam, bo narzeczona kumpla szuka w miarę taniego, fajnego telefonu, a kumplowi tak wcześniej zachwalałem MIUI, że bardzo się napalił na nasze ukochane UI ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek, to tylko moja subiektywna opinia ale za 650 PLN wg mnie nie warto. Telefon jest atrakcyjny jeśli jego cena oscyluje w okolicach 400-450 PLN.

Co do opłacalności poszukiwań, na Ali można dostać Redmi S1 na ali za około 120USD więc nawet przy wysokim kursie dolara opcja nadal jest kusząca.

W tej cenie moim zdaniem lepiej wziąść R2, o ile oczywiście narzeczona kumpla potrzebuje dwóch kart sim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...