Skocz do zawartości

Czy warto kupić Xiaomi Red Rice 1s?


ElerDruid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam kupić RR 1s, tylko czytając Wasze forum i inne widziałem wiele negatywnych opinii, mam pare pytań.

 

Wybrałem ten telefon bo zależy mi na dosyć dużym wyswietlaczu (tzn max 4.7), dual sim z obsługą aero2, przegladanie internetu, dobrym gps (żeby szybko satelite znajdowało), czasem endomondo

 

I to właściwie wszystko, na telefonie nie słucham muzyki, nie gram w gry itp.

 

i teraz pytania

 

1. Czy ten telefon na prawde tak często ubija aplikacje? I czy przy moim użytkowaniu będzie to też czesto sie działo?

 

2. Jestem przyzwyczajony do noszenia telefonu w case i ten też w nim wyląduje, jaki polecacie?

 

3. Czy to prawda, że telefon często sie nagrzewa przy prostych działaniach typu dzwonienie itp?

 

Pozdrawiam,

ElerDruid

Edytowane przez ElerDruid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja używam tego telefonu do tego praktycznie co ty (endomondo tylko nie używam). Nie ubija mi aplikacji, jedynie czasami mam problem jak aparatu używam i dużo zdjęć robię to pokazuje mi, że za mało ramu jest. Z ramem jest problem ale jest już lepiej, jednak problem dopiero będzie pewnie rozwiązany w Miui v6.

2. Najlepszy jest oryginalny pokrowiec xiaomi, wygląda jak obudowa. Jednak inne pokrowce też są dobrej jakości.

3. Telefon nagrzewa się jak zaczynasz go obciążać, gdy siedzisz tylko np. na necie i przeglądasz strony to nie nagrzewa się, ale jak używasz kilku aplikacji to może. Chociaż już jest dużo lepiej bo na początku to grzał się jak piecyk, teraz nie jest tak źle. Chińczycy dużo poprawili, ale jeszcze dużo mają do poprawy. Telefon nie jest idealny ma wady ale w tej cenie nie widzę nic lepszego, bo jest tani.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest nagrzewanie, bo mnie to wali... telefon ciepły i co  z tego...

Problemem jest to, że np. podczas nawigacji w słoneczny dzień telefon się praktycznie nie ładuje i schodzi z zegarami do 300mhz...

Podczas grania i ładowania też jest problem. Jest to głównie bug softowy, który ktoś znalazł, a xiaomi nie poprawia...

 

Problemem jest to, że podczas grania i głośnikach bluetooth telefon wariuje i non stop wyłącza/włącza bluetooth-a... po dłuższym stresie potrafi zawiesić moduł telefoniczny i np. nie wiesz, że ktoś do ciebie dzwonił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że np. podczas nawigacji w słoneczny dzień telefon się praktycznie nie ładuje i schodzi z zegarami do 300mhz...

Podczas grania i ładowania też jest problem. Jest to głównie bug softowy, który ktoś znalazł, a xiaomi nie poprawia...

Problemem jest to, że podczas grania i głośnikach bluetooth telefon wariuje i non stop wyłącza/włącza bluetooth-a... po dłuższym stresie potrafi zawiesić moduł telefoniczny i np. nie wiesz, że ktoś do ciebie dzwonił....

 

Na których wersjach ROM-u MIUI PL obserwowałeś te przykre zjawiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam jescze pare pytań.

 

 

1) Możecie mi podać dokładnie modele case a najlepiej aukcji na aliexpress, które polecacie. Intersują mnie tylko case typu (nie chce żadmych kabur itp) http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-xiaomi-Red-Rice-Hongmi-1s-silicone-Case-Soft-case-for-Red-rice-1s-mobile/1892305012.html

 

2) Teraz jeszcze problem z jakimś screen protector. Hartowane szkło czy folia? Tutaj także proszę o konkretne modele lub aukcje.

 

3) Co jakis czas bedę uzywał słuchawki bluetooth do rozmowy, czy są jakies problemy z tym sprzętem?

 

4) Czy słuchawki Awei ES900i bedą kompatybilne z sprzetem xiaomi czy lepiej w ich słuchawki zainwestować?

 

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na których wersjach ROM-u MIUI PL obserwowałeś te przykre zjawiska?

Wszystkich od 29... bo wcześniejszych nie testowałem

 

 

Ja na nawigacji tego nie zauwazylem, uzuwam sygica. Jezeli chodzi o ladowanie w aucie to duzy wplyw ma ladowarka.

 
Też używam Sygic-a, ale to nie powinno stanowić problemu. Przecież tam siedzi 4xA7@28nm. Miałem S3 4xA9@32nm i 500mA dawało radę, a tu throttling. 
I nie zawsze, bo sprawa nie jest zależna u mnie od ładowarki, a od softu, a konkretnie wystąpienie losowego błędu.
 

Ok mam jescze pare pytań.

 

 

1) Możecie mi podać dokładnie modele case a najlepiej aukcji na aliexpress, które polecacie. Intersują mnie tylko case typu (nie chce żadmych kabur itp) http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-xiaomi-Red-Rice-Hongmi-1s-silicone-Case-Soft-case-for-Red-rice-1s-mobile/1892305012.html

 

2) Teraz jeszcze problem z jakimś screen protector. Hartowane szkło czy folia? Tutaj także proszę o konkretne modele lub aukcje.

 

3) Co jakis czas bedę uzywał słuchawki bluetooth do rozmowy, czy są jakies problemy z tym sprzętem?

 

4) Czy słuchawki Awei ES900i bedą kompatybilne z sprzetem xiaomi czy lepiej w ich słuchawki zainwestować?

 

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

ad3 Pisałem Ci, jak np. grasz i używasz słuchawek bluetooth to dzieją się cuda. Generalnie bluetooth uwalony, bo różne rzeczy się dzieją. Od proazicznych błędów, że po rozłączeniu nie znika ikonka poziomu baterii w słuchawce po błędy jak pisałem wyżej.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam zenfona ze wzgledu na intel atoma. Slabe wsparcie systemowe, zauwaz ze Zenfone 5 ma androida 4.3 i to pewnie ostatni jaki dostanie. Co do wydajnosci to istnieje tylko na papierze, sprawdz jak naprawde chodza gry, potrafia sie przycinac. Nie wiem jak telefony na intel atomie ale tablety czy hybrydy maja problemy z wifi, bardzo slaby zasieg a przez to slaby transfer.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, będzie 4.4 i Asus potwierdził, że będzie L. Xiaomi olewa aktualizacje Redmi i nie wiadomo czy będzie L dla 1s. Redmi jeśli się nie mylę również jest jeszcze na 4.3. Wersje androida są dla mnie drugorzędne, ważniejsze jest żeby wszystko działało jak powinno. 

Miałem zenfona 5 najmocniejszą wersje przez kilka dni i z wydajności byłem zadowolony, gry mnie nie interesują ale kilka odpaliłem bez problemów. Z tego co się dowiedziałem na telchina, w zenfonie jest lepszy ekran i jakość wykonania stoi wyżej, różnica w cenię między 1s a Z5 2/16 to tylko 90zł, więc wybór prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, będzie 4.4 i Asus potwierdził, że będzie L. Xiaomi olewa aktualizacje Redmi i nie wiadomo czy będzie L dla 1s. Redmi jeśli się nie mylę również jest jeszcze na 4.3. Wersje androida są dla mnie drugorzędne, ważniejsze jest żeby wszystko działało jak powinno.

Miałem zenfona 5 najmocniejszą wersje przez kilka dni i z wydajności byłem zadowolony, gry mnie nie interesują ale kilka odpaliłem bez problemów. Z tego co się dowiedziałem na telchina, w zenfonie jest lepszy ekran i jakość wykonania stoi wyżej, różnica w cenię między 1s a Z5 2/16 to tylko 90zł, więc wybór prosty.

Pamietaj ze intel musi zrobic sterowniki a jak narazie intel to olewa. Myslisz czemu zenfon nie ma 4.4 aktualnie. Co do redmi 1s to juz Hugo potwierdzil ze bedzie android L, a 4.4 juz niedlugo bedzie aktualizacja kwestia 1-2 miesiecy. Ja w zyciu nie kupie na intelu bo wsparcie ze strony intela jest gorsze niz w mediateku.

Co do wydajnosci to tez moge cos powiedziec bo mialem w reku tableta na intel atomie i myslalem nad kupnem. Po testach i po przeczytaniu recenzji zrezygnowalem.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 rzecz mnie dziwi. Chodzi o ekran. Tutaj nagle ekran jest zachwalany, na telchina natomiast ludzie piszą, że jest przeciętny.

Nie jestem przeciwnikiem xiaomi bo miałem mi2s kilka miesięcy  i podoba mi się miui, po prostu szukam telefonu, który najbardziej się opłaca kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś porónanie do Zenfona? Kiedyś miałem podobną sytuacje jak pisałem, że ekran w Lumii 920 jest słaby, widać ziarno i szału nie ma to dostałem odpowiedź, że kłamię bo ekran w Lumii jest jednym z najlepszych. Porównywałem wtedy go do mi2s, który mimo ciemniejszych plam na dole był znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mialem ale porownywalem rsdmi 1s do galaxy s4, s5 iphone 5 i ekran jest dobrej jakosci. Nie jest rewelacyjny ale jak za telefon ze sredniej polki jest bardzo dobry. Jak myslisz ze zenfone ma taki super ekran to kup go i porownaj do innych telefonow chociaz ja nie widzialem jeszcze produktow asusa ktore maja jakies super wyswietlacze, przynajmniej w tabletach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych plam, idealnie równomierne podświetlenie, biały-biały i co najważniejsze OGS.

Ekran w Redmi nie ma żadnych startów. Cały Redmi nie ma żadnych startów.

I co najważniejsze fajne ZEN UI w przeciwieństwie do Redmi pozbawione wiecznych bugów.

Naklikane z Onda v989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie nie mialem ale porownywalem rsdmi 1s do galaxy s4, s5 iphone 5 i ekran jest dobrej jakosci. Nie jest rewelacyjny ale jak za telefon ze sredniej polki jest bardzo dobry. Jak myslisz ze zenfone ma taki super ekran to kup go i porownaj do innych telefonow chociaz ja nie widzialem jeszcze produktow asusa ktore maja jakies super wyswietlacze, przynajmniej w tabletach.

 

 

Zenfona już miałem, ekran jest ok ale nie jest jakiś super dobry, przeciętny po prostu. Wydaję mi się, że w mi2s był lepszy (oprócz tych plam co sporo osób potwierdziło tutaj) ale mi2s miałem prawie rok temu, więc nie jest to jakieś dobre porównanie. Na telchina znalazło się kilka osób co potwierdziło, że w zenfonie ekran jest lepszy. Redmi na oczy nie widziałem, więc nie mogę o nim nic napisać. Chyba, że ktoś z okolic Leszna-Poznania ma redmi i chciałby go porównać do zenfona to chętnie podjadę w przyszłym miesiącu jak do mnie dojdzie.

Edytowane przez khek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale stek bzdur piszecie, mialem miesiac redmi s1, teraz mam zenfone 5 2/16 i nie mowcie mi nic nawet o pseudowydajnosci. to redmi jest pseudowydajny z tymi 4 rdzeniami ktore zamiast w stresie isc w gore, to idą w dól na maksa.  podaj tytul oprocz gta sa, ktorego nie mozna odpalic na zenfonie. ostatnio zainstalowalem real racing 3, i porównalem jak chodzi na galaxy s4, a jak na zenfone. zgadnij . 

 

a co do aktualizacji. wychodza prawie co tydzien i za kazdym razem wnoszą cos w poprawę jakosci, ostatnio poprawa jakosci rozówcy, przedtem , dodanie otg itd. a w redmi?  co aktualizacja to coraz gorzej, skad wpisy ,ze ludzie siedza na stable 26 bo co aktualizacja to coraz gorzej?  juz nie wspomne o tym wywalaniu aplikacji. i tak slyszalem,ze juz jest niby ok, choc sporo ludzi nadal narzeka,choc jest lepiej.  jedynie co redmi ma lepsze, to dzwiek i wymiary. 

Edytowane przez fusse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy po aktualizacji mialem takie, ze tel nie dlao sie uzywac - przejscie z stable 24 na 29. Teraz jestem na 37 - ale zrobilem full wipe z factory reset. Po wywaleniu kasperskiego, z swapem na karcie class 10, wszystko smiga i nawet klawiatura nie zawiesza sie. Zaleze do czego tel ma sluzyc

Siostra wlasnie kupila na ebayu cubot'a p9. Bebechy niby lipa, ale dla nie w zupelnosci wystarcza. Do tego kosztowal bagatela 58£. 5" ekran, moze ma tylko 241ppi, ale bez okularow noe widzialem na pierwszy rzut oka jakichs problemow z wyswietlaniem.

Fakt, spodziewalem sie wiecej po rr 1s, dla mnie tel ma po prostu dzialac, nie lubie cotygodniowych aktualizacji, wole zeby wszystko dzialalo od razu. Ale tak sie chyba nie da w zadnym sprzecie.

Teraz zadna apka mi nie wywala, nawi na nowym sofcie jeszcze nie testowalem - to ona najbardziej swirowala, gdy cokolwiek dzialalo w tle.

Po wylaczeniu karty sim 2(uzywam tylko do okazyjnego dzwonienia), bateria trzyma niemal 2 razy dluzej. Na 2 aktywnych sim pada po ok 14h.

Tap tap from HM 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no Ty miales wyjątkowy egzemplarz i u CIebie bylo zawsze ok, napewno, tylko czemu tyle ludzi pytalo o swap, po co powstaly dwa tutoriale zeby je zrobic, dlaczego nadal telefon wykrzacza sie ze sluchawka bluetooth, dlaczego na ladowarce samochodowej na nawigacji , telefon robi sie goracy jak cholera i chodzi na 300Mhz , czemu nadal trzeba uzywac foldermount .itp itd. takze nie porównuj lowenda xiaomi z highendem asusa, a jak tak bardzo Cie podniecaja cyferki na antutu, to atom na dwoch rdzeniach ma ich wiecej jak redmi na 4 . nie wspominajac grafiki, povervr > adreno305 . na redmi nawet angrybirds rio potrafią haczyć. ale ok,niech Ci bedzie, redmi jest lepsze.  mialem miesiac redmi, nic nie mialem poinstalowane wymyślnego, a co 2 dzien trzeba bylo telefon resetowac, bo albo zmulil, albo ram tak wyciekl,ze nic z tym nie mozna bylo zrobic. zgadnij ile razy od miesiaca zresetowalem zenfona? 3 lub 4 razy, jak aktualizacje robilem, bujehehehehe. wiesz,ze nie masz racji ,ale brniesz dalej. moge jeszcze dodac,ze redmi ma dosyc dobry aparat jak na chinski telefon.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tosshi2, większość twoich postów jest anty zenfone, a jak się okazuje nie miałeś go nawet w rękach. Płacą ci za reklamę redmi? :D  Nie wiem czemu się tak spinasz na krytykę tego smartfona. Na 1s ludzie narzekają i podają konkretne powody, w przypadku Z5 nie widziałem jakichś większych skarg, a robi się on coraz bardziej popularniejszy może w ciągu miesiąca wyjdą jakieś wady ale na razie cisza na forach i wszystko po prostu działa. 

 

 

Tu jest mój temat z telchina

http://telchina.pl/zenfone-5-vs-redmi-1s-t11600.html

Edytowane przez khek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zenfone jest taki super a xiaomi i miui takie do d*py to po co wchodzicie na te forum? Zeby napisac jaki jest za***isty. Dla mnie intel atom to gowno i nikt nie wmowi mi ze jest dobry. Testowalem tableta na intel atomie i w zyciu nic nie kupie z tym procesorem. Co do problemow z redmi. Ja nie mam zadnych problemow z tym telefonem i jezeli ja tylko tak mam to mam ale dalej bede pisal ze telefon jest dobry bo jest ale nie bede wchodzil na forum asusa z zenfonem i nie bede pisal jaki zenfone to gowno (tak tez nieuwazam).

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem konkretne pytania odnośnie obu smartfonów, zobacz wyżej jak już zapomniałeś. Po tym co się dowiedziałem z obu for zostałem jednak przy zenfonie przez lepsze wykonanie, 2 GB ramu i podobno lepszy ekran ale jak już pisałem jeśli ktoś z okolic Leszna-Poznania chciałby porównać zenfona do redmi to chętnie podjadę jak telefon do mnie dojdzie i możemy zobaczyć, który wypada lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dostales ale niektorzy probuja mi wmowic jaki to redmi jest do d*py. Mam ten telefon od maja wgrywalem wszystkie aktualizacje i nie mam z nim zadnych problemow. Porownywalem go do innych telefonow i wypada dobrze. Jedyny problem to jest to ze ma za malo ramu, ale jest to problem z softem. Jednak jest juz duzo lepiej niz na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak jest taki dobry, to chociaz podaj konkrety, dlaczego jest dobry. ja podalem,dlaczego nie jest dobry i w czym ustepuje zenfonowi. a w  bajki,ze u Ciebie z ramem wszystko ok, to zachowaj dla siebie, albo powiedz tym wszystkim ktorzy kombinują zeby zrobic cos z tym ramem, ze jest wszystko ok, bo u CIebie nic nie zamyka, tylko oni maja cos nie tak z telefonami. a na forum wchodze, bo tak mi sie podoba, mialem redmi, pisalem tu , czytalem to i zostalem. 

 

aha, to jak tak cisniesz na atom, to podaj jakies konkrety, zobaczymy czy w zenfone tez sa takie problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dobry aparat w tej grupie cenowej ciezko jest znalezc lepszy, bardzo dobrze dziala gps w kilka sekund lapie fixa, dlugo pracuje na baterii, ma dobry wyswietlacz. W tej grupie cenowej ciezko znalezc cos lepszego. Co do ramu to jest go malo ale jak ktos umie zarzadzac telefonem to nie stanowi to jakiegos problemu. Ty widocznie nie umiesz. Dlaczego intel atom jest gowniany? Proponuje sie douczyc, jest to procespr 32 bitowy a zaden android nie jest przystosowany do pracy na procesorach 32 bitowych tylko na arm, dopiero wersja 4.4 jest jako pierwsza w miare przystosowana do procesoru 64 bitowego ale dopiero Android L bedzie w pelni przystosowany jednak nawet Android L nie bedzie przystosowany do 32 bitowego. Dlatego sa aplikacje ktore na atomie nie dzialaja i nie beda dzialac.

Ja mam argumenty a ty nie wmawiaj mi jak dziala moj telefon bo jak mowie ze nie mam z nim problemow to nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...