Skocz do zawartości

Jak wgrac nowy ROM miui polska dla modelu z chin?


bumbum35

Rekomendowane odpowiedzi

Metoda "Odceglij telefon ", nie działa bo komputer nie widzi smartphona pomimo ze sterowniki zainstalowane prawidłowo.(winxp), na innych smartphonach zopo, thl, zmieniałem ROMy jak rękawiczki przez flashtoola, tu nie idzie.

Aplikacji update nie ma, cos ktoś wspominał o aplikacji mobileunlce tools, ale  zadnego opisu co i jak nie znalazłem.

Proszę o pomoc

 

Acha i jeszcze jedno, czy aby wgrac na karte pamięci cokolwiek to trzeba rozbebeszac smarfona i wyciągac kartę SD. Sterowników instalowac nie chce jak w zopo czy THL.

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyj tego poradnika:

 

ROOT
1. http://androidxda.com/download-vroot

TWRP RECOVERY
1. Download Mobileuncle Tools on Google Play
2. Download this -> https://yadi.sk/d/y-zOPqc8UFiGu
3. Copy the downloaded file your phone SD card.
4. Open Mobileuncle Tools app -> Recovery Update -> Install recovery.img file
5. Done! :)

ROM SETUP
0. Backup (!)
1. Donwload this ROM: http://en.miui.com/download-218.html#313
2. Open zip file -> system folder and copy your SD card updater.apk.
3. Setup the updater.apk!
4. Copy the downloaded zip file your phone SD card. (http://en.miui.com/download-218.html#313)
5. Updater app -> Reboot to Recovery mode
/Phone restart in recovery mode/
4. Install -> Select the ROM and SETUP
5. Done! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Robbo chciał tym zdaniem przekazać ale wgrywać romy można z SD lub pamięci wewnętrznej. O ile masz prawdziwego Note.

Wysłane z MI4 W

Nie sądziłem, że rozbebeszać telefon to zdjąć klapkę i wysunąć kartę pamięci.

To miał na myśli.

Naklikane z Onda v989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wgrałem recovery, na kartę wrzuciłem plik z ROMem miui zmieniając nazwę na update.zip, zrobiłem wipe z poziomu recovery a nastepnie instaluj i wybrałem update.zip. Dosłownie po kilkunastu sekundach pokazało się reboot. Pasek stał w miejscu, nie przesuwał się. Po restarcie ukazał sie nowy system Miui Polska :)

 

Jednak nadal prosiłbym o sterowniki do Note tak zebym mógł kopiowac pliki bezposrednio na smartphona bez wyjmowania karty pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wgrałem recovery, na kartę wrzuciłem plik z ROMem miui zmieniając nazwę na update.zip, zrobiłem wipe z poziomu recovery a nastepnie instaluj i wybrałem update.zip. Dosłownie po kilkunastu sekundach pokazało się reboot. Pasek stał w miejscu, nie przesuwał się. Po restarcie ukazał sie nowy system Miui Polska :)

 

Jednak nadal prosiłbym o sterowniki do Note tak zebym mógł kopiowac pliki bezposrednio na smartphona bez wyjmowania karty pamięci.

 

Od windowsa 7 wzwyż nic nie trzeba instalowac, telefon widzi jako pamiec zewnatrzna

Jak z wczesniejszymi windowsami nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłącz się pod temat bo nie chce tworzyć nowego.

 

Dziś odebrałem swojego note.

 

Nie mogę sobie poradzić z aktualizacją / wgraniem miui polska

 

1. Kupowany z alliexpress (tak wiem że to ryzyko, ale spoko będzie fake to sobie to załatwie poprzez spór, nie spieszy mi się)  - to też sprawdziłem jego oryginalność - program znaleziony na forum podaje że jest oryginalny, cpu-z pokazuje procek 8 rdzeniowy 1.7 mtk, 2 gb ramu, 8 gb flash, rozdziałka 1280x720 wszystko wygląda ok. Bateria jest super pomarańczowa, oznaczenia kart sim są ok.

2. Jest wgrana obecnie wersja która zawiera 2 języki chińskie i jeden angielski (który nie jest do końca przetłumaczony, do tego jest niby klawiatura en, ale wprowadzane słowa są domyślnie chińskie). Wersja to MIUI-JHECNBA23.0

3. Jest aplikacja updater(po podłączeniu do internetu pokazuję że miui jest aktualne) ale jak próbuje wgrać wersję stable miui polska, to telefon się restartuję zaczyna instalować i po ok 30s dostaje komunikat "partition table not match.installation aborted". To samo się dzieje gdy uruchamian w trybie recovery i próbuje wybrać plik o zmienionej nazwie na update.zip (przed próbą aktualizacji wykonałem full wipe)

4. Próbowałem poradnik http://miuipolska.pl/forum/topic/2581-flash-tool-odceglij-swoj%C4%85-kom%C3%B3rk%C4%99/na windows 7 x64 (mam jeszcze windows 8.1 x64 ale tam jeszcze nie próbowałem ze względu na problem z cyfrowymi sterownikami, jutro mogę przetestować). Najpierw zainstalowałem sterowniki. Odpalam program daje download i podłączam telefon. Najpierw miałem tak że windows wykrywał urządzenie i od razu odłączał. Ale po jakimś czasie w końcu zaskoczył. I teraz tak: daje download, podłaczam telefon(bez baterii), zaczyna się po chwili ściagać i po sekundzie (nie ma szans zdążyć podłączyć baterii) i dostaje bład brom error s_chip_type_not_match

 

co jeszcze mogę zrobić? jest to fake, czy chińczyki wgrali jakąś ciulatą wersję oprogramowania... czy mam wgrywać inne recovery? wiem że było już dużo tematów na forum tym i w google, ale staram się nie zbrickować tego telefonu i proszę o małe wsparcie:)

 

edit: właśnie zainstalowałęm, mobileuncle MTK tool 2.9.9 i niestetety jest to na 99% fake :

http://postimg.org/image/9y4ut907j/

 

już napisałem do chińczyka, dziś już nie mam siły, jutro otwieram spór - gdzieś czytałęm (chyba na tym forum) że mogę się domagać całej kasy bez wysyłania towaru, bo na aukcji był opis że jest to oryginał (a nie zgadza się z aukacją nic: ani procek, ani rozdzielczość, ani język etc) w każdym razie podróbka na moje oko dobra

Edytowane przez lacris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego na tym forum tłucze się że kupujemy u sprawdzonych sprzedawców, a nie próbujemy zaoszczędzić paru złotych. Zamiast użerać się nad nim i prowadzić spór, cieszyłbyś już telefonem :)

MI3 powered By Miuipolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...