majdan12

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 5 Pro

Recommended Posts

Ja vipera zainstalowałem normalnie z tego co znalazłem na magisku. Pobrałem, zainstalowałem i działa

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

A nie masz tak że caly czas chce instalować jakieś sterowniki i każe restartować a po restarcie znowu chce instalować i tak w kółko?

I rozumiem że masz 9.3.28 na androidzie 9?

Mam pixel experience na pie i nie mam problemów z viper. Jedyny minus tego romu to niska jakość dźwięku na słuchawkach. Reszta super

Dla mnie ten Pixel Experience krótko na baterii trzyma.

9.3.28 go zjada (a to jedna z pierwszych wydań beta).

Dnia 31.03.2019 o 09:09, marcinj6 napisał:

Jak bedziesz instalowal go poprzez magiska to czytaj co jest napisane w opcjach wyboru podczas instalacji  i wybierz 2 opcje z dopiskiem "workaround", wtedy Ci zaisntaluje poprawnie sterowniki vipera

Dodatkowo jesli jestescie na Pie od miui polska to polecam wgrac kernel PureCoffee - smiga wysmienicie, bateria trzyam 2 dni normalnego uzytkowania, a antutu wyciaga 133tys

Edited by OutSideR

8 godzin temu, OutSideR napisał:

Dodatkowo jesli jestescie na Pie od miui polska to polecam wgrac kernel PureCoffee - smiga wysmienicie, bateria trzyam 2 dni normalnego uzytkowania, a antutu wyciaga 133tys

Nie wiem jak AnTuTu, bo mam gdzieś syntetyczne benchmarki, ale na stockowym kernelu bateria trzyma równie dobrze :)

Mam ochotę pobawić się innym ROMem niż MIUI. Na Note 4 kiedyś bawiłem się ResurrectionRemix i AEX, szczególnie ten pierwszy przypadł mi do gustu. Jak sprawa wygląda z Note 5? Głównie poszukuję takiego ROMu, który potrafi najdłużej działać na baterii i łyknie wszelkie możliwe GCamy ;)

Dodatkowe pytanie: instalując MIUI z xiaomi.eu nie robiłem praktycznie nic poza wgraniem najświeższego oficjalnego TWRP. Czy do custom ROMów muszę cokolwiek zmieniać z firmware'm, kernelem itp., czy wrzucam jak leci bez obaw o nic?

Przede wszystkim musisz dokładnie czytać, bo wciąż wiele customów nie jest przystosowanych do firmware Androida 9 :P

Zainstalowałem ResurrectionRemix... Działa, gcam też, ale co się dzieje z baterią, to przechodzi ludzkie pojęcie ;) Przez noc poszło 10% :-D

Posiadam od kilku dni AEX i jestem zachwycony jak telefon teraz działa płynnie. Bateria też daje radę

Edited by mihau90