Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 5 Pro


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 31.03.2019 o 09:09, marcinj6 napisał:

 

Jak bedziesz instalowal go poprzez magiska to czytaj co jest napisane w opcjach wyboru podczas instalacji  i wybierz 2 opcje z dopiskiem "workaround", wtedy Ci zaisntaluje poprawnie sterowniki vipera

Dodatkowo jesli jestescie na Pie od miui polska to polecam wgrac kernel PureCoffee - smiga wysmienicie, bateria trzyam 2 dni normalnego uzytkowania, a antutu wyciaga 133tys

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OutSideR napisał:

Dodatkowo jesli jestescie na Pie od miui polska to polecam wgrac kernel PureCoffee - smiga wysmienicie, bateria trzyam 2 dni normalnego uzytkowania, a antutu wyciaga 133tys

Nie wiem jak AnTuTu, bo mam gdzieś syntetyczne benchmarki, ale na stockowym kernelu bateria trzyma równie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ochotę pobawić się innym ROMem niż MIUI. Na Note 4 kiedyś bawiłem się ResurrectionRemix i AEX, szczególnie ten pierwszy przypadł mi do gustu. Jak sprawa wygląda z Note 5? Głównie poszukuję takiego ROMu, który potrafi najdłużej działać na baterii i łyknie wszelkie możliwe GCamy ;)

Dodatkowe pytanie: instalując MIUI z xiaomi.eu nie robiłem praktycznie nic poza wgraniem najświeższego oficjalnego TWRP. Czy do custom ROMów muszę cokolwiek zmieniać z firmware'm, kernelem itp., czy wrzucam jak leci bez obaw o nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam. Widzę że temat dawno nie odwiedzany. Ale może ktoś pomoże?Do rzeczy. Redmi 5 ,whyred. Odblokowany bootloader,wgrane Twrp Orange wersja 10. Na co dzień używam Miui Polska ale jak to człek ciekawy to próbuje nowości. Robię backup Miui,wgrywamy np.tak jak wczoraj Arrow. Próbując wrócić backupem do Miui mam jedynie zapętlenie loga Mi. I koniec. Muszę zrobić hard i znowu wszystko ustawiać. 

Jest jakiś magiczny sposób na przywrócenie backupu z Twrp?Może coś źle robię. Za wszelką pomoc wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz73 napisał:

Robię backup

Robisz w orangefox tzw.szybką kopię? jeśli tak to ona wykonuje kopię system+data,więc nie jestem przekonany , czy po wgraniu jakiegoś custom romu i przywróceniu kopii innego romu (system+data) wszystko będzie OK. U mnie kolejność jest taka:

1.Wgrywam rom np.Miui Polska

2.Robię kopię (system+data)

3.Wgrywam (testuje) inny custom rom np.Arrow

4.Chcąc wrócic do Miui Polska, wgrywam rom Miui Polska (do momentu zainstalowania się romu, nic nie ustawiając) a następnie przywracam kopie z aplikacjami i ustawieniami (orangefox) 

Jak na razie skutkiem ubocznym tej zabawy było pozbycie się możliwości zmiany języka na inny niż systemowy (reszta zniknęła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kurcze nie pierwszy raz bawię się we wyrywanie customów ale w tym modelu jest trochę zabawy.

W Twrp robię standardową kopię systemu. Ale jak będę miał chwilę to pojadę twoim sposobem. Czyli po zrobieniu kopii żeby wrócić do Miui Polska trzeba postawić system na czysto(Miui) i na to do dopiero backup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Używam Havoc 3.3 od ponad tygodnia i wrażenia jak najbardziej pozytywne:

-szybki

-bateria trzyma nie gorzej jak w MIUI

-spore możliwości personalizacji

-normalna głośność na słuchawkach bez żadnych "polepszaczy"

-Gcam 2

Jedyny błąd jaki narazie zauważyłem, to wieszająca się systemowa apka radia fm.I tutaj mam pytanie: znacie może apke którą bym mógł zainstalować w zastępstwie tej systemowej i słuchać radia?Znalazłem coś w F-Droid, ale przy starcie wywala komunikat, że nie jest na ten sprzęt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...