Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 5 Pro


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

No więc ja zacznę pierwszy wczoraj znalazłem Kernel który działa na miui 10 na 8.7.12 na którym można podkręcić CPU i dodać parę innych modyfikacji i ulepszeń i tak o to po instalacji kernela AnTuTu pokazało ponad 127tys punktów. Procesor w tej chwili ustawiony podobnie jak w snapdragonie 660 tylko grafika nieco słabsza ale to dlatego że nie znalazłem sposobu aby podkręcić ją do taktowania jak w adreno 512. Ogólnie czytając zagraniczne fora to ludzie piszą że ten procesor po podkręceniu do 2.2ghz i 1.8ghz radzi sobie dużo lepiej i przede wszystkim nie pobiera więcej prądu niż by można było przypuszczać oraz nie grzeje się.

Link do tematu z kernelem:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/development/kernel-kirks-kernel-t3800771501b230b394054099357038c79819a95.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja tylko mogę powiedzieć, że jeśli chce się mieć lepszą jakość dźwięku + stabilność systemu to mogę polecić na razie dwa dobre ROM'y RevengeOS i AOSiP mające kernel Derpr+, który ma świetne ustawienia pod szybkość i baterię i nic nie trzeba grzebać moim zdaniem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.01.2019 o 11:48, Antyhaker napisał:

Nikt nie ma żadnych przemyśleń czy sugestii? :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Jakbym miał czas to bym testował... Mam teraz trochę wolnego, to może coś sprawdzę, nie wiem... ;-)

Jedyne co robiłem i sprawdzałem poza MIUI, to Bootleggers (skompilowany przeze mnie) z kernelem Insigniux (czy jakoś tak). Działał całkiem dobrze, choć gesty wyglądały nieco inaczej niż w MIUI i moim zdaniem lepsza implementacja jest w MIUI niż w Bootleggers.

Jak wyjdzie Resurrection Remix na Pie to go sprawdzę. Na razie się gubię w mnogości kerneli i customów. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał czas to bym testował... Mam teraz trochę wolnego, to może coś sprawdzę, nie wiem... ;-)
Jedyne co robiłem i sprawdzałem poza MIUI, to Bootleggers (skompilowany przeze mnie) z kernelem Insigniux (czy jakoś tak). Działał całkiem dobrze, choć gesty wyglądały nieco inaczej niż w MIUI i moim zdaniem lepsza implementacja jest w MIUI niż w Bootleggers.
Jak wyjdzie Resurrection Remix na Pie to go sprawdzę. Na razie się gubię w mnogości kerneli i customów.
Jest przecież RR na Pie

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention] puścili, więc jak chcesz to sprawdź  ja też może później zobaczę. https://get.resurrectionremix.com/?dir=whyred
Ostatni raz korzystałem z RR jak posiadałem Mi4c, ale nie urzekła mnie ta modyfikacja Zdecydowanie bardziej wolę AEX.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qqrq napisał:

Witam,
Też mogę śmiało polecić RevengeOs
Bardzo szybki płyny, gesty pełnoekranowe, auto face unlock i mój ulubiony Ambient Display.
Najlepszy Pie jaki testowałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Powiedziałbym to samo, ale nie jest w pełni spolszczony. Napisałem w poście do deva i nic. Bardzo podoba mi się ten ROM i telefon go najlepiej toleruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, CyanowySamsung napisał:

Powiedziałbym to samo, ale nie jest w pełni spolszczony

Jakbyście mi podesłali screeny co i gdzie brakuje to bym dodał ;) i tyczy się to każdego ROMu o ile istnieje taka możliwość (a z tego co widzę tutaj istnieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Orjon napisał:

Jakbyście mi podesłali screeny co i gdzie brakuje to bym dodał ;) i tyczy się to każdego ROMu o ile istnieje taka możliwość (a z tego co widzę tutaj istnieje)

Jeśli istnieje, to ja chętnie wrócę do RevengeOS. Jeśli kolega @qqrq zarzuci screeny? Jak pójdzie tłumaczenie z automatu wrócę, bo RevengeOS mój telefon najlepiej toleruje, nie ma żadnych błędów poza Delta update. Natomiast AOSiP samoczynnie mi się zmienia z ciemnego na biały motyw i troszeczkę bardziej zjada baterię na poziomie 1.0% a RevengeOS 0.4% na godzinę.

 

P.S: chodzi o pozycję Extensions.

Edytowane przez CyanowySamsung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

O to chodzi że nie uruchamia się i wraca do recovery.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Chociaż napiszę inaczej za każdym razem gdy wgrywam soft pierwsze uruchomienie muszę wpisać pin telefonu jak mogę to zrobić żeby nie wpisywać tego pinu

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtasemaj napisał:

Koledzy i używał ktoś dłużej tego romu pixel experience? Można na codzień używać? Jak z jakością rozmów i GPS?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ja używałem dłużej i to nie tylko na tym modelu, sęk w tym, że nie używam go już jakiś czas. Generalnie mogę Ci śmiało napisać, że większych problemów nigdy nie uświadczyłem - jedna z bardziej dopracowanych modyfikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Pixela od kilku dni, co do moich spostrzeżeń to bluetooth ma jakieś zwiechy, nie zawsze pamięta dodane urządzenia i trzeba kombinować, uruchamiać ponownie. Ponadto jakoś nie mam wielkich powodów do narzekań co do wydajności chyba że bateria. Co do niej to po 18h zwykłego użytkowania, kilka połączeń, trochę internetu, zdjęć mam 56% baterii i niecałe 2h sotu, także powodów do zachwytu też nie ma. Na poziomie 10% baterii powinno być miedzy 5 a 6 h sotu. Będę testował inne romy i dam znać czy lepiej, czy gorzej. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrałem pixela. Z blutem nic nie łączyłem i nie mam jak sprawdzić na razie. Mam wrażenie, że tel działa tak "lżej". Bardziej responsywny jest. Na razie mam jeszcze 73% baterii i 2.55 sot więc u mnie jest git. Poczekam i za kilka dni dopiero będzie można coś więcej powiedzieć

 

 

Edit

 

Koledzy może ktoś podrzucić link do działającej wersji Dolby atmos? Wgrałem viper4android ale jakoś nic nie potrafię ciekawego ustawić na tym. Głównie chodzi o dźwięk na słuchawkach bo na tym romie pixel experience jest strasznie płaski. O wiele gorszy niż na miui.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...