Skocz do zawartości

Czas pracy na baterii


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po pierwszym naładowaniu wygląda to mniej więcej tak . Zostało jeszcze 7 % więc myślę że jeszcze z 2,5 - 3 godziny zabawy by wytrzymał . Jak narazie jestem mega zadowolony. Wersja Global. Przesiadka z RN2 z tak zajechaną baterią którą ładowałem 2 razy na dzień aby ciągle być w kontakcie to jak przesiadka z roweru na ferrari.

32739633_1919305241433276_7652144593340727296_n.png

32760820_1919305218099945_4053986194374000640_n.png

32651599_1919305228099944_1476167220114489344_n.png

Edytowane przez Fafaq
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facebook., Messenger, wiele sms, co jakiś czas Instagram, kilka zdjęć i filmików aby sprawdzić jak to wszystko wygląda. Cały czas synchronizacja poczty + przeglądanie sieci , Aliexpress itp.
No i Quick Charge :D Fantastyczna sprawa, wracasz wieczorem, podłączasz ładowarkę, idziesz pod prysznic - wracasz a tam tyle baterii że starczy na całą noc + połowę następnego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie sprawozdanie w formie tekstowej, niepoparte żadnymi zdjęciami czy wykresami :) Telefon użytkowany bardzo intensywnie, tj DZIENNIE przynajmniej 5 godzin włączonego ekranu (w zmiennych proporcjach netflix, youtube, reddit, nawigacja), do tego przynajmniej te 2 (a normalnie koło 3-4) godzin stravy z aktywnym gpsem, 100% uptime'u bluetooth'a (ze względu na smart banda i słuchawki bt), no i dodatkowo przynajmniej 5 godzin spotify w tle (zazwyczaj pokrywające się ze stravą, chociaż nie zawsze). Telefon wieczorem zazwyczaj ma to 50% baterii (na chwilę obecną, tj godzina 20, po 5h stravy i socie 3h [netflix]) mam w zbiorniczku 63%. Wydaje mi się że jak na mój sposób użytkowania jest to wynik bardzo dobry, jak nie rewelacyjny.

Wcześniej wspomniany QC 2.0 również bardzo na plus. Co prawda załączona ładowarka nie wspiera takiego ładowania (maks 5.2V 1.85A, sprawdzone miernikiem), ale jak ktoś ma inną, to rzeczywiście można podpinać na parę chwil dziennie i przestać się przejmować widmem wyładowanego telefonu w jakichkolwiek warunkach :) 

Warto tylko zwrócić uwagę - telefon szybko ładuje się jedynie z wyłączonym ekranem, po zapaleniu prąd ładowania spada zazwyczaj do 1/4 tego co wcześniej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up chciałbym móc na to odpowiedzieć, ale niestety mój mierniczek pass-throu na USB ma limit maksymalnie 7.5V. Po podłączeniu do powerbanka z obsługą QC2.0 pokazuje rzeczywiście to 7.5V i 1.4A. Zgadywanie czy napięcie to 9V (co oznaczałoby prawie 13W) czy może nawet 12V (17W) zostawiam Tobie, zakładając że przy napięciu przekraczającym skale odczyty prądu są w ogóle miarodajne. W pracy miałem kiedyś miernik do 30W, jednak jak to się mówi, ktoś się nie bał i zajeb... pożyczył ;) Jak dojdę do tego kto (lub po prostu kupię nowy) podrzucę dokładniejsze wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update w kwestii ładowania z ładowarki wspierającej QC, mam nadzieje że wybaczycie mi posta pod postem :)

Udało mi się dorwać do mierniczka z trochę lepszymi parametrami i ostatecznie wyszło na to że nawet na względnie naładowanej baterii (~80%) szło prawie 18W, tj. 9V i 1.94A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie wygląda to tak ---

Screenshot_2018-06-07-15-41-19-428_com_miui.securitycenter.thumb.png.90f2b42f41b2fefecc185740e9faf944.pngScreenshot_2018-06-07-15-41-34-710_com_miui.securitycenter.thumb.png.21f9f936c9fbca560251225f2beaa791.pngScreenshot_2018-06-07-15-41-40-183_com_miui.securitycenter.thumb.png.56812b20ae9576bb07f1b66f22436026.pngScreenshot_2018-06-07-15-41-45-946_com_miui.securitycenter.thumb.png.a43026cc9e884c432af8c3b8b9387b53.pngScreenshot_2018-06-07-15-42-14-719_com.android.settings.thumb.png.3a15e8655ea8cd89ef1d96569379b5d2.png

Uważam, że prawie 11h SoT przy dość intensywnym użytkowaniu fona przeze mnie, jak również ponad 1,5 dnia pracy na baterii to bardzo dobry czas. W tej kategorri nie znam dłużej działającego urządzenia.

 

 

Edytowane przez Igorius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Igorius Jak ustawie sobie wygaszanie ekranu na 5 czy 10 minut to sot bede mial i z 13 godzin. Zapewne czytałeś non sto cos na telefonie podpięty pod wifi bo w życiu w cyklu mieszanym czy na samych danych pakietowych tyle nie wytrzyma. Pewnie należysz do grona ludzi którzy za wszelką cenę chca mieć extra czas sot zeby sie na forum pochwalić i po prostu kombinują żeby wynik zawyrzyc. 

Ja nawet lenovo p2 zabijałem jednego dnia przy bateri 5100. Wynik lenovo na samym lte ok 10 godzin na samym wifi do 13-14.

Teraz mam redmi 5 plus 

Wynik na lte do 8 godzin mieszany do 10 i przypominam ze to jest wynik od rana 7. 00 do ok 20.00 czyli 13 godzin. 

Przy Twoim użytkowaniu 1,5 dnia sam standby by zjadl sporo procentów a Ty jeszcze ok 11 godzin sotu wyciskasz. 

Wyciskasz na chama byle by zabłysnąć. 

Ustawie sobie  żeby ekran sie wygłaszal np po 30 minutach, ustawie najmniejsze podświetlenie, gdy już będzie mial się wygasic znowu go dotkne by wybudzic i tak do zajechania, wejde w przeglądarkę z 2 razy czy w youtube by w statystykach sie pokazał i takim oto sposobem uzyskam i z 16 godzin sot. Potem pochwalę się na forum. 

Nie rozumiem takich gości po ci to robią, żeby połechtac swoje ego? 

Przy normalnym użytkowaniu przez 1,5 dnia nie uzyskasz sotu na poziomie 11 godzin nawet na wifi. 

Przestań oszukiwać siebie i innych. 

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/7/2018 o 15:44, Igorius napisał:

Uważam, że prawie 11h SoT przy dość intensywnym użytkowaniu fona przeze mnie, jak również ponad 1,5 dnia pracy na baterii to bardzo dobry czas. W tej kategorri nie znam dłużej działającego urządzenia.

Gdzie Ty tam widzisz intensywne użytkowanie? Tylko FB, Chrome i Instagram - proszę Cię :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy używa inaczej. Ja nawet porównując z s8, używam telefonu tak samo. Prakrycznie od kilku lat te same aplikacje, podobne uzytkowanie. Wiadomo, że to są "pomiary" sensowne dla mnie, bo ktoś więcej rozmawia i już ma inaczej.
Jednak przy zbliżonym używaniu do innych telefonów rn5p to kozak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam mieszane odczucia co do tego telefonu... Sytuacja wygląda tak - jeśli się telefon zrestartuje, usunie apki z pamięci i używa normalnie tak jak zawsze to potrafi osiągnąć nawet 8 - 9.5 h gdzie większość czasu to LTE.

Jeśli telefon działa już jakiś czas to w takim samym użytkowaniu maks dot z bidą dobija do 7 h... Niezrozumiałe jest to dla mnie bo codziennie mniej więcej podobnie używam telefonu. Włączam te same apki bo mam swoje rytuały.

Teraz na przykład po 2 ładowaniu i nie wyłączaniu telefonu zeszło mi ze 100 do 90% i mam ledwo 43 minuty sot, a zwykle było ponad godzinę nawet czasu pracy na ekranie. Codziennie jestem w tych samych miejscach i jest mniej więcej ten sam zasięg co zawsze.

Kłódki mam tylko na 2 komunikatorach i apce mailowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 14.07.2018 o 09:14, Kozdrobot napisał:

Mam mieszane odczucia co do tego telefonu... Sytuacja wygląda tak - jeśli się telefon zrestartuje, usunie apki z pamięci i używa normalnie tak jak zawsze to potrafi osiągnąć nawet 8 - 9.5 h gdzie większość czasu to LTE.

Jeśli telefon działa już jakiś czas to w takim samym użytkowaniu maks dot z bidą dobija do 7 h... Niezrozumiałe jest to dla mnie bo codziennie mniej więcej podobnie używam telefonu. Włączam te same apki bo mam swoje rytuały.

Teraz na przykład po 2 ładowaniu i nie wyłączaniu telefonu zeszło mi ze 100 do 90% i mam ledwo 43 minuty sot, a zwykle było ponad godzinę nawet czasu pracy na ekranie. Codziennie jestem w tych samych miejscach i jest mniej więcej ten sam zasięg co zawsze.

Kłódki mam tylko na 2 komunikatorach i apce mailowej 

Również zauważyłem podobną anomalię z baterią. Po pierwszym ładowaniu było ok. Teraz jestem po 3 ładowaniu i po ok.2h po odłączeniu od ładowarki mam raptem 94% baterii. SoT ok.1h

Edytowane przez kamilo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wifi i ekran na połowę jasności robię 10h w dwa dni. Jakbym puścił jakiegoś YT to spokojnie jednego dnia zrobię więcej.
Ale faktycznie 7h ciężko przebić po LTE. Tyle że to i tak lepsze wyniki niż ma 99% dzisiejszych smartfonów więc chyba nie ma powodów do narzekania?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - odskocznia od tematu ale zbliżone wiec zapytam tu :)

Osobiście nie używam Redmi Note 5 Global z dystrybucji PL, ale mam go pod ręką jak się córce czasem coś przytnie itp. Ja dopieszczam swojego RN2 :)

Pytanie brzmi ile wam się ładuje i jakim prądem telefon Redmi Note 5 Global  na zwykłej ładowarce bez QC.

Bo zauważyłem ze mój/córy od 0% do 75% ładuje 1.8A ciągle natomiast od 75% do 100% ładowanie spada do 0.5A na wyłączonym telefonie - wydaje mi się że ciut mało ! Zauważyłem też ze jak go uruchomiłem przy 90% ładowanie skoczyło z 0.5A do 1A. Tak jakby ładując ciągle od załóżmy 5% w górę to przy 75% ładowanie spadało mi do 0.5A (raz mi pokazało na końcówce czas ładowania 11h). Chyba że się uruchomi telefon jeżeli ładowany był wyłączony bądź jak jest uśpiony to po wybudzeniu też Amperaż rośnie (zakładam że pobór prądu się zwiększa) - ale to jeszcze potwierdzę jak tylko dorwę się do telefonu. Sprawdzałem to na 2 ładowarkach. Telefon podczas ładowania zimny. Dziwi mnie że tak spada AMPERAŻ na wyłączonym telefonie podczas ładowania od 75% do 100% - 0.5A

ROM najnowszy MIUI 10 GLOBAL (nie MIUIPOLSKA) - aktualizacje OTA. Telefon nówka z MediaExpert ma 2 tygodnie.

Sama bateria 4000mah od 0% do 100% (mierzone miernikiem USB) ładuje się do ok.3650mAh. Czas ładowania od 0% do 100% ok. 3h30m
Wszytko na zwykłej ładowarce 5V2A - oraz mam jedną zbiorczą 7.2A 3xUSB - na obu to samo. BEZ Quick Charge


U was podobnie czy szukam dziury w całym :P ? Czasem mi się to zdarza :)

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników po aktualizacji Redmi Note 5 do wersji 10.0.1. Czy czas pracy na baterii się zmienił? Jest wyraźnie lepiej czy wyraźnie gorzej? Czytałem na zagranicznych forach, że bateria rozładowuje się szybciej niż w wersji 9.6 (dlatego się waham czy aktualizować miui).

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...