Jump to content

Zapętlony tel. po aktualizacji


CzarnaZmija
 Share

Recommended Posts

Panowie potrzebuję Waszej pomocy:
przed tygodniem próbowałem zakutalizować system do wersji 7.0. Niestety nie doczytałem, że Xiaomi od wersji 7.0 blokuje bootloadera. Tak więc po instalacji 7.0 przez Recovery system się zapętla (podczas wł. telefonu pokazuje się logo xiaomi, potem reststart i tak w kółko).

Rozumiem, że aby wszystko naprostować muszę poprosić xiaomi o odblokowanie (co już zrobiłem tydzień), jednak podczas odblokowania pokazuje się błąd.

Couldn`t unlock
Current account cannot unlock this device

Na telefonie zalogowany jestem na to samo konto, mam włączone debugowanie, ale być może nie mam wł. "Zdjęcie Blokady OEM" (tego nie mogę sprawdzić, bo nie mogę uruchomić telefonu). Nie mogę jednak wejść do revovery, natomiast działa tryb fasboot

Dodam tylko, że wcześniej było wszystko OK, tzn. po zakupie telefonu wgrałem nowy ROM bez problemów.

Macie jakiś alternatywny sposób w jaki mogę wskrzesić telefon?

Link to comment
Share on other sites

dzięki za szybką odpowiedź

zainstalowałem MiFlash i pobrałem ten ROM. Podczas flashowania pojawia się błąd "Critical partition flashing is not allowed:" (czyli jak rozumiem odwołuje się do tego, że mam zablokowany telefon). Mogę to jakoś obejść?

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się że najnowszej nie wgrasz i będzie podobny rezultat jak miałeś.
Ten błąd w miunlock ma prawie każdy na mi4c i nikomu chyba nie udało się go rozwikłać..
Ostatnia wersja jaka możesz wgrać to 6.12.22. Potem ewentualnie możesz spróbować wgrać na to 7.2.9.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Z własnego doświadczenia dodam, na wersję 6.12.22 zainstalowałem 8.3.22 i oczywiście bootloop. Napisałem do Xiaomi o odblokowanie bootloadera. Po akceptacji i odblokowaniu bootloadera przez fastboot tel. wyszedł z bootloopa i uruchomił się z wcześniej zainstalowaną wersją 8.3.22. Także w/g mnie, mając wersję 6.12.22, najpierw pisać do Xiaomi o odblokowanie a później instalować dowolną wersję z zablokowanym bootloaderem, np przez aplikację Aktualizacja (trzeba samemu pobrać zip'a na tel.)

Po instalacji wersji z Androidem 7 trzeba jeszcze zainstalować przez fastboot odpowiednie twrp, żeby móc instalować kolejne wersje MIUI

Edited by iwanek7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Udało mi się przywrócić tel do żywych. Tylko teraz mam wszystko po angielsku, brak google play i chińskie aplikacje, klawiaturę :/. Ściągnąłem wersje 6.12.22 eu (https://androidfilehost.com/?fid=529152257862690137) ale po instalacji przez twrp powtarza się sytuacja i telefon się resetuje na znaczku mi. Co zrobić? Bootloader mam odblokowany, sprawdziłem według poradnika.

PS: Sprawdzajcie czy na pewno wam ściągnęło rom do końca, bo mi kilka razy przerwało pod koniec ściągania i dlatego miałem problem z rebotami.

Edited by dawiddo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Może podepnę się pod ten wątek, zamiast zakładać kolejny.

Ja też również ucegliłem swoje mi4c poprzez wgranie najnowszej aktualizacji. Telefon ma oczywiście zablokowany bootloader, a ja i tak nie byłem zalogowany na koncie Xiaomi.
Czytałem w wielu miejscach, by wejść w tryb edl poleceniem "fastboot oem edl", jednak u mnie po wpisaniu tego nic się nie dzieje - ekran telefonu jest czarny, a komputer (zarówno w Menedżerze urządzeń jak i w MiFlash) niczego nie wykrywa. Oczywiście sterowniki do Qualcomma wgrane, a Windows uruchomiony w trybie testowym (czyli akceptuje niepodpisane cyfrowo sterowniki).

Czy jest jakaś szansa na uratowanie sprzętu?

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłem na drugim komputerze - przy próbie wejścia do EDL dostaję komunikat

FAILED (command write failed (No error))
finished. total time: 0.003s

 

Spróbowałem najpierw wprowadzić w tryb edl na swoim komputerze (komenda przyjęta, ekran gaśnie) i podpiąć go do drugiego - drugi też nie wykrywa urządzenia w trybie edl.

Link to comment
Share on other sites

@Dami107 tu masz najnowsze sterowniki xiaomi, podpisane cyfrowo nie trzeba kombinować z żadnym uruchamianiem komputera w trybie testowym, to się w średniowieczu robiło :P 

miflash_unlock-en-3.3.525.23.zip

Skoro ekran gaśnie to jest w trybie edl, może nie zainstalowało sterownika , sprawdź czy jest takie coś na liście 

mKirztY.png

powinno taki zainstalować 

sQ2OUfk.png

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...