Sign in to follow this  
szymjoz

Zablokowany telefon

Recommended Posts

Witam, piszę tutaj, gdyż mam problem z moim telefonem (Xiaomi Redmi Note 4). Mianowicie, trzymałem odblokowany telefon w ręce i przez przypadek coś mi się nacisnęło w ustawieniach. Przypuszczam, że nacisnąłem opcję w stylu "Zgłoś kradzież telefonu" i telefon zablokował się totalnie. Po wpisaniu prawidłowego hasła telefon blokuje się na 4 minuty. Byłem z tym w serwisie i dowiedziałem się, że jest to blokada przez Xiaomi i z telefonem nie da się zbytnio dużo zrobić. Jedynym wyjściem byłoby zalagowanie się na konto Xiaomi w celu zdjęcia blokady, jednak próbowałem naprawdę w moim odczuciu wszystkich wariantów i nie mam jak się zalogować. Czy istnieją jakieś sposoby na odzyskanie w pełni sprawnego telefonu bez stratyzadnych danych? Bardzo zależy mi na danych i w zasadzie gdyby nie one nie pisałbym tu, bo wystarczyłby reset całego telefonu. Jeśli znacie jakikolwiek sposób na odzyskanie telefonu w nienaruszonym stanie błagam was, pomóżcie.

Pozdrawiam Szymon Jóźwiak

Z tego co mi się wydaje to nie, nic nie zmieniałem, prócz nakładki.

Dodatkowo nie odblokowywałem żadnego bootloadera ani nic z tych rzeczy.

Musisz sobie przypomnieć.

4 minuty oczekiwania wskazują, że po raz kolejny został wprowadzony zły pin/wzór/hasło. Nie jest to blokada kradzieżowa.

Po resecie bez danych konta X nie uruchomisz fona.

Kurcze, to niemożliwe, żeby przez naciśnięcie czegoś w ustawieniach nagle zmieniło mi się hasło. Co wskazuje na to, że nie jest to żadna odgórna blokada? W serwisie mi powiedziano, że to blokada od Xiaomi.

Gdzie go kupiłeś?

Sprawdź czy masz twrp - wyłącz, nast. Vol+ i Power jednocześnie.

/Mogę się mylić odnośnie uruch. twrp, może ktoś potwierdzić?/

Kupowałem go w Playu, więc nie był sprowadzany z chińską wersją. Co do Vol+ i Power to wyświetla sie Main Menu, w którym jest opcja Reboot, Wipe Data i Connect with MIAssistance. Może coś tutaj mam zrobić?

Nie masz TWRP, czytaj skoro z Playa to pewnie nie masz też odblokowanego bootloadera.

@szymjoz Przypomnij sobie hasło do konta Xiaomi, bez tego nawet wipe data nie da ci nic - uruchom tel normalnie (pierwsza opcja)

Edited by Orjon

9 minut temu, szymjoz napisał:

Connect with MIAssistance

Poszukaj co to może zrobić i jak zmienić/usunąć pin mając konto Xiaomi. Nie miałem okazji.

@dzidexx ta opcja pozwala połączyć telefon z MiPCSuite, gdzie zasadniczo wykonać można operacje takie jak:

• reset do ustawień fabrycznych
  • wgranie aktualizacji
  • odpalenie telefonu ponownie.

I to z grubsza tyle (jeśli chodzi o chiński mipcsuite przynajmniej).

• Thanks 1

A jakbym zadzwonił na infolinię, to coś by mi to dało? Jeśli chodzi o konto xiaomi to próbowałem każdego mojego e-maila+nr telefonu.

17 minut temu, Orjon napisał:

I to z grubsza tyle

Jak wspomniałem - nie miałem okazji. Natomiast przywracanie backupu w twrp gubi pin/odciski i stąd wiem o 4 minutach.

Na https://us.i.mi.com/#homenew widzę opcję "lost mode" w "find...", która blokuje fon i możliwe jest odblokowanie za pomocą konta X. Wifi/dane muszą być włączone.

@szymjoz Jeśli więc uda ci się zalogować na pc to byc może zablokujesz i odblokujesz.

Edited by dzidexx
  • Like 1

Po kolei:

Find device, offline/online, lost mode, przeczytaj/przetłumacz, enable.

Telefon ci się nie zablokował i nie prosi o login X?

Nie miałeś/masz włączonego internetu.

Został reset do fabrycznych.

Edited by dzidexx

Zrobiłem wszystko, na nowo aktywowałem urządzenie jednak ciągle po wpisywaniu hasła jest to samo - blokada na 4 minuty... co może być przyczyną? 

Okej, ale samo konto X nie da mi dostępu do danych? jakbym chciał sobie na coś zgrać, żeby później móc na nowo zgrać? Bardzo mi na nich zależy.

Jeśli synchronizowałeś SMSy, kontakty, notatki czy zdjęcia ze chmurą Xiaomi, to powinny móc się one przywrócić z niej właśnie..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this