Skocz do zawartości

TWRP i root


magyarek

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam dziś zaryzykować i pobawić się bootloaderem - odblokował się bez problemu (nie musiałam czekać żadnych 360 godzin), status odblokowania pokazuje, że urządzenie jest odblokowane. Więc idąc za ciosem - spróbowałam zainstalować twrp i roota wg Tego poradnika. I niby mi tam coś porobił, niby to twrp wgrał, ale jak próbuję wejść do recovery, to wciąż jest MiRecovery. 

Jak go podłączam w trybie fastboot i wpisuję fastboot devices, to mi wyświetla "2afb15379805    fastboot". Nie wiem, czy to znaczy, że go wykrywa, czy nie. Ale jak mu każę fastboot reboot, to uruchamia telefon bez problemu. Więc chyba go widzi? 

Co robię źle? A może to z tym sprzętem jest coś nie halo? Pomóżcie, bo zostałam jak głupia z odblokowanym bootloaderem i tyle z tego mam, że mi krzyczy, że urządzenie jest podatne na niebezpieczeństwo... :-/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mógł nie wgrać?

Poradnik nie wspomina o tym, że musisz wpisać komendę fastboot boot recovery.img - bo fastboot reboot tego TWRP nie odpali...

Skoro tel odpalił się normalnie to zapewne nadpisał TWRP Mi-Recovery, bo Global + TWRP sam z siebie się nie odpali.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Dałam mu cancel, ustawiłam język polski, chyba faktycznie wszystko wymazał, bo nie znalazł zipa z magiskiem - ale po poleceniu "restartuj system" stanął mi na logo mi z napisem Unlocked i nie drgnie. Dać mu jakiś czas, żeby odpalił instalację, czy to bootloop...? :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wszedł do twrp. Znów jest po angielsku, znów jest na ekranie Mount/decrypt data i znów każe wpisywać hasło. Na ekranie blokady mam wzór, nie hasło ze znaków, więc to odpada. Przepraszam, tak to jest, jak się blondynka za dłubanie w telefonie zabiera, ale - co dalej...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cancel > WIpe > Format Data > yes > zatwierdzasz. Jak wywali błąd - próbuj Reboot > Recovery i ponownie tak samo. Potem już musisz zdecydować czy instalujesz Xiaomi.eu, czy zostajesz na globalu - jak na globalu to chyba flash Magiska wystarczy, choć uprzedzam - nie mam pewności. Dla pewności zawsze lepiej wgrać jeszcze paczkę Lazyflasher: http://en.miui.com/thread-310923-1-1.html

@dzidexx wyjaśnił - nie potrzeba nic oprócz Magiska, dzięki, dopisuję dla potomnych ;)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Załóżmy, że a) chcę przejść na eu. Jak mu wrzucić zipa do pamięci wewnętrznej, jak jest w twrp? b.) chcę zostać na globalu. Czy on ten system ma wciąż wgrany, czy trzeba go na nowo instalować, a jeśli trzeba, to analogicznie - jak mu wrzucić zipa, gdy jest w twrp? Ewentualnie tego lazyflashera? on jakoś obsłuży pamięć wewnętrzną z twrp? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) powinien go widzieć komputer. Jeśli nie przerzuci - w TWRP Mount > Disable MTP > Enable MTP. Jeśli to nie pomoże - zrestartuj do recovery.

b)system nadal jeśli się nie mylę jest wgrany - format data czyści partycję /data odpowiedzialną za aplikacje i ustawienia, a nie partycję /system. Jeśli nie - to analogicznie. Paczka z Globalem > lazyflasher albo Magisk > reboot.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie jeszcze pytanie: Wersję stable mam ściągać? 

System nie był zainstalowany, tak nawiasem. Trzeba mu było flashnąć eu i dopiero ruszył. Czy teraz mogę mu już wgrywać Magiska/SuperSu, wszystkie mody itp. normalnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz już normalnie.

Co do globala - obojętnie w zasadzie ;) w międzyczasie się dowiedziałem, że wystarczy do wgrania globala tylko wipe data/dalvik/cache/system też możesz > paczka z Globalem > i od razu paczka z Magiskiem > reboot.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na razie potestuję .eu, globala już znam, najwyżej wrócę :) 

Bardzo, bardzo dzięki. Wszystko gra i buczy jak trzeba. 

To jeszcze jedno: czy przełączanie się między .eu i globalem zawsze łączy się z full wipe i konfiguracją od nowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. A przynajmniej na pewno jeśli chodzi o global ---> eu. z eu można przejść miflashem z opcję save userdata ale obawiam się problemów z stabilnością po takiej operacji ;)

Ja bardzo często robię tak, że kopię aplikacji robię w Titanium Backup (przy pomocy roota), a ustawienia i pulpit - w kopii MIUI. Potem po przejściu na innego MIUI najpierw przywracam aplikacje z Titanium, a potem kopię ustawień i pulpitu z kopii MIUI. I praktycznie wszystko działa tak jak przedtem :)

Edytowane przez Orjon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2018 o 18:40, magyarek napisał:

Ok, na razie potestuję .eu, globala już znam, najwyżej wrócę :) 

Jak tam idzie testowanie eu? Widzisz jakieś znaczące różnice? Prędkość, gps, bateria... Ja siedzę teraz na globalu z twrp ale chętnie zmienię na eu. Wcześniej na Mi4 było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zastrzeżeń, chociaż global wydawał się... jakby stabilniejszy. Ale to pewnie subiektywne odczucie, na Mi4C byłam skazana na eu i być może zadziałał efekt nowości. 

Bateria moim zdaniem lekko na minus - przy moim użytkowaniu 2 dni na jednym ładowaniu wyciągam bez najmniejszego problemu, ale na globalu potrafiło jeszcze zajść na początek trzeciej doby, tu już drugiego wieczoru wolę podłączyć. GPS rakieta (ale poprzednio miałam mi4c, na którym GPS nie działa z definicji, więc znów efekt nowości) - na zewnątrz fix złapany w zasadzie momentalnie, w domu przy oknie w kilka sekund. Na globalu GPSa nie testowałam, dla ścisłości, więc tu nie mam porównania. No i brak reklam...! Dla tego jednego warto używać eu :D 

Ogólnie jest spoko, aczkolwiek żeby nie to, że już mi się nie chce wszystkiego na nowo ustawiać, to pewnie bym wróciła na globala. Jakoś tak mi podpasował. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globala miałaś bez twrp i bez roota. Mam teraz globala dev z twrp, rootem i blokadą reklam i bateria też jakby osłabła, ale nie robiłem pomiarów:) Kilka tygodni temu miałem eu, ale wtedy było fatalnie, więc wróciłem do globala stable. Nawet twrp wyrzuciłem i zablokowałem bootloader. Natomiast w takiej fabrycznej konfiguracji było stabilniej i dłużej na baterii. Moja hipoteza jest taka: to, co fabryczne ma pewne ograniczenia, ale i zalety...:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam xiaomi.eu w najnowszej wersji od trzech tygodni i bardzo sobie chwalę. Oczywiście odblokowany bootloader, TWRP,  root,  bateria wytrzymuje kilka godzin jazdy z nawigacją samochodową, w normalnym użytkowaniu dwa dni bez problemu co uważam za wynik bardzo dobry.

Nie mam reklam, jest codzienna tapeta, gesty - choć podczas jazdy samochodem nie sprawdzają się, trudno palcem odpowiednio manipulować w telefonie w uchwycie, trafić w ruchu w przycisk jest znacznie łatwiej.. Generalnie obce są mi problemy opisywane na forum i sam nie wiem dlaczego wszelkie nieszczęścia mnie nie dotyczą. Może mam farta?

Opinie o tym że ten dłużej a ten krócej na baterii omijam szerokim łukiem, zaakceptowałbym je pod warunkiem, że pokazano by konkretne pomiary w porównywalnych warunkach. Bez nich to niekończąca się dyskusja o tym czy bardziej blondynka czy może brunetka. Ocena subiektywna.

Globala miałem też kilka tygodni, sprawdzał się i tak naprawdę jedynym powodem przesiadki na miui polska była ciekawość jak wygląda system modernizowany przez naszych chłopaków, lubię grzebać w sprzęcie. Póki co nie zawiodłem się i czekam na kolejne aktualizacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy jak mam odblokowany bootloader, a nie ma jeszcze tego recovery sakura, to jest jakaś inna opcja wgrania xiaomi eu?

Czy można to zrobić przez oryginalne recovery, tak jak w poradniku na forum miui? a może jeszcze jakoś inaczej?

Edytowane przez genior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś na forum instrukcja jak modyfikować TWRP pod konkretne urządzenie? bo tej po angielsku nie ogarniam :)

Dobra nieważne. Udało się wygrzebać z czeluści internetu odpowiednie twrp dla Redmi 6 pro :) Xiaomi eu działa :)

podaję link póki co do forum niemieckiego, ale jakby ktoś nie potrafił założyć konta to mogę podesłac twrp na maila

https://miui-germany.de/forum/index.php?thread/16506-recovery/&postID=151750#post151750

Jeślli pojawi się na forum dział dla Redmi 6 Pro to poproszę o przeniesienie tematu

 

Edytowane przez genior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...