Skocz do zawartości

MIUI 6 - dyskusja o nowej wersji systemu.


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A właśnie... ktoś jeszcze pamięta zaokrąglanie rogów ekranu które było w MIUI v5? Bardzo mi się podobał ten bajer, będzie kiedyś dodany przełącznik w v6? I tak, wiem że jest od tego program, kiedyś na sgs go miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Raczej szybko, ale zależy od obciążenia serwerów.

3. Służy do logowania się do chmury Xiaomi.

4. W Wyświetlaczu opcja Przypadkowe użycie. Ewentualnie inny lockscreen z motywów.

5. Nie jest zapisywany.

7. Transfer nie jest praktycznie używany. Druga osoba musi mieć apkę, a można przez FTP ładnie przesyłać.

8. Lepiej zostawić.

10. Nie, działa sprawnie jak się przeciągnie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy backupowane kontakty do pliku na pamięć, są z fotkami kontaktu? Chodzi, czy wielkość nie zostaje zmieniona? W xperii po przywróceniu z kopii były fotki ale miniaturowe.

 

 

Niestety, fotki będą masakrycznie zmniejszone.

Ale to też zależy jaki rodzaj backupu do pliku masz na myśli - bo są 2 możliwości. Prosty eksport listy kontaktów do pliku oraz "MIUI Backup". Ten drugi nie zmniejsza zdjęć, ale... zdarzyło mi się, że je pozamieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. Rozumiem. Mam ten sam problem w domu. Nie korzystam z grilla w moim piekarniku więc poprosiłem mastercooka by mi to wymontowali. Popatrzyli się na mnie jak na wariata i zdumieni wydukali, że się nie da. Cóż. Nie wiem dlaczego ale muszę z tym żyć...

Wysłane z MI Note

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie będę zakładał nowego tematu tylko tu zapytam.

Na Redmi 2 dualsimie w opcjach "Sieci komórkowe i SIM" jest pozycja "Odblokuj" którą można włączyć lub wyłączyć, próbowałem zmieniać ustawienie ale nie mam pojęcia za co ona odpowiada.

 

I czy da się przypisać kontakt do konkretnej karty sim? Nie znalazłem takiej opcji.

 

Dzięki :)

 

edit.

Dorzucam screena

post-1311-0-82114300-1430040053_thumb.pn

Edytowane przez jordan87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

wiedzialem ale zapomniałem, szukałem i nie znalazlem wiec szybciej bedzie zapytac...gdzie moge ustawic, edytowac dolne ikony z kontakty, telefon, sms itp? chcialbym cos dodac ale musze z czegos zrezygnowac. Przez przeciagniecie usuwa sie wybrana ikona (tyle wiem) ale jak dodac kolejna, nowa ikonke np blokada za choinke nie pamietam. Za info z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Chłopaki mam mały problem - podmieniam stockową aplikację do sms na customową z androida KK. Kopiuję ją normalnie do priv-app, zmieniam uprawnienia, reset i niby działa.........ale podczas próby wysłania mmsa wywala fc. Używałem jej wcześniej na innym tel z androidem KK i nie było problemu. Idzie to jakoś naprawić/obejść żeby zadziałało na MIUI? W załączniku dodaję tę apkę

 

Jakby ktoś się chciał pobawić i sprawdzić czy u niego działa:

1. wchodzimy w system/priv-app/ szukamy Mms.apk i zmieniamy nazwę na Mms.apka

2. kopiujemy ww. miejsce plik z załącznika i nadajemy mu uprawnienia takie jak ma stockowa apka mms rw-r-r

3. restart telefonu

 

Gdyby coś nie działało - wchodzimy ponownie to ww. folderu, usuwamy mms.apk, zmieniamy nazwę org pliku z mms.apka na mms.apk, sprawdzamy uprawnienia, restart.

 

Link do pliku Mms.apk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chłopaki mam mały problem - podmieniam stockową aplikację do sms na customową z androida KK. Kopiuję ją normalnie do priv-app, zmieniam uprawnienia, reset i niby działa.........ale podczas próby wysłania mmsa wywala fc. Używałem jej wcześniej na innym tel z androidem KK i nie było problemu. Idzie to jakoś naprawić/obejść żeby zadziałało na MIUI? W załączniku dodaję tę apkę

 

Jakby ktoś się chciał pobawić i sprawdzić czy u niego działa:

1. wchodzimy w system/priv-app/ szukamy Mms.apk i zmieniamy nazwę na Mms.apka

2. kopiujemy ww. miejsce plik z załącznika i nadajemy mu uprawnienia takie jak ma stockowa apka mms rw-r-r

3. restart telefonu

 

Gdyby coś nie działało - wchodzimy ponownie to ww. folderu, usuwamy mms.apk, zmieniamy nazwę org pliku z mms.apka na mms.apk, sprawdzamy uprawnienia, restart.

 

Link do pliku Mms.apk

Ale wiesz, że robisz głupotę? Kto powiedział, że to w ogóle zadziała? Może jeszcze do iPhona włożysz tą apkę?

W MIUI wszystko jest powiązane. Tak jak nie włożysz apki SMS z Samsunga S6 do MIUI. Wspólna nazwa (Mms.apk) to jedyny związek między tymi apkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że robisz głupotę? Kto powiedział, że to w ogóle zadziała? Może jeszcze do iPhona włożysz tą apkę?

W MIUI wszystko jest powiązane. Tak jak nie włożysz apki SMS z Samsunga S6 do MIUI. Wspólna nazwa (Mms.apk) to jedyny związek między tymi apkami.

Dzięki Acid. Super odpowiedź.....

BTW

Miui to android czyż nie? Customizacja wchodzi w grę? Nie jestem długo na tym forum ale tu faktycznie jest tak, że jak coś chcesz zmienić w miui lub zapytasz co i jak to dostajesz odpowiedz na takim poziomie. O sorki. Popełniłem wyżej błąd. Powinno być Miui a nie miui

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz taką odpowiedź, bo kompletnie nie znasz się na temacie, a grzebiesz w aplikacjach systemowych i dziwisz się, że nie działa.

MIUI jest oparte na androidzie, ale zauważ, że z czystego androida ma niewiele, brak apek, launchera, uprawnienia itp. Odpowiedzi jak się chce coś zmienić są takie, ponieważ prawie każda zmiana niesie ze sobą FC lub problemy. W MIUI aplikacje są bardzo zależne od siebie, usuniesz jedną i możesz mieć bootlopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Acid. Super odpowiedź.....

BTW

Miui to android czyż nie? Customizacja wchodzi w grę? Nie jestem długo na tym forum ale tu faktycznie jest tak, że jak coś chcesz zmienić w miui lub zapytasz co i jak to dostajesz odpowiedz na takim poziomie. O sorki. Popełniłem wyżej błąd. Powinno być Miui a nie miui

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Skoro jesteś taki mądry to zrób logcat albo podaj treść tego FC to zobaczymy wszyscy gdzie jest błąd.

Wysłane z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Customizacja wchodzi w grę?

oczywiście że wchodzi,ale ty chyba nie do końca rozumiesz na czym ono polega.Możesz zrobic custom romu,powiązać krytyczne aplikacje z systemem itd... ale nie że sobie wrzucisz aplikację bo akurat ta a nie inna ci sie spodobala i ma działać.Jakby to bylo tak proste to każdy użytkownik telefonu mialby wlasny rom......

 

zaznaczyles ktora apka ma byc domyslna dla sms/mms?

za straznika texasu na miui robi MiHome,jesli chcesz przetestować to wgraj zewnętrzny launcher a MiHome wywal.Ja akurat do NovaLauncher jestem przyzwyczajony wiec miHome wywalilem i kilka aplikacji ktore wczesniej nie działały naraz zaczęły,może tak jest i z twoją apką z KK.Nie sprawdzisz,nie dowiesz się.....

Edytowane przez rekawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...