Skocz do zawartości

MIUI 6 - dyskusja o nowej wersji systemu.


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko z innej beczki :). Jak rozwijacie belkę powiadomień i macie włączniki do różnych opcji to nie ma tam ikonki GPS jest jakaś opcja że można ją tam dołożyć ? :)

Są wszystkie przełączniki tylko musisz przytrzymać palcem i przeciągnąć do góry. Jest 18 przełączników w 7 rzędach.

MI3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Kiedyś w aplikacji SMS  była opcja wyskakującego okeinka na pulpicie z nową wiadomością przychodzącą. Czy tą funkcję zastąpił dostęp z ekranu blokady do SMS ?

A może jednak da się gdzieś to włączyć ?

I jeszcze jedno, czy też w opcjach zaawansowanych od aplikacji SMS macie coś takeigo jak "Connection notification" ?

Opcja ta jest zacieniona i domyślnie zaznaczona. Do czego to służy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcji specjalnych kamer MI3 i MI4 z MIUI v5: Chroma Flash, nagrywanie w slow-motion, tryby HDR, nagrywanie w HDR, Refocus, wszystkie manualne nastawy aparatu z trybu zaawansowanego.

Ale tu nie ma co dodawać bo nic prócz tych manualnych nastaw nie brakuje ;-)

Mi3 ma te funkcje które miał wcześniej.

Wysłane z MI4 W

Mam pytanko. Kiedyś w aplikacji SMS była opcja wyskakującego okeinka na pulpicie z nową wiadomością przychodzącą. Czy tą funkcję zastąpił dostęp z ekranu blokady do SMS ?

A może jednak da się gdzieś to włączyć ?

I jeszcze jedno, czy też w opcjach zaawansowanych od aplikacji SMS macie coś takeigo jak "Connection notification" ?

Opcja ta jest zacieniona i domyślnie zaznaczona. Do czego to służy ?

A to jest tylko info dla użytkownika o zgodę na połączenie apki z siecią. Pełno takich komunikatów. W sms jest dla funkcji festival sms. Nie dla nas.

Nie ma pop upu.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to są takie pierdołki, że coś było wieksze a jest mniejsze-to mozna pewnie poprawić.

Ale mimo wszystko to nadal jest i funkcjonalność pozostała. Najbardziej mnie zmartwiło obcięcie całkowite niektórych funkcji (jak gdzieś kiedyś w postach wymieniałem).

Co do stabilności to jest całkiem ok.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pare pytan... Udalo sie komus ustawic mp3 na dzwonek? Robie te foldery ringtones i media-audio-ringtones na sd (w muzyka nie widac, za maly plik), a jak probuje przeniesc root explorerem do systemu to wyskakuje operation failed. Czy da sie w jakis sporob zmienic czcionke? Nie moge przeniesc do systemu, a tych apek z marketu sie boje uzywac (chyba, ze komus sie juz udalo ;)). Ne nexusie mialem bootloppy. Da sie pozmieniac kolejnosc przyciskow w statusarze? I czy da sie ustawic normalny, 24h zegarek w lewym gornym rogu a nie AM/PM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do dzwonka to... nie widzę tu problemu. Przecież jest jak zawsze tak samo. Dźwięki > Dzwonek telefonu > Lokalnie > Inne > i tu miej wcześniej Solid Explorera > wybierz co chcesz i już. U mnie ustawia co chcę.

 

2. Co do czcionki to jak się nie da przez motywy to się nie da inaczej.

 

3. Przyciski. Nie. O tym jest w faq, aczkolwiek lista jest przewijana w pionie.

 

4. Tak przestaw tryb 24-godzinny w Ustawienia > Data i czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka .mtz nic Ci nie da od kiedy xiaomi zablokowało wczytywanie motywów z paczek. 

Chciałbym się podpiąć z pytaniem. Czego brakuje aktualnie Miui 6 w porównaniu do v5? Myślę nad zmianą dlatego pytam czy mi 6ka już podpasuje czy muszę czekać :)

Ale przecież cały czas można wczytywać motywy z pliku .mtz

Wchodzisz w motywy/Lokaknie i na dole masz "wczytaj motyw z pamieci telefonu"

 

@up

Panel Sterowania/Uprawnienia/Dostęp do root i tam wlącz na aplikacji

Edytowane przez foreverfree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem juz tak zrobic, ale wyskakuje, ze musze pobrac z oficjalnego marketu :<. Polityka, ze motywy spoza marketu nie dzialaja, gdzie wiekszosc jest platna i po chinsku (!!) jest idiotyczna. Musze jeszcze cos z wsm tools pokombinowac. Kurde android - otwarty system. Taaaaa... nawet czcionki sie nie da zmienic phi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w aosp z Nexusa to czcionkę sobie możesz zmienić? W sensie z pomocą aplikacji systemowej? Przecież otwarty Android.

Czemu tak kombinujesz? Weź swoją czcionkę nazwij Roboto-regular i podmien w system/fonts. Wsio.

Tylko sprawdź w etc/system-fonts.xml jak to się dokładnie nazywa.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...