Skocz do zawartości

RECENZJA Xiaomi Redmi Note


piotrek1500

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

 

Zapytacie dlaczego powstała ta właśnie recenzja jednego z ciekawszych smartfonów chińskiego producenta, dlaczego wybrałem tenże model i postanowiłem podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami na jego temat? Uznałem, iż czymś niewłaściwym byłoby przejście obok niego z obojętnością i nie poświęcenie mu chociażby chwili uwagi, ale po kolei. 

 

Telefon kupiłem za pośrednictwem portalu aukcyjnego, od sklepu, który ściąga smartfony Xiaomi wprost z Chin, poprzez co udało mi się uniknąć ewentualnych opłat celnych oraz wszelakich innych problemów wysyłkowych. Co jednak było głównym kryterium wyboru właśnie tej słuchawki? Do końca sam nie wiem, z pewnością dużą rolę odegrała tutaj cena, a także to, co za te kilkaset złotych otrzymujemy. No właśnie...

 

Zestaw

 

O ile mainstreamowi producenci smartfonów przyzwyczaili nas do tego, że wraz z telefonem w pudełku nie doszukamy się zbyt wielu akcesoriów prócz kilku papierków oraz ładowarki, o tyle twórcy komórek z Państwa Środka niejednokrotnie wyznawali nieco odmienną zasadę w myśl której klienci decydujący się na zakup, prócz samej słuchawki otrzymywali niejednokrotnie niemało gadżetów. Jak jest w tym przypadku? Raczej słabo. I choć marka jest coraz częściej rozpoznawalna na całym świecie, to jednak moim zdaniem powinna przedstawić się potencjalnym klientom z jak najlepszej strony serwując im profesjonalny zestaw wyposażeniowy, ale do rzeczy. W szarym, kartonowym pudełku z niewielkim logo producenta, oprócz Redmi Note'a znajdziemy także ładowarkę sieciową (ja otrzymałem także przejściówkę na polski typ gniazdek), kabel USB, gwarancję producenta oraz skróconą instrukcję obsługi w języku "krzaczkowym". Wszelakie inne akcesoria typu słuchawki, pokrowce należy dokupić we własnym zakresie, choć i tu sprawa nie jest do końca oczywista, bowiem w moim zestawie znalazł się także gumowy pokrowiec na smartfon oraz folia na wyświetlacz wraz ze ściereczką (o tymże bonusie poinformował mnie sam sprzedający zaraz po zakupie, co było na pewno miłym dodatkiem, choć akcesoria te są niskiej, budżetowej jakości i nie są w żaden sposób firmowane przez Xiaomi).

 

DSC03381J_eanssph.JPG

 

DSC03384J_eansspe.JPG

 

Garść suchych faktów

 

Gwoli ścisłości wszystkim zainteresowanym przypomnę kilka podstawowych danych na temat samego telefonu. Został on wyposażony w:

 

- 5,5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD,

- ośmiordzeniowy procesor MTK6592 o taktowaniu 1,7 GHz,

- 2 gigabajty pamięci RAM,

- 8 gigabajtów pamięci ROM,

- aparat o rozdzielczości 13 megapikseli z diodą LED oraz nagrywanie w rozdzielczości 1080p,

- baterię o pojemności 3200 mAh,

- slot na dwie karty SIM

 

Pierwsze wrażenie

 

To zdecydowanie było pozytywne. Po otwarciu pudełka moim oczom ukazał się potężny ekran wypełniający niemal cały kartonik. Telefon wygodnie trzyma się w dłoni, jego spora waga sprawia, iż wygląda na bardzo solidny sprzęt i nie jest to złudzenie.

 

DSC03382J_eansspr.JPG

 

Słuchawka jest bardzo dobrze spasowana, plastikowa tylna obudowa również wygląda i sprawdza się świetnie. Nie uświadczymy tutaj żadnych trzeszczących elementów, co jest niewątpliwym plusem. Telefon włącza się w około 15 sekund, co jest wynikiem raczej standardowym i ciężko się nad tymże faktem dłużej rozwodzić. Zastosowane na prawym boku przyciski wybudzania oraz głośności spisują się rewelacyjnie, nie są umieszczone ani zbyt głęboko, ani zbyt płytko, przez co nie ma mowy o niekontrolowanym wciśnięciu któregoś z nich. 

 

DSC03386J_eansspn.JPG

 

 

Głośnik umieszczony z tyłu smartfonu jest pewnego rodzaju mankamentem, bowiem kiedy telefon położymy na przykład na płaskiej powierzchni, typu biurko, lub stolik, to dźwięk jest skutecznie zakłócany przez co możemy nie usłyszeć dźwięku przychodzącej wiadomości, albo powiadomienia. Sama jakość dźwięku zarówno jeśli chodzi o korzystanie ze słuchawek jak i o sam głośnik jest raczej przeciętna. Dźwięki są płaskie, brak także soczystego basu. Jeśli chodzi o ekran, to nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Świeci bardzo jasno, a rozdzielczość, której nieco się obawiałem jest bardzo dobra, nie zobaczymy więc na pulpicie żadnych pikseli. Redmi Note zapewnia również dobre kąty widzenia, jeśli natomiast chodzi o dotyk, to jest to obecny standard, w niczym nie odbiegający od topowych smartfonów, czy też phabletów z wyższej półki. Należy wspomnieć również o przyciskach, które znajdziemy zaraz pod ekranem głównym. Działają bardzo poprawnie, jednakże czasami zdarza się, iż momentami mimo podświetlonego wyświetlacza na moment gasną, jakby tracąc dopływ energii. Nie przeszkadza to w użytkowaniu i być może nie jest to wina, czy też wada samego telefonu, jednak może nieco drażnić.

 

System

 

Szczerze mówiąc z nakładki MIUI korzystam po raz pierwszy właśnie za sprawą Xiaomi Redmi Note, wcześniej słyszałem jednak na jej temat różne opinie. Jedni krytykowali, inni chwalili, jeśli chodzi jednak o mnie to... bardzo przypadła mi do gustu! Wygląd samego pulpitu oraz możliwość szerokiej personalizacji czynią system od Google jeszcze bardziej rozbudowanym, a przy tym nastawionym na współpracę z użytkownikiem, co nie zawsze jest tak oczywiste. 

 

DSC03388J_eanssps.JPG

 

 

DSC03389J_eansspa.JPG

 

Sam telefon działa bardzo płynnie, nie uświadczymy tutaj żadnych spowolnień, czy też przycięć, co więcej urządzenie działa bardzo stabilnie. Nie zdarzyło mi się samoczynne wyłączenie, czy też zacięcie, które spowodowałoby konieczność wyciągnięcia baterii. 

 

Wydajność i multimedia

 

Zastosowana ośmiordzeniowa jednostka znajdująca się w Redmi Note sprawdza się moim zdaniem dobrze. Telefon w AnTuTu Benchmark osiągnął wynik 31517 punktów, co klasyfikuje go przed Nexusem 4 od Google oraz między innymi Lenovo K900, niewiele brakuje mu jednak do Xperii Z2 od Sony. Testy testami, jednak smartfon przeszedł także testy w grach, konkretnie w GTA San Andreas, a także w Angry Birds Epic. Jeśli chodzi o pierwszy tytuł, to na średnich opcjach grafiki tytuł działał płynnie, momentami następowały niewielkie spadki FPS'ów, co jednak nie przeszkadzało w rozgrywce. Jeśli o chodzi o "wściekłe ptaki", to tutaj należy zaznaczyć, że gra działała bardzo płynnie i nie zdarzyło mi się ani razu ujrzeć jakiegoś klatkowania. 

 

DSC03392J_eansshp.JPG

 

 

Jak wygląda kwestia kamery w Redmi Note? Krótko mówiąc: przeciętnie. Zdjęcia wykonane smartfonem w dzień po wrzuceniu na komputer prezentują się przeciętnie, często widać szumy oraz nieostrości, które uwidaczniają się na większym ekranie, co nie przemawia na korzyść urządzenia. Oprócz zwykłych zdjęć do dyspozycji mamy także panoramę oraz kilka efektów, które pomogą nam w uchwyceniu konkretnego obrazu. Podobnie, lub nawet nieco słabiej jest w przypadku wideo. Pomimo zapewnień producenta o tym, że słuchawka kręci filmy w jakości FullHD, będziemy mieć do czynienia z niemałym rozczarowaniem. Klipy kręcone Redmi Note są blade i wypłowiałe, podobnie jak w przypadku zdjęć próżno doszukiwać się w nagraniach konkretnych szczegółów czy też odpowiedniej ostrości. Jeśli więc chodzi o kwestię multimedialną, to telefon łapie sporego minusa. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia wykonane Xiaomi.

 

IMG201408_eanssen.jpg

 

 

 

IMG201408_eanssex.jpg

 

 

Bateria

 

Zastosowany w Redmi Note akumulator o pojemności 3200 mAh spełnia swoją rolę. Bateria podczas mieszanego cyklu używania (pół godziny dziennie WIFI, kilka smsów, kilkadziesiąt minut rozmów, kilkanaście minut muzyki) spokojnie wytrzymuje dwie doby, co jest wynikiem dobrym. 

 

DSC03395J_eansshh.JPG

 

 

Podsumowanie

 

W zasadzie opinię o tymże smartfonie powinienem pozostawić Wam samym, aczkolwiek pokuszę się w tym miejscu o swój werdykt. Xiaomi Redmi Note to bardzo dobry telefon przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą mieć dobrej jakości smartfon z dużym wyświetlaczem, który sprawdzi się zarówno podczas surfowania po sieci, jak i podczas grania w gry 3D. Zdecydowanie na korzyść telefonu przemawia cena, która oscyluje w granicach 800-900 złotych (w zależności od źródła dostawy).

 

 

Plusy:

 

- solidne wykonanie,

- wydajne podzespoły,

- świetna cena,

- dobrej jakości wyświetlacz

 

 

Minusy:

 

- słabej jakości aparat oraz funkcja nagrywania wideo,

- przeciętny głośnik,

- ubogie wyposażenie

 

 

 

Mała informacja, gdyż nie wszyscy potrafią zaakceptować recenzję i oczekują, że każdy użytkownik będzie miał podobnie uformowaną opinię na dany temat. Jest to moja ocena smartfona, nie nakazuje nikomu się z nią zgadzać, czy też nie, jeżeli komuś nie pasuje, bo skrytykowałem coś, co inni uważają za zaletę, to proszę o wrzucenie na luz.

Edytowane przez piotrek1500
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jaki sprzet audio masz w domu, to powiem Ci czy masz jakiekolwiek pojEcie o dzwieku. Nie zgodze sie z opisem glosnika, tak jak nie zgodze sie jeszcze z kilkoma opisami. Chocby w tym, czym rozni sie MIUI od golego Androida w kwestii personalizacji. Albo skoro niewiele brakuje Note do Xperii 2, to dlaczego wspominasz i testach w Angry Birds, ktore dzialaja nawet na kosiarce do trawy. Recenzja napissna na kolanie, odbebniona i uwazam krzywdzoca dla Note, chociazby w kwestii dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jaki sprzet audio masz w domu, to powiem Ci czy masz jakiekolwiek pojEcie o dzwieku. Nie zgodze sie z opisem glosnika, tak jak nie zgodze sie jeszcze z kilkoma opisami. Chocby w tym, czym rozni sie MIUI od golego Androida w kwestii personalizacji. Albo skoro niewiele brakuje Note do Xperii 2, to dlaczego wspominasz i testach w Angry Birds, ktore dzialaja nawet na kosiarce do trawy. Recenzja napissna na kolanie, odbebniona i uwazam krzywdzoca dla Note, chociazby w kwestii dzwieku.

 

 

Jest to MOJA SUBIEKTYWNA ocena telefonu, nie nakazuje nikomu zgadzać się z nią, lub też nie, napisałem o tym, co mi przeszkadza, co mi się podoba i nie uważam aby był to temat do szerszych konkluzji. Napisałem, że testowałem go również na GTA: SA gwoli ścisłości... Ponadto, jeśli nie poświęciłeś swojego czasu na napisanie recenzji, to nie krytykuj nikogo, bo zajęło mi to trochę czasu.

Edytowane przez DrDee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to MOJA SUBIEKTYWNA ocena telefonu, nie nakazuje nikomu zgadzać się z nią, lub też nie, napisałem o tym, co mi przeszkadza, co mi się podoba i nie uważam aby był to temat do szerszych konkluzji. Napisałem, że testowałem go również na GTA: SA gwoli ścisłości... Ponadto, jeśli nie poświęciłeś swojego czasu na napisanie recenzji, to nie krytykuj nikogo, bo zajęło mi to trochę czasu, po prostu wyjdź stąd i idź się przewietrzyć :)

Dobrze, że chociaż do subiektywizmu się przyznałeś. Niestety publikując swoją recenzję musisz być świadom, że to będzie temat do konkluzji i dyskusji. Jeśli tego nie chcesz, zawsze możesz nie zaszczycać nas swoimi artykułami...

Edytowane przez DrDee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ktoś napisał recenzję i jak to zwykle w naszym kraju bywa, zostaje pojechany. Nikt nie każe się zgadzać z opiniami i zawsze warto mieć kilka punktów widzenia. Po prostu piszcie z czym się nie zgadzacie, ale bez osobistych wycieczek. W innym wypadku ciężko będzie o następne prywatne recenzje na tym forum.

Tapnięte z Xiaomi MI3W.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę uciekać się do prywatnych wycieczek w  Twoją stronę mrosi, napisz swoją reckę, to wtedy będziemy mogli podyskutować na ten temat. Pozdrawiam :)


Strzelam, że to u mnie kupiles bo 19/8 kupował u mnie Piotr i napisalem mu po zakupie o gratisach :)

 

Fajna recenzja, ciesze się ze sprzet sie podoba. Niech dobrze sluzy i witamy na forum!

 

Tak, po miniaturce widzę :) Sprzęt bardzo dobrze się sprawuje, świat (nawet internetowy) jednak jest mały :)

Edytowane przez DrDee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja recenzja jest w przygotowaniu. Nie ma obawy... ;) Zanim powstanie mam jeszcze kilka innych artykułów do napisania...

Co zaś do recenzji, a konkretnie do podświetlenia przycisków. Sprawdź, czy masz ustawiony identyczny czas podświetlenia co w przypadku ekranu. Przypominam, że obydwa elementy mają niezależne podświetlenie, zatem jeśli ustawić inny czas, muszą gasnąć po innym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mrosi - pisząc o dźwięku ma na myśli oczywiście segment smartphonów. Audiofili i pseudoaudiofili zapraszam na odppwiednie dla nich forum. Logiczne ze żaden telefon nie będzie idealnym, czy nawet bardzo dobrym źródłem dźwięku. Niestety większość ludzi nie ma tak czułego ucha i doświadczenia by wszytko wychwycić. Dźwięk na być taki, by nas zadowalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja recenzja jest w przygotowaniu. Nie ma obawy... ;) Zanim powstanie mam jeszcze kilka innych artykułów do napisania...

Co zaś do recenzji, a konkretnie do podświetlenia przycisków. Sprawdź, czy masz ustawiony identyczny czas podświetlenia co w przypadku ekranu. Przypominam, że obydwa elementy mają niezależne podświetlenie, zatem jeśli ustawić inny czas, muszą gasnąć po innym czasie.

Czekam zatem z niecierpliwością, mam nadzieję, że dźwięk będzie głównym źródłem oceny tego smartfona przez Ciebie ;) Co do podświetlenia przycisków wszystko jest ustawione tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że jakość dźwięku z serii Redmi nie powala i tyle. Słuchałem ostatnio Redmi Note a sam mam Redmi 1 i jest słabo w połączeniu, czy to z Denonami, czy z AKG K518DJ. ViperFX coś tam pomaga ale dla mnie to tylko sztuczne polepszanie dźwięku.

Więc mrosi skończ Waść, wstydu oszczędź z tym bólem, że ktoś śmiał skrytykować jakość dźwięku w Redmi Note.

Głośność z głośnika również jest słaba. Zarówno w Redmi Note jak i Redmi 1. Mając telefon w kieszeni z wyłączonymi wibracjami, na przykład w supermarkecie ciężko jest ogarnąć, że ktoś dzwoni.

Co wcale nie przeszkadza abym sądził, że w tej półce cenowej są to najlepsze jakościowo telefony jakie miałem w dłoniach, a miałem ich już całkiem sporo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja video recenzja  Xiaomi Redmi Note

 

Co do tego dźwięku na słuchawkach, to fakt, przedmówca ma racje, Viper coś tam pomaga ale tylko nam się to wydaje, Sztucznie podbija tylko jakies pasma. np. mój poprzedni zopo zp810 grał lepiej.

To znaczy tragedii nie ma, ale spodziewałem się przynajmniej takiego dźwięku jak na zopo zp810

 

Tez słucham na AKG  K518. Na zopo bas był poteżny w kazdym paśmie, na xiaomi tylko njnizsze rejestry coś tam mruczą, wysokie  jakies zapiaszczone. Brak  tego wyzszego basu powoduje ze muzyka nie ma kopa, a przecierz K518-tkom tego nigdy nie brakowało

Edytowane przez bumbum35
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za recenzje byc moze komus kto jeszcze sie nie zdecydowal pomoze. Prosze popraw wzmianke o podswietlaniu przyciskow poniewaz mozna to zmienic na "zawsze wlaczone" lub wybrac czas jaki maja sie swiecic, a w tej wersji moze to kogos zniechecic nieslusznie. Co do dzwieku to szalu nie ma ale nie oczekujmy cudow z telefonu moim zdaniem na sluchawkach brzmi przyjemnie, oczywiscie zalezy jakiej jakosci pliki posiadamy. Napewno glosnik jest slabiutki i bardzo cichy choc tutaj obstawial bym wine po stronie systemu a nie fizycznie glosnika. Po zainstalowaniu MIUI na xperia T drastycznie dzwiek polecial w dol. Jeszcze raz dzieki za recenzje i oby wiecej takich nawet jezeli ktos sie z czyms nie zgadza niech pisze to daje jeszcze lepszy poglad na dany telefon komus kto zastanawia sie nad kupnem pozdro

Edytowane przez sebaf69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obudowy nie polece, poczas noszenia w kieszeni mi szkło pękło, żadnego upadku

Prawie jak cytat wyjęty żywcem z tematu o xperiach serii Z :D

niemożliwe, jak Ci pękł? Nie nosisz czasem zbyt ciasnych spodni?

MI3 powered By Miuipolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...