Skocz do zawartości

Mi3 Bardzo cicho mnie słychać u rozmówcy


Gość dobot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z moim Mi3. Mianowicie jak dzwonię do kogoś to bardzo źle mnie złychać (bardzo cicho).

Byłem na romie dev 4.8.15 teraz jestem na stable 23.0.0. Mam wrażenie że po zmianie wszysto było ok, ale po jakiś 2 dniach znowu jest problem.

 

Jak podczas rozmowy na dole telefonu przy głośniku zrobię "łudeczkę" z ręki to słychać mnie dobrze.

 

Może ktoś ma jakiś pomysły lub miał podobny problem.

 

Nadmienię jeszcze że moja żona ma też Mi3 (kupiony w tym samym czasie) i jest na tym samym romie i wszystko działa super.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz etui ktore mogloby Ci w jakiś sposób zasłonić mikrofon ?
Zauwazylem w mi3 dziurki: na górze przy slocie sim, obok kamerki oraz na dole gdzie głośnik. Może którąś z nich masz zasłoniętą ?

Zobacz też ustawienia funkcji redukcji szumów.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, nie ma znaczenia czy etui czy nie, raz jest wszystko super, a raz prawie mnie nie słychać.

Testowałem kodem *#*#6484#*#* i wszystko wygląda na ok.

 

Myśłicie że pomoże użycie MiFlash i wgranie wszystkiego od początku?

 

Nie wygląd mi to na wadę sprzętową tylko coś z softem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

U mnie (4.8.22)pomogło przełączenie sieci 3g na 2g. Co więcej, włączona redukcja szumów w sieci 2g, sprawia że podobno słychać mnie wyraźniej i nieco głośniej :)

 

No, z tą redukcją szumów, to tak już jest - jedni mówią, że lepiej, inni że gorzej. Warto testować samodzielnie i ustawić tak, jak jest lepiej w danym przypadku.

Z 2G/3G to już sprawa jest prostsza - praktycznie zawsze jakość rozmów pod 2G jest lepsza. U mnie to reguła. Przez 3G gadam tylko wyjątkowo, wtedy, gdy zapomnę się przełączyć na 2G.

Marzy mi się taka funkcja w systemie, mądrego, automatycznego zarządzania 2G/3G – czyli do rozmów i czuwania by się samo przełączało na 2G, a do intensywniejszego korzystania z internetu - 3G. Trochę podobnie, jak obserwowałem w Redmi Note LTE, gdzie normalnie był tryb 4G, ale do rozmów włączał się 3G. Ale to akurat sieć wymuszała, a nie system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...