Jump to content

Recommended Posts

  • 1 month later...

Oczywiście, że prościej. I też tak mam ustawione na routerze. Lecz niestety same DNSy nie wystarczają aby wyciąć reklamy na YouTube. Ruch odbywa się poprzez protokół HTTPS, a aby filtracja była możliwa jest wymagane zainstalowanie certyfikatu. Na innych urządzeniach z androidem bez roota, mam zainstalowany ich certyfikat i wszystko fajnie działa. Nie chcę rootować urządzenia bo zależy mi na Netflixie. 

Znowu na zrootowanych urządzeniach mam AdAway + AdGuard i ten duet pięknie się uzupełnia. Choć temat nie o tym... 

Link to comment
Share on other sites

Więc jakim sposobem filtruje ruch na YT przez VPN skoro leci po HTTPS? Do tego jest wymagany certyfikat. Sprawdź na smartfonie z androidem.

Wejdź w USTAWIENIA AdGuarda -> Filtrowanie HTTPS i włącz. Zobacz czy Tobie uda się zainstalować certyfikat. U mnie automatycznie jak i ręcznie nie idzie. 

W FAQ AdGuarda masz napisane: 

"(...)Dlaczego miałoby to być filtrowane?

Chodzi o to, że obecnie coraz więcej stron internetowych, blogów i portali społecznościowych zaczęło wykorzystywać HTTPS. W ślad za blogami i stronami internetowymi, coraz więcej sieci reklamowych poczyniło podobnie - również przechodząc na HTTPS. Okazało się to niezbędne, aby reklamy dalej mogły być wyświetlane na stronach działających za pośrednictwem HTTPS.

Oto przykłady popularnych stron internetowych, na których reklamy nie mogą zostać usunięte bez włączonego filtrowania HTTPS: youtube.com, facebook.com, twitter.com. (...) W porządku. Jak mogę to aktywować?

Zainstaluj certyfikat do systemowego magazynu certyfikatów.

System Android wymaga, aby użytkownik ustanowił hasło lub wzorzec ekranu blokady (jeśli żadna z tych opcji nie została jeszcze ustawiona).

Ponowne uruchomienie ochrony. Jeśli wszystkie kroki zostały wykonane prawidłowo, to filtrowanie HTTPS będzie działało tak jak zwykłe filtrowanie. (...)"

Edited by ktosieklosiek
Link to comment
Share on other sites

ok tego to nie sprawdzalem szczerze, zerkne po pracy i dam znac, zawsze mozna dodatek YT do kodi zainstalowac jako alternatywe i powinno byc bez reklam, ipla dla przykladu dziala lepiej na kodi i bez reklam niz sama w sobie apka na androida

Link to comment
Share on other sites

Z natywną apką Ipli akurat nie ma problemu. Działa idealnie i szybko, a także nie ma ani jednej reklamy. Reklamy mam tylko na YT i nie mogę ich w żaden sposób usunąć. Kodi kiedyś używałem, aktualnie nie widzę sensu używania go. Netflixa, TVP, Ipla i Player używam tylko w wersjach natywnych. Nic z zewnętrznych nośników nie oglądam. 

 

EDIT

@OutSideR Sprawdzałeś u siebie AdGuarda?

Edited by ktosieklosiek
Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...