Skocz do zawartości

Redmi Note 4 vs Redmi 5 Plus


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, co wybrać. Mój 2-letni Mi4C zakończył swój żywot wczoraj na chodniku. Telefon chcę kupić z oficjalnej dystrybucji. Ważne są dla mnie w kolejności:

1. czas pracy na baterii.

2. wydajność (normą jest dla mnie korzystanie z 3 aplikacji  jednocześnie)

3. dźwięk (przez złącze 3,5mm)

4. aparat (nie oczekuję cudów, ale dość często korzystam właśnie z tego w telefonie)

Z mi4c byłem zadowolony poza baterią, która wg mnie trzymała dość krótko. Budżet to do ok. 900zł, rozważam raczej wersje 4/64.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak naprawdę bliźniaki hardwarowe, różnią się designem i wyświetlaczem. Aparat też ciut lepszy w redmi 5 plus. Ale polecam najpierw wziąć go gdzieś pomacac w jakimś sklepie bo przejście z filigranowego mi4c na 16 centymetrowe 6 cali może być dość dużym szokiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredniego porównania aparatów w tych dwóch modelach akurat nie znalazłem. W wielu recenzjach aparat w redmi 5 plus jest krytykowany. Poza tym często pojawia się opinia, że muzyka na słuchawkach wypada bardzo kiepsko w "piątce". Nie wiem tylko czy to kwestia oprogramowania czy hardware'u. Dodam może jeszcze, że nie chodzi mi o napędzenie jakiś super słuchawek. Po prostu w samochodzie prawie zawsze podłączam telefon przez jacka i słucham muzyki z TIDAL'a. Czasami zdarza mi się podłączyć też słuchawki, ale "największe" w jakich zdarza mi się wychodzić na zewnątrz to HD449, które nie są zbyt wymagające.

A do sklepu oczywiście się przejdę, natomiast ciężko chyba będzie znaleźć coś wielkości mi4c z lepszymi podzespołami, raczej jest tendencja do coraz większych ekranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat jest krytykowany bo to redmi, w obu fotki będą gorsze niż masz teraz. Miałem rn4 kiedyś , miałem też możliwość posłuchania R5+.
W obu szału nie ma, ale mi4c też gra tak sobie.
Wrzucisz twrp, potem dolby albo Vipera i już.
Za chwilę powinien się pojawić redmi note 5 global. Tutaj aparat jest zdecydowanie lepszy. Albo zerknij sobie na mi a1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest dla mnie bateria, dlatego mi a1 od razu odrzuciłem. Co do RN5, to podejrzewam, że jako nowość na pewno przekroczy mój budżet.

Dzięki, za wszystkie wskazówki. Zobaczę sobie po weekendzie oba telefony i podejmę decyzję na podstawie wyglądu i tego jak będą leżały w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...