Skocz do zawartości

Snapdragon vs Mediatek


mtmwielgosz

Rekomendowane odpowiedzi

A dla osoby, co w gry nie gra, jedynie przeglądarka i facebook i messanger?

Ja takową osobą jestem, i mam wersję LTE i polecam. Bateria trzyma dwa dni korzystam głównie z netu, czasem coś w exelu zmieniam, słucham muzyki i czasem jakieś zdjęcie zrobię. Transmisja danych fakt faktem włączona jest tylko jak korzystam. Internet chodzi szybko i ogólnie jest wszystko ok. Jedyne co do tej pory mi przeszkadza to antena wi fi bo słabo zasięg łapie. Router mam w jednym końcu mieszkania, a na jego końcu już słabo łapie mimo, że router jest dobry a HTC żony łapie z pełnym zasięgiem. W domu jednorodzinnym już na piętrze nie mam co marzyć o Wi-Fi a router jest na parterze więc to jedyny mankament jak do tej pory. A sam system działa płynie i bardzo fajnie.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, jeżeli nie grasz w gry to zastanów się czy potrzebujesz LTE, jeżeli nie to i tak dobrą opcją będzie wersja z MTK, mówisz że używasz neta, messengera - obsługa 2 kart sim też może Ci się przydać np. do obsługi karty aero2. I już internet masz darmowy. W wersji MTK możesz też liczyć na lepszą jakość zdjęć z aparatu. Ogólnie z własnego doświadczenia jestem w stanie powiedzieć, że obydwa telefony przy normalnym użytkowaniu działają bardzo płynnie, według mnie wersja 4G pożera więcej baterii przy mniej więcej takim samym użytkowaniu mimo w teorii oszczędnego snapa. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, jeżeli nie grasz w gry to zastanów się czy potrzebujesz LTE, jeżeli nie to i tak dobrą opcją będzie wersja z MTK, mówisz że używasz neta, messengera - obsługa 2 kart sim też może Ci się przydać np. do obsługi karty aero2. I już internet masz darmowy. W wersji MTK możesz też liczyć na lepszą jakość zdjęć z aparatu. Ogólnie z własnego doświadczenia jestem w stanie powiedzieć, że obydwa telefony przy normalnym użytkowaniu działają bardzo płynnie, według mnie wersja 4G pożera więcej baterii przy mniej więcej takim samym użytkowaniu mimo w teorii oszczędnego snapa. :)

Generalnie i tak mam wykupione lte w abonamencie, prędkości aero niestety za dobre nie są, w wersji mtk jedynie martwi mnie podobno słabe wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mediatek 6592 ma duży szybszy procesor i delikatnie szybszy układ graficzny niż snapdragon 400.

Wysłane z mojego Nexus 5

Lekko szybszy? :o

Przeciez Mail450mp4 jest w 3d wydajniejszy z dobre 3x razy. Spróbuj na tym snapie pograć np. w GTA SA ;>

Mam do dyspozycji tego MTK i Snapa, i mediatek miażdzy.

 

O ile byłem sceptyczny jesli chodzi o mediateka (bardzo srednio podobał mi się ich poprzedni czterordzeniowiec) , to odsłona 8-rdzeniowa jest naprawde dobra (fix w GPSie łapie w 1-3sek!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak ja wybieralem.wtedy jeszcze początkujący w Miui.

Wziolem na MTK bo przerażały mnie cotygodniowe aktualizacje.

Ostatnio włosy mi wychodziły bo myślałem ze v6 nie będzie dla Notka. Z racji komplikacji na lini xiaomi-mtk.

Chyba jakoś to Wszystko się poukladało i czekam na 1 bete.

GPS w budynku ze 20 sekund.

Bajka

Ciekaw jestem co za proponują procki xsiaomi,ktore zastąpią MTK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...