Skocz do zawartości

Snapdragon vs Mediatek


mtmwielgosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ten temat został delikatnie poruszany w innych tematach ale mysle, ze dobrze byloby zebrać fakty.

Mam zamiar kupić sobie nowego Redmi Note (niepotrzebnie wymieniłem stary). Jednak jak wiemy niedługo ma wyjść wersja 4G.

Redmi Note PRO ma dual sim.

Redmi Note 4G wspiera LTE.

Jak dla mnie (i możliwe ze dla wielu innych) to nie wystarczy w podjęciu decyzji. Ani dualsim ani LTE nie jest jakimś mustBe.

Problem pojawia się przy procesorze.

Redmi Note PRO ze swoim ośmiordzeniowym MediaTekiem z takowaniem 1,7 czy Redmi Note 4G ze Snapdragonem 400, czterordzeniowy o takowaniu 1,6? Jedni uważają, ze 8 rdzeni słabszej firmy bije smoka na głowę, drudzy mówią, że dzięki lepszemu wsparciu i możliwości dostosowania aplikacji pod Snapragona to ten nowy procesor będzie lepszy. Jak to jest w praktyce?

Cała pozostała specyfikacja dwóch urządzeń jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto G która ma 400 ma dostać aktualizację do Androida L. Motorola (również Google) już to dawno potwierdziła. Natomiast Hugo Barra na konferencji w Indiach potwierdził, że Redmi 1S która ma 400 dostanie aktualizację do Androida L, więc nie gadaj głupot. Natomiast co do Mediateka to jest jedna wielka niewiadoma, chipset który siedzi w Redmi miał nie mieć kitkata, tylko pod naporem użytkowników Mediatek się przełamał.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

GTA SA to szło na full na poprzedniej gen. quadach MTK :) Więc na obu śmignie no problem, GTA nie jest zbyt wymagające

 

Półki co dobrym punktem odniesienia był by emulator PPSSPP bo to chyba najbardziej wymagajaca aplikacja na androida do tej pory i na moim Note z MTK w wielu grach śmiga bez problemu (oczywiście inna sprawa, że emulator jeszcze jest dość słaby i z jego winy dużo gier zmula)

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja po moich przygodach z  mtk powiem tyle ze nigdy wiecej (dla mnie) tego gowna.

-z mtk idzie slabsza karta graficzna jak ze snapem

-mtk zre prad na potege a tych 8 rdzieni to wykorzystasz tylko w antutu

-mtk nie obsluguje glonass czyli ma jakby "pol gps"

-mtk ma gorszy pretwornik dzwieku (podlacz dobre sluchawki a odczujesz ogromna roznice)

-mtk ma brak wsparnia (na kk sie wszystko zakonczy)

mediatek ogolnie widac ze idzie tylko w testy antutu i tylko na tym im zalezy a prawda jest taka ze procem w telefonch idzie pelno innych podzespolow i to cale antutu ma gowno wspolnego z rzeczywistoscia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w mtk przeszkadza brak otwartych źródeł. Firma się bawi zrobi CPU żeby sprawdzić i leci z kolejnymi. O ile to prawda i Note dostanie L'ke to mam telefon na lata

To jest wlasnie minus Mtk. Bo ich procesory sa dobre, najnowsza seria jest ponoc bardzo dobra. Jednak minusem jest brak wsparcia ze strony Mediateku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

GTA SA to szło na full na poprzedniej gen. quadach MTK :) Więc na obu śmignie no problem, GTA nie jest zbyt wymagające

 

 

Chyba kolego nigdy GTA SA nie miałeś przed sobą na fulla :) Dzisiaj testowałem GTA:SA na OnePlus One i na fulla się przycina więc nie mów o starych MTK-ach :) 

 

Co do wydajności MTK a Snapa: Najlepszym sposobem będzie test. Ogarnę w najbliższym czasie dobrą appkę do sprawdzania fps'ów, odpalę np. Dead Triggera na Note 4G i na wersji PRO i sprawdzimy kto będzie lepszy :) Problemem może być jedynie to, że na 4G mam KK a na Pro nie ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, niektórzy mówią, że 8 rdzeni jest dobre tylko w benchmarkach, ale widocznie nie mieli tego na żywo, jak za taką cenę to potęga i nie grzeje się tak jak snap 400, a wydajniejszy i lepiej trzyma baterię. Jedyny minus to gorsze wsparcie no i inne sterowniki aparatu itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...