Skocz do zawartości

mi4c wyłacza się, odpala i znów pada.


merceli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Po roku niezawodnego działania mój mi4c sfiksował. Jak go kupiłem to go potraktowałem miflashem i dałem mu Miui8 aktualizowałem go aż do ostatniej wersji z androidem 5 , miałem go aktualizować dalej  mam nawet zgodę xiaomi na odblokowanie bootloadera ale nie robiłem nic dalej, działał niezawodnie do teraz.

Telefon zaczął się wyłączać podczas korzystania z aplikacji ,tryb fastboot działał, ładował się, ale próba włączenia  to tylko znaczek mi i gasł i tak w koło.Włączyć mogłem go tylko wtedy jak był podłączony do ładowarki ale przed uruchomieniem sam się aktualizował .po aktualizacji odpalał i znowu się wyłączał podczas korzystania, bateria była zawsze blisko pełnego naładowania lub 100%.

Myślałem, że to wina softu i znowu zrobiłem mu flasha całkowitego i zainstalowałem mu tak jak po zakupie miui libra 5,12,17.  Wszystko poszło sprawnie , niestety problem pozostał telefon włączyć można tylko pod ładowarką, nie aktualizuje się ale android długo się ładuje.

Telefon potrafi wyłączyć się już po odpięciu ładowarki i mam wrażenie, że bateria szybciej się nagrzewa tak było też przed ponowna instalacją.

Może wie ktoś co mu jest?  Stawiam na jakiś  problem z baterią tylko że ona się ładuje i wydaje się ok. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wyż▄ej wymieniony problem to wina baterii. Po wymianie baterii i ponownym zainstalowaniu systemu telefon działa ok.

Teraz pytanie jak zaktualizować system ? Mam zainstalowany miui 8.2 eu  ver 6,11,10  bo taką tylko znalazłem, wgrałem ją przez TWRP   a chciałbym ostatnią z androidem5 6,12,22.   Aplikacja aktualizacje nie znajduje nic. 

Oczywiście pokusiłem się na wgranie najnowszego softu z androidem 7 ale system nie wstawał dużo problemów i nerwów miałem z tego powodu ale jakimś sposobem w końcu  odpaliłem ponownie twrp i wgrałem miui8 6.11.10.

Razem  z systemem pojawił mi się plik instalacyjny supersu- co to jest?  Na forum w temacie aktualizacji do 6.12.22  też odsyła mnie do jakiegoś zipa z supersu.

Nie chce kolejny raz robić czegoś pochopnie bo nie jestem znawcą tematu i tak cud ,że telefon jednak wstał  bo walczyłem z nim paręnaście godzin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...