Skocz do zawartości

Android Oreo


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam jeszcze do Was pytanie właśnie o Kodi 18.

Mam taki dziwny problem, że za każdym razem muszę od nowa ustawiać pozycję ekranu (kalibrowanie) bo ucina mi kawałek.
Tak jakby nie chciało zapisać i zapamiętać ustawień.

Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dark695 napisał:

Jaką wersje masz Kodi ? Może zainstaluje tą co Ty i będzie spokój

Obecnie Kodi18-Alfa3 32bit bo 64bit nie da sie zainstalowac na MI BOX. 

Moze masz włączone automatyczna aktualizacje aplikacji w sklepie? 

12 godzin temu, souacz napisał:

Zainstaluj 18 beta-1, niedawno wyszła, jest OK.

O dokladnie teraz ta bede instalowal ale dostalem info ze superfavorites nie do konca dziala prawidlowo na tej wersji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Przejściówka USB - RJ45 UNITEK-1468, działa bardzo dobrze z OREO 2179. System z automatu wykrywa połączenie Ethernet, a aplikacje nareszcie działają stabilnie... KODI nie buforuje się co 3-4 minuty jak to miało miejsce przy wi-fi 

Może komuś przyda się ta informacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą aktualizację co Oni wywypuścili i nie mam problemu z WiFi. Tylko czasami z dźwiękiem. Mam router netgear r6400 i wzmacniacz sygnału też netgear w przedpokoju.Tylko czasami film w kodi się zatrzyma ale to wina kodi bo you tube ipla chodzą bez problemów w jakości 1080p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomi81 napisał:

Ja mam tą aktualizację co Oni wywypuścili i nie mam problemu z WiFi. Tylko czasami z dźwiękiem. Mam router netgear r6400 i wzmacniacz sygnału też netgear w przedpokoju.Tylko czasami film w kodi się zatrzyma ale to wina kodi bo you tube ipla chodzą bez problemów w jakości 1080p

niestety u mnie ta aktualizacja nic nie poprawiła, więc kupiłem przejściówkę i jest ok.. co za czasy żeby sprzęt wart prawie 300 zł tak marnie działał bez dodatków. Kolejna sprawa problem z dźwiękiem bluetooth, po sparowaniu nie da się nic obejrzeć (programy się zawieszają). Może kiedyś naprawią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dutche napisał:

Mam pytanie próbuję wgrać aktualizację przy włączaniu mam wciśnięte przyciski niestety mi Box się resetuje i włącza jeszcze raz jakieś pomysły?

Musisz najpierw dostać się do recorvery mode, u mnie nie dało się z poziomu pilota. Jedyna opcja to podłączyć mi boxa do PC w trybie debugowania i komendą zresetować urządzenie

Pomogło mi 

 

 

Edytowane przez lukasg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dutche napisał:

Ten link YouTube chyba zły?

Zrobiłem wszystko jak w opisie

Powinien być już ok,  pojawił się filmik w poście.

Kolejna ciekawostka

Po podłączeniu przejściówki RJ45, i wyłączeniu wi-fi problem z dźwiękiem bluetooth ustąpił. Aplikacje już się nie zawieszają przy słuchawkach bezprzewodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się otworzyć to mi recovery Po wybraniu pliku updates zip chyba udzieliłem mi Boxa włącza się pokazuje się ikonka mi i tak wkoło macie jakieś pomysły

 

Mdz 16 ab

 

Teraz przy każdorazowym włączeniu wchodzi w tryb recovery

Edytowane przez Dutche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dutche napisał:

Udało mi się otworzyć to mi recovery Po wybraniu pliku updates zip chyba udzieliłem mi Boxa włącza się pokazuje się ikonka mi i tak wkoło macie jakieś pomysły

 

Mdz 16 ab

 

Teraz przy każdorazowym włączeniu wchodzi w tryb recovery

  1. utwórz plik xiaomi_update  z treścią --update_package=/udisk/update.zip

  2. pobrany plik z aktualizacją nazwij update.zip

  3. wszystko przenieś na pendrive w systemie fat32

  4. podczas instalacji mi box parę razy się zresetuje 

  5. ciesz się aktualizacją oraz tym, że mi box działa :) 

Edytowane przez lukasg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dutche napisał:

Dzięki zrobiłem z tego poradnika i wróciłem do wersji sprzed aktualizacji

 

https://xiaomi.eu/community/threads/mibox-oreo-update-fails-installation-now-the-device-only-reboots-to-recovery-bricked.44612/

 

Mi wszystko dziękuję za pomoc

ja się zawiodłem na tej aktualizacji OREO 2179, nic mi nie pomogła, kupiłem przejściówkę rj45 za 30 zł i jestem zadowolony. Teraz mogę spokojnie czekać na poprawki i cieszyć się mi boxem

Edytowane przez lukasg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem, dzisiaj zaczął mi mibix przecinać przy oglądaniu czy to netfliksa czy iptv dałem przywróć ustawienia fabryczne i mibox już nie chce się włączyć, czy ktoś wie jak rozwiązać mój problem?

Sorry. Mibox wstał po 25 minutach.

Edytowane przez artoorx007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, FalconTech said:

Kupiłem na znanym portalu z numeru aukcji 7217164482, trochę przyszłościowo bo z hubem USB 3.0, za 60 zł. Wykrywa z automatu jako połączenie Ethernet.
W końcu funkcjonalność wróciła do normy. 

a co z dźwiękiem 5.1 lub 7.1 tez działa ? są jakieś dropy na neflixie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woody, czytaj stronę 11 i 12, tam sporo o tym było pisane, wraz z linkami do pobrania wersji i instrukcjami krok po kroku to zrobić.

 

W temacie Ethernet na USB, zauważyłem, że nie da się wybudzić box'a odkąd mam podpięty net przez USB. Nie wiem po jakim czasie się zawiesza, bo tak do pół godziny nie ma problemu. Jedynie na następny dzień. Ale zazwyczaj i tak w czasie nocy i pracy jest wyłączona listwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, po wgraniu bety wszystkie dolegliwości ustąpiły - nareszcie Mi Box nie przełącza hdmi i nie ma problemu z połączeniem z siecią 5GHz.
A u mnie problemy z wifi ciągle występują.
Router stoi metr od mi box'a bez żadnych przeszkód i co jakiś czas wyskakuje "błąd połączenia" choć na tel w tej samej odległości wszystko gra.

Dziwne to....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie o to chodzi, dzięki temu np. robiąc jedną rzecz łatwo przeskoczyć do drugiej pomijając szukanie w menu

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka


Ja od czasu do czasu zamykam wszystkie procesy. Box działa zauważalnie szybciej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że po aktualizacji nie odtwarza mi filmików w 2k 60fps. Filmiki w 4k 30fps normalnie odtwarza ale w 2k przestało. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić? Da się zrobić cofnięcie aktualizacji? Jest to dla mnie kłopot bo mam kamerke yi 4k i nagrywam zawsze w 2k60fps, chyba że macie inny pomysł na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...