Skocz do zawartości

Android Oreo


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też napiszę, że mam, to już będzie 3 ;) 

Jeden pokazał dwa screeny, drugi tylko napisał, że ma. A Xiaomi milczy...
Oby to była prawda, fajnie by było i oby nie skończyło się jak z Nougatem. Choć ten launcher z Oreo jest podobno niezbyt dobry.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, obaj, miboy i dragnu5 wrzucili zdjęcia, może to jedna osoba. Inna sprawa, że jak ktoś zauważył na pepperze, konto miboya chyba wcięło https://xiaomi.eu/community/members/miboy.125919/ a dragnu5 z reddita mimo, że wcześniej pisał często, nagle jakby zaniemówił i po tamtym wątku od kilku dni już nic nie pisze. No i jest jeszcze trzeci, koshergoy zdaje się ale ten tylko pisał chyba. Tak więc dziwna i mocno wątpliwa ta aktualizacja jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam
Po update do oreo zauważyłem spadek prędkości internetu w testach. Wcześniej wyniki oscylowały w granicach 100-120 mb teraz jest około 70. Szybkość i wygląd systemu na plus.

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokawił sie problem po aktualizacji: Kodi przestał widzieć dysk zewnętrzny. To znaczy jest na liście ale po wybraniu mam komunikat o nieprawidłowej ścieżce. Nie pomaga odinstalowanie i zainstalowanie wersji 18. Pendrive widzi. Manager plików widzi dysk i bez problemu otwiera pliki z niego.

EDIT: Zgrałem muzykę na 2 duże pendrive, też Kodi nie widzi plików. VLC i Google Music widzą. Tak, jakby zbyt duża ilośc plików powodowała to, że Kodi nie może otworzyć urządzenia.

Prędkość internetu u mnie bez zmian.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wczoraj dostałe oreo. Przed aktualizacją miałem problem z  ytoutube, po aktualizacji problemu nie ma wszystkie filmy się ładują.  Nie działa mi za to wyszukiwanie głosowe. Doszła nowa funkcja cec control, oraz ustawienie barwy kolorów (color space & deep color).  Nie rozumiem opcji związanych z wyjściem digital (line, rf oraz off)

Edytowane przez rafal700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafal700 napisał:

Również wczoraj dostałe oreo. Przed aktualizacją miałem problem z  ytoutube, po aktualizacji problemu nie ma wszystkie filmy się ładują.  Nie działa mi za to wyszukiwanie głosowe. Doszła nowa funkcja cec control, oraz ustawienie barwy kolorów (color space & deep color).  Nie rozumiem opcji związanych z wyjściem digital (line, rf oraz off)

U mnie wyszukiwanie głosowe działa po ustawieniu języka na "English (US)".
Jednak samo wyszukiwanie działa bardzo wolno, po przyciśnięciu przycisku zapala się ikona asystenta google, mówię coś do mikrofonu a on nie zawsze łapie, albo nie łapie wcale.

I wyszukiwanie trwa strasznie wolno. Ktoś też ma takie problemy?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oreo zainstalowane, zmienilo sie menu i większych zmian nie widać.
Mam wrażenie że po aktualizacji Internet chodzi wolniej (po Wi-Fi oraz LAN stosując przejściówkę USB).
Materiały odtwarzane w LANie łapią lagi, dźwięk wyprzedza obraz. Często pojawia się komunikat o buforowaniu (Kodi, VLC, Youtube).
Zaczynam żałować że zrobiłem aktualizację, no ale może pomoże przywrócenie do ustawień fabrycznych.

Netflix, Showmax IPLA działają ok!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, souacz napisał:

Pokawił sie problem po aktualizacji: Kodi przestał widzieć dysk zewnętrzny. To znaczy jest na liście ale po wybraniu mam komunikat o nieprawidłowej ścieżce. Nie pomaga odinstalowanie i zainstalowanie wersji 18. Pendrive widzi. Manager plików widzi dysk i bez problemu otwiera pliki z niego.

EDIT: Zgrałem muzykę na 2 duże pendrive, też Kodi nie widzi plików. VLC i Google Music widzą. Tak, jakby zbyt duża ilośc plików powodowała to, że Kodi nie może otworzyć urządzenia.

Prędkość internetu u mnie bez zmian.

Na XDA też piszą o problemach ale ogólnie z dyskami sformatowanymi w NTFS i exFAT,

u mnie kodi "widzi" dysk ale nie jest w stanie go otworzyć...

masakra jakaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest mocno namieszane w sofcie...

na reddit i mybroadband użytkownicy meldują, sam też to potwierdzam, że o ile KODI i MXPlayer nie widzą dysku NTFS i exFAT, o tyle VLC odtwarza pliki wideo bez problemów z dysków w tych formatach...

Podobnie jest z eksploratorami plików:

ES explorer - nie widzi plików

X-plore i MiXplorer - widzą zawartość dysków

Pytanie czy trzeba czekać na update softu Mi Box'a czy aktualizację KODI....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś stawiam pierwsze kroki z mi boxem, od razu więc zaktualizowałam urządzenie. Teraz jednak nie mogę zainstalować niz z 'nieznanego' źródła, w ustawieniach jest komunikat 'Żadna aplikacja nie może wykonać tej czynności' Ktoś wie jak to obejść/przełączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania,  tez macie po aktualizacji takie brzydkie czarne menu glowne ? w wiekszosci tlo jest czarne, duzo lepiej to na MM wygladalo, do tego klawiatura gboard jedynie w ukladzie US. Doszlo pare opcji w ustawieniach, apki jakby plynniej smigaja, ale brzydkie to ;/ predkosc internetu jest taka sama jak na MM, Ta opcja "nastepne" na glownym ekranie nic mi nie wyswietla, opcje w menu "podglad obrazu" oraz "podglad dzwieku" chyba tez bezuzyteczne

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...