Skocz do zawartości

Android Oreo


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.04.2019 o 20:18, mgdgdr napisał:


Czy to trzeba jakoś ustawiać czy samo automatycznie się wszystko odbywa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chodzi ci o Kodi? Żeby ustawić w Kodi automatyczne odświeżanie, wchodzisz w System ---> Odtwarzacz ---> Wideo ---> Dostosuj częstotliwość odświeżania. I tam wybierasz opcję Zawsze. Pamiętaj tylko, żeby przy kole zębatym zaznaczyć tryb ekspercki, wtedy będziesz widział "Dostosuj częstotliwość odświeżania".

Do polskich serwisów VOD, które nie wspierają auto odświeżania (Player, Ipla, TVP VOD itd.), polecam tę apkę

  

Edytowane przez nołbady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nołbady napisał:

Chodzi ci o Kodi? Żeby ustawić w Kodi automatyczne odświeżanie, wchodzisz w System ---> Odtwarzacz ---> Wideo ---> Dostosuj częstotliwość odświeżania. I tam wybierasz opcję Zawsze. Pamiętaj tylko, żeby przy kole zębatym zaznaczyć tryb ekspercki, wtedy będziesz widział "Dostosuj częstotliwość odświeżania". 

 

Jeszcze biała lista.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam najnowsza wersję mi box s

Internet działa dobrze (speed test download wyciąga 121mb/s)

Ale w niektórych przypadkach mam mikrosciecia w obrazie ( dźwięk jest )

 

W kodi mam problem iż maksymalna rozdzielczość to full hd  :/ nie wiem gdzie szukać rozwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adiif1 napisał:

Posiadam najnowsza wersję mi box s

Internet działa dobrze (speed test download wyciąga 121mb/s)

Ale w niektórych przypadkach mam mikrosciecia w obrazie ( dźwięk jest )

 

W kodi mam problem iż maksymalna rozdzielczość to full hd  :/ nie wiem gdzie szukać rozwiazania

Masz najnowszą aktualizację eski, która wprowadza obsługę auto odświeżania? Jeśli tak, to poustawiaj w Kodi wszystko jak na filmiku, który zapodał Radasss. To powinno rozwiązać sprawę mikrościęć w obrazie.

Edytowane przez nołbady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co posiadają Mibox 4K, proponuję powrót do build 2167. A z tego co widzę, każdy kolejny build niczego nie naprawia. Jedno naprawia, inne psuje. Innym usprawnia działanie Mibox, ale kolejni mają problemy. Ja obecnie nie narzekam i czekam, aż ludzie zaczną pisać, że w końcu Mibox działa jak powinien. Ale to już się chyba nie stanie.
Pamiętajcie, że opis dotyczy Mibox 4K!
U mnie box nie aktualizuje się po powrocie do Build 2167. Dlatego też obecnie nie myślę o zmianie MiBox na coś innego. Poczekam na jakiś stabilny build poza tym, na którym jestem. Chociaż myślę, że tylko Android Pie (9) jest w stanie naprawić tego boxa. Łatanie Oreo nie ma już chyba sensu.
Jeszcze raz, pamiętajcie, że opis dotyczy MiBox 4K, a nie MiBox 3S (tego nowego).
A tutaj opis do powrotu do build 2179, ja siedzę na build 2167 i ten zdecydowanie polecam.
 
Przepis na powrót do Oreo 8.00 Build 2179 (dla użytkowników Oreo 8.0 Build 2303):

1. Pobieramy Oreo 8.0 Build 2167 z linka poniżej:

http://download1761.mediafire.com/qq5q04larg1g/fhh4zjspge6eh22/once-8.0-2167.7z

2. Rozpakowujemy plik once-8.0-2167.7z  (otrzymamy dwa pliki: xiaomi_update (630,558 KB) oraz update.zip (1 KB))

3. Kopiujemy pliki do pamięci USB (potocznie pendrive),  sformatowanej wcześniej jako FAT32.

4. Wyłączamy zasilanie (wtyczka z kontaktu), umieszczamy pamięć USB w porcie USB MiBox.

5. Włączamy ponownie zasilanie (wtyczka do kontaktu), przyciskając i trzymając  równocześnie strzałkę w lewo (na lewo poniżej kółka nawigacyjnego na pilocie)  oraz przycisk OK (wewnątrz kółka nawigacyjnego).

6. MiBox zostaje wprowadzony w tryb recovery i rozpoczyna się aktualizacja.

Jeżeli MiBox uruchomi się ponownie pokazując boot animację (kolorowe kropki/kółka) oznacza to, że MiBox nie jest w trybie recovery i musimy powtórzyć czynność opisaną w punkcie 4-6 oczywiście bez ponownego umieszczania pamięci USB w gnieździe USB MiBox aż do skutku, wejścia w tryb recovery.

Aktualizacja przebiega trzema etapami (trzy kropki). Po zakończeniu aktualizacji MiBox  został zaktualizowany do Oreo 8.0 Build 2167.

7. Pobieramy teraz Oreo 8.0 Build  2179 z linku poniżej:

https://android.googleapis.com/packages/ota-api/xiaomi_once_once/5c7bf1ed022e2bb32815d215703bf2e913c2c58e.zip

Zmieniamy nazwę pliku 5c7bf1ed022e2bb32815d215703bf2e913c2c58e.zip  na update.zip

Kopiujemy update.zip na naszą pamięć USB, nadpisując plik update.zip, który był wcześniej na pendrive (ten zawierający Oreo 8.0 Build 2167)

8. Teraz powtarzamy czynność opisaną w punktach 4-6 (powyżej).

Po wszystkim wykonujemy powrót do ustawień fabrycznych.

Opis pobrany został z Reddit. U mnie udało się skutecznie powrócić do Oreo 8.0 Build 2179. 

Zmianę oprogramowania wykonujecie na własne ryzyko.

U mnie MiBox zawiesił się w trzecim etapie pierwszej aktualizacji, po twardym restarcie (wtyczka z kontaktu) aktualizacja była kontynuowana. Jak będzie u Was, nie wiem. 

Zanim przystąpicie do zmiany oprogramowania, zapytajcie, jeżeli opis wydaje się Wam nie jasny. Kto pyta nie błądzi, kto nie ryzykuje, nie pije szampana.

Życzę powodzenia. 

P.S. Gdyby ktoś zdecydował się wrócić do syfiastego Oreo 8.0 Build 2303, poniżej zamieszczam link:

https://android.googleapis.com/packages/ota-api/xiaomi_once_once/3215cce132acc34ac9ffc04e2a0fd916aba2c1c0.zip

 



Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kapciu75 napisał:

Dla tych co posiadają Mibox 4K, proponuję powrót do build 2167. A z tego co widzę, każdy kolejny build niczego nie naprawia. Jedno naprawia, inne psuje. Innym usprawnia działanie Mibox, ale kolejni mają problemy. Ja obecnie nie narzekam i czekam, aż ludzie zaczną pisać, że w końcu Mibox działa jak powinien. Ale to już się chyba nie stanie. emoji1787.png
Pamiętajcie, że opis dotyczy Mibox 4K!
U mnie box nie aktualizuje się po powrocie do Build 2167. Dlatego też obecnie nie myślę o zmianie MiBox na coś innego. Poczekam na jakiś stabilny build poza tym, na którym jestem. Chociaż myślę, że tylko Android Pie (9) jest w stanie naprawić tego boxa. Łatanie Oreo nie ma już chyba sensu.
Jeszcze raz, pamiętajcie, że opis dotyczy MiBox 4K, a nie MiBox 3S (tego nowego).
A tutaj opis do powrotu do build 2179, ja siedzę na build 2167 i ten zdecydowanie polecam.
 
Przepis na powrót do Oreo 8.00 Build 2179 (dla użytkowników Oreo 8.0 Build 2303):

1. Pobieramy Oreo 8.0 Build 2167 z linka poniżej:

http://download1761.mediafire.com/qq5q04larg1g/fhh4zjspge6eh22/once-8.0-2167.7z

2. Rozpakowujemy plik once-8.0-2167.7z  (otrzymamy dwa pliki: xiaomi_update (630,558 KB) oraz update.zip (1 KB))

3. Kopiujemy pliki do pamięci USB (potocznie pendrive),  sformatowanej wcześniej jako FAT32.

4. Wyłączamy zasilanie (wtyczka z kontaktu), umieszczamy pamięć USB w porcie USB MiBox.

5. Włączamy ponownie zasilanie (wtyczka do kontaktu), przyciskając i trzymając  równocześnie strzałkę w lewo (na lewo poniżej kółka nawigacyjnego na pilocie)  oraz przycisk OK (wewnątrz kółka nawigacyjnego).

6. MiBox zostaje wprowadzony w tryb recovery i rozpoczyna się aktualizacja.

Jeżeli MiBox uruchomi się ponownie pokazując boot animację (kolorowe kropki/kółka) oznacza to, że MiBox nie jest w trybie recovery i musimy powtórzyć czynność opisaną w punkcie 4-6 oczywiście bez ponownego umieszczania pamięci USB w gnieździe USB MiBox aż do skutku, wejścia w tryb recovery.

Aktualizacja przebiega trzema etapami (trzy kropki). Po zakończeniu aktualizacji MiBox  został zaktualizowany do Oreo 8.0 Build 2167.

7. Pobieramy teraz Oreo 8.0 Build  2179 z linku poniżej:

https://android.googleapis.com/packages/ota-api/xiaomi_once_once/5c7bf1ed022e2bb32815d215703bf2e913c2c58e.zip

Zmieniamy nazwę pliku 5c7bf1ed022e2bb32815d215703bf2e913c2c58e.zip  na update.zip

Kopiujemy update.zip na naszą pamięć USB, nadpisując plik update.zip, który był wcześniej na pendrive (ten zawierający Oreo 8.0 Build 2167)

8. Teraz powtarzamy czynność opisaną w punktach 4-6 (powyżej).

Po wszystkim wykonujemy powrót do ustawień fabrycznych.

Opis pobrany został z Reddit. U mnie udało się skutecznie powrócić do Oreo 8.0 Build 2179. 

Zmianę oprogramowania wykonujecie na własne ryzyko.

U mnie MiBox zawiesił się w trzecim etapie pierwszej aktualizacji, po twardym restarcie (wtyczka z kontaktu) aktualizacja była kontynuowana. Jak będzie u Was, nie wiem. 

Zanim przystąpicie do zmiany oprogramowania, zapytajcie, jeżeli opis wydaje się Wam nie jasny. Kto pyta nie błądzi, kto nie ryzykuje, nie pije szampana.

Życzę powodzenia. 

P.S. Gdyby ktoś zdecydował się wrócić do syfiastego Oreo 8.0 Build 2303, poniżej zamieszczam link:

https://android.googleapis.com/packages/ota-api/xiaomi_once_once/3215cce132acc34ac9ffc04e2a0fd916aba2c1c0.zip

 



Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka
 

Według mnie obecnie najnowszy  soft rozwiązuje praktycznie wszystkie problemy i w końcu przestałem myslec o Nvidia Shield.

Co jest az tak skopane, ze warto wracać? Co przestało działać względem 2179?

PS. Nigdy po update nie przywracałem ustawień do fabrycznych.

Edytowane przez akslow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, akslow napisał:

Według mnie obecnie najnowszy  soft rozwiązuje praktycznie wszystkie problemy i w końcu przestałem myslec o Nvidia Shield.

Mam te same odczucia myślałem o Shield teraz z najnowszym softem działa naprawdę w porządku zero uwag, i sporo grosza zostało w kieszeni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kapciu75 napisał:

Dla tych co posiadają Mibox 4K, proponuję powrót do build 2167. A z tego co widzę, każdy kolejny build niczego nie naprawia. Jedno naprawia, inne psuje. Innym usprawnia działanie Mibox, ale kolejni mają problemy. Ja obecnie nie narzekam i czekam, aż ludzie zaczną pisać, że w końcu Mibox działa jak powinien. Ale to już się chyba nie stanie. emoji1787.png
Pamiętajcie, że opis dotyczy Mibox 4K!
U mnie box nie aktualizuje się po powrocie do Build 2167. Dlatego też obecnie nie myślę o zmianie MiBox na coś innego. Poczekam na jakiś stabilny build poza tym, na którym jestem. Chociaż myślę, że tylko Android Pie (9) jest w stanie naprawić tego boxa. Łatanie Oreo nie ma już chyba sensu.
Jeszcze raz, pamiętajcie, że opis dotyczy MiBox 4K, a nie MiBox 3S (tego nowego).
A tutaj opis do powrotu do build 2179, ja siedzę na build 2167 i ten zdecydowanie polecam.
 
Przepis na powrót do Oreo 8.00 Build 2179 (dla użytkowników Oreo 8.0 Build 2303):

1. Pobieramy Oreo 8.0 Build 2167 z linka poniżej:

http://download1761.mediafire.com/qq5q04larg1g/fhh4zjspge6eh22/once-8.0-2167.7z

2. Rozpakowujemy plik once-8.0-2167.7z  (otrzymamy dwa pliki: xiaomi_update (630,558 KB) oraz update.zip (1 KB))

3. Kopiujemy pliki do pamięci USB (potocznie pendrive),  sformatowanej wcześniej jako FAT32.

4. Wyłączamy zasilanie (wtyczka z kontaktu), umieszczamy pamięć USB w porcie USB MiBox.

5. Włączamy ponownie zasilanie (wtyczka do kontaktu), przyciskając i trzymając  równocześnie strzałkę w lewo (na lewo poniżej kółka nawigacyjnego na pilocie)  oraz przycisk OK (wewnątrz kółka nawigacyjnego).

6. MiBox zostaje wprowadzony w tryb recovery i rozpoczyna się aktualizacja.

Jeżeli MiBox uruchomi się ponownie pokazując boot animację (kolorowe kropki/kółka) oznacza to, że MiBox nie jest w trybie recovery i musimy powtórzyć czynność opisaną w punkcie 4-6 oczywiście bez ponownego umieszczania pamięci USB w gnieździe USB MiBox aż do skutku, wejścia w tryb recovery.

Aktualizacja przebiega trzema etapami (trzy kropki). Po zakończeniu aktualizacji MiBox  został zaktualizowany do Oreo 8.0 Build 2167.

7. Pobieramy teraz Oreo 8.0 Build  2179 z linku poniżej:

https://android.googleapis.com/packages/ota-api/xiaomi_once_once/5c7bf1ed022e2bb32815d215703bf2e913c2c58e.zip

Zmieniamy nazwę pliku 5c7bf1ed022e2bb32815d215703bf2e913c2c58e.zip  na update.zip

Kopiujemy update.zip na naszą pamięć USB, nadpisując plik update.zip, który był wcześniej na pendrive (ten zawierający Oreo 8.0 Build 2167)

8. Teraz powtarzamy czynność opisaną w punktach 4-6 (powyżej).

Po wszystkim wykonujemy powrót do ustawień fabrycznych.

Opis pobrany został z Reddit. U mnie udało się skutecznie powrócić do Oreo 8.0 Build 2179. 

Zmianę oprogramowania wykonujecie na własne ryzyko.

U mnie MiBox zawiesił się w trzecim etapie pierwszej aktualizacji, po twardym restarcie (wtyczka z kontaktu) aktualizacja była kontynuowana. Jak będzie u Was, nie wiem. 

Zanim przystąpicie do zmiany oprogramowania, zapytajcie, jeżeli opis wydaje się Wam nie jasny. Kto pyta nie błądzi, kto nie ryzykuje, nie pije szampana.

Życzę powodzenia. 

P.S. Gdyby ktoś zdecydował się wrócić do syfiastego Oreo 8.0 Build 2303, poniżej zamieszczam link:

https://android.googleapis.com/packages/ota-api/xiaomi_once_once/3215cce132acc34ac9ffc04e2a0fd916aba2c1c0.zip

 



Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka
 

Witam. Mam problem z wejściem w recovery przy aktualnym sofcie. Wcześniej takiego problemu nie miałem. Próbowałem kilkanaście razy i nic. Czy komuś udało się wejść w recovery z najnowszego softu?  Widzę, że problem jest przy routerach tp link, jaki polecacie router, żeby box dobrze śmigał po wifi? Pozdrawiam

Edytowane przez Bananek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bananek napisał:

Witam. Mam problem z wejściem w recovery przy aktualnym sofcie. Wcześniej takiego problemu nie miałem. Próbowałem kilkanaście razy i nic. Czy komuś udało się wejść w recovery z najnowszego softu?

Też nie mogę wejść, o czym już pisałem. Chyba wszyscy użytkownicy mają ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji w dalszym ciągu gubi sygnał WiFi. Spada do 2 Mb/s. Przywracałem do ustawień fabrycznych. Mam modem Connect Box z UPC i nie zamierzam zmieniać na inny.

W recovery również wejść nie mogę, jedynie załączanie z pilota się poprawiło.

Edytowane przez GRV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie obecnie najnowszy  soft rozwiązuje praktycznie wszystkie problemy i w końcu przestałem myslec o Nvidia Shield.
Co jest az tak skopane, ze warto wracać? Co przestało działać względem 2179?
PS. Nigdy po update nie przywracałem ustawień do fabrycznych.
Rozwiązuje wszystkie problemy, których nie posiada build 2167, które wniosły wszystkie kolejne aktualizacje wyłączając najnowszą. Rzeczywiście udoskonalenie?! Jak widzę cały czas są niezadowoleni nawet po ostatniej aktualizacji. U mnie (build 2167) nie występują spadki szybkości WiFi, box wybudza się praktycznie za każdym razem, zawieszenie występuje "raz na rok" i objawia się w postaci całkowitego zawieszenia, a nie efektu ociężałego urządzenia po wybudzeniu. Uważam, że nie warto aktualizować czegoś co dobrze działa, a do ostatniej aktualizacji nie do końca jestem przekonany czytając Wasze opinie.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kapciu75 napisał:

Rozwiązuje wszystkie problemy, których nie posiada build 2167, które wniosły wszystkie kolejne aktualizacje wyłączając najnowszą. Rzeczywiście udoskonalenie?! Jak widzę cały czas są niezadowoleni nawet po ostatniej aktualizacji. U mnie (build 2167) nie występują spadki szybkości WiFi, box wybudza się praktycznie za każdym razem, zawieszenie występuje "raz na rok" i objawia się w postaci całkowitego zawieszenia, a nie efektu ociężałego urządzenia po wybudzeniu. Uważam, że nie warto aktualizować czegoś co dobrze działa, a do ostatniej aktualizacji nie do końca jestem przekonany czytając Wasze opinie.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka
 

Ale o jakie problemy chodzi? Bo nigdzie nie widze niczego nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ociężałe menu", spadek prędkości po WiFi, potrzeba ponownego uruchomienia po wybudzeniu. Te wszystkie objawy miał Mibox pomiędzy build 2167 i najnowszym. Najnowszy jak widzę nadal u niektórych powoduje problemy (a raczej ich nie rozwiązuje, patrz forum). Rozumiem, że każdy chwali swoje.

Kolejnym plusem jest możliwość przełączania dźwięku pomiędzy Stereo a DD5.1 na build 2167, co zniknęło w kolejnych buildach.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest idealnie, ale jest dużo lepiej niż na kompilacji 2303. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby po kilkunastu godzinach Mi Box nie chciał się włączyć. Łapie za jednym kliknięciem. Ociężałości też na razie nie zaobserwowałem. "Pilot" też na razie się nie gubi. Na temat wifi się nie wypowiem, bo nigdy nie miałem z tym problemu. Spieprzyli za to tryb recovery. Teraz nie da się w niego wejść. Ogólnie żałuję, że wkopałem się w Oreo, na MM box śmigał jak złoto.

Edytowane przez nołbady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2019 o 09:59, Rioter napisał:

No mi od 3 dni nie działa udostępnianie ekranu z telefonu redmi 4x. Wykrywa go ale po chwili wyskakuje "zakończono przesyłanie". Po wczorajszej aktualizacji to samo. Chromecast w tidal i zdjęcia google nie działa, w netflixie hula. Mi box s. :/

Jest rozwiązanie na problemy z chromecast'em.

Sklep play > moje aplikacje > aktualizuj chromecast built in (jak nie działa to odinstalować aktualizację). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Cacper napisał:

Widzę, że nie dostanę konkretnej odpowiedzi na zadane pytanie. Widać, że tematyka samego urządzenia jak i systemu z dnia na dzień się wyczerpuje, szkoda.

Nie ciskaj się tak bardzo, bo nie ma o co :)

Problem w tym, że trudno na takie pytanie odpowiedzieć. System 8.0 mają użytkownicy Miboxa "4K", a system 8.1 mają właściciele wersji "S". Jak tu dostrzec różnice będąc zazwyczaj w posiadaniu jednego z tych pudełek?

Z tego co wiem, podstawową różnicą między tymi wersjami Miboxa to brak możliwości przepuszczania na wersji 'S" gęstych" formatów audio do systemów audio oraz brak sterowania przez IR. Tego ostatniego nie jestem nawet pewien, a pierwsze może się zmienić w każdym momencie po kolejnej aktualizacji systemu ;) Czy te różnice wynikają z wersji systemu, czy z różnic w konstrukcji urządzenia? Nie wiem, a Ty wiesz? :)

Pytanie czy 4K dostanie 8.1 jest jeszcze bardziej trudne. Myślę, że wielu starych użytkowników Miboxa zostało zaskoczonych aktualizacją do wersji 8.0 i to niekoniecznie pozytywnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...