Skocz do zawartości

Android Oreo


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kapciu75 napisał:

A ja nadal polecam build 2176. Zdecydowanie zapomniałem czym są problemy MiBoxa. Czasami są tylko problemy z włączeniem boxa, ale po przełączeniu TV na kanał AV, na którym jest Mibox, box włącza się od razu.

Czy mógłbys sprawdzić jak działa łączenie z Spotify ale przez chromecast? U mnie sam przerzuca piosenki, pauzuje a następnie wywala błąd połączenia. 

Problem też jest z wowoływaniem na telefonie przez asystenta google aby mibox odtworzył cos na YouTube. Wywala komunikat ze włączony jest tryb ograniczony, gdzie wszędzie jest wyłączony. Ale to już chyba problem, ktory dotyczy bardziej samego chromecast na mibox bo wczesniej było ok i normalnie odpalał film/teledysk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest 6 beta, build 2526. Znowu naprawiają wybudzanie :D To już chyba trzecia beta mająca to poprawiać, choć u mnie już wcześniej było ok. Ale w końcu mają dobre  podejście, widać, że teraz chcą to już dopieścić maksymalnie i dopiero rzucą szerszemu gronu.

Fix issues:

1) have to push power key many times to wake up

2) Wi-Fi still loses connection some times

 

Stan aktualizacji zabezpieczeń bez zmian w stosunku do poprzedniej bety, 5 grudnia 2018.

Edytowane przez rbbxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2019 o 19:20, Morvi napisał:
Niestety po powrocie do starszej wersji, box automatycznie aktualizuje się do najnowszego buildu.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie box nie aktualizuje się po powrocie do Build 2167. Dlatego też obecnie nie myślę o zmianie MiBox na coś innego. Poczekam na jakiś stabilny build poza tym, na którym jestem. Chociaż myślę, że tylko Android Pie (9) jest w stanie naprawić tego boxa. Łatanie Oreo nie ma już chyba sensu.

Pamiętajcie, że opis dotyczy MiBox 4K, a nie MiBox 3S (tego nowego).

A tutaj opis do powrotu do build 2179, ja siedzę na build 2167 i ten zdecydowanie polecam.

 

Przepis na powrót do Oreo 8.00 Build 2179 (dla użytkowników Oreo 8.0 Build 2303):

1. Pobieramy Oreo 8.0 Build 2167 z linka poniżej:

http://download1761.mediafire.com/qq5q04larg1g/fhh4zjspge6eh22/once-8.0-2167.7z

2. Rozpakowujemy plik once-8.0-2167.7z  (otrzymamy dwa pliki: xiaomi_update (630,558 KB) oraz update.zip (1 KB))

3. Kopiujemy pliki do pamięci USB (potocznie pendrive),  sformatowanej wcześniej jako FAT32.

4. Wyłączamy zasilanie (wtyczka z kontaktu), umieszczamy pamięć USB w porcie USB MiBox.

5. Włączamy ponownie zasilanie (wtyczka do kontaktu), przyciskając i trzymając  równocześnie strzałkę w lewo (na lewo poniżej kółka nawigacyjnego na pilocie)  oraz przycisk OK (wewnątrz kółka nawigacyjnego).

6. MiBox zostaje wprowadzony w tryb recovery i rozpoczyna się aktualizacja.

Jeżeli MiBox uruchomi się ponownie pokazując boot animację (kolorowe kropki/kółka) oznacza to, że MiBox nie jest w trybie recovery i musimy powtórzyć czynność opisaną w punkcie 4-6 oczywiście bez ponownego umieszczania pamięci USB w gnieździe USB MiBox aż do skutku, wejścia w tryb recovery.

Aktualizacja przebiega trzema etapami (trzy kropki). Po zakończeniu aktualizacji MiBox  został zaktualizowany do Oreo 8.0 Build 2167.

7. Pobieramy teraz Oreo 8.0 Build  2179 z linku poniżej:

https://android.googleapis.com/packages/ota-api/xiaomi_once_once/5c7bf1ed022e2bb32815d215703bf2e913c2c58e.zip

Zmieniamy nazwę pliku 5c7bf1ed022e2bb32815d215703bf2e913c2c58e.zip  na update.zip

Kopiujemy update.zip na naszą pamięć USB, nadpisując plik update.zip, który był wcześniej na pendrive (ten zawierający Oreo 8.0 Build 2167)

8. Teraz powtarzamy czynność opisaną w punktach 4-6 (powyżej).

Po wszystkim wykonujemy powrót do ustawień fabrycznych.

Opis pobrany został z Reddit. U mnie udało się skutecznie powrócić do Oreo 8.0 Build 2179. 

Zmianę oprogramowania wykonujecie na własne ryzyko.

U mnie MiBox zawiesił się w trzecim etapie pierwszej aktualizacji, po twardym restarcie (wtyczka z kontaktu) aktualizacja była kontynuowana. Jak będzie u Was, nie wiem. 

Zanim przystąpicie do zmiany oprogramowania, zapytajcie, jeżeli opis wydaje się Wam nie jasny. Kto pyta nie błądzi, kto nie ryzykuje, nie pije szampana.

Życzę powodzenia. 

P.S. Gdyby ktoś zdecydował się wrócić do syfiastego Oreo 8.0 Build 2303, poniżej zamieszczam link:

https://android.googleapis.com/packages/ota-api/xiaomi_once_once/3215cce132acc34ac9ffc04e2a0fd916aba2c1c0.zip

 

Edytowane przez kapciu75
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
55 minut temu, krzycho_85s napisał:

Po aktualizacji YouTube crashuje całego boxa powodując bootlopa. Pomaga tylko wyjęcie wtyczki.

 

W ciągu godziny miałem sześć takich niespodzianek. Jak dla mnie urządzenie stało się bezużyteczne po aktualizacji.

Przeinstaluj aplikacje YT. Może pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji YouTube crashuje całego boxa powodując bootlopa. Pomaga tylko wyjęcie wtyczki.
 
W ciągu godziny miałem sześć takich niespodzianek. Jak dla mnie urządzenie stało się bezużyteczne po aktualizacji.
U mnie nic takiego się nie dzieje. Box działa bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta aktualizacja jest obowiazkowa ? jeszcze nic mi nie zglasza że jest aktualizacja, ale skoro od poczatku wszystko mi ładnie chodzi wole nie aktualizowac bo skoro dziala mi wszystko to nic mi nie moze aktualizacja polepszyc a co najwyzej popsuc....

Edytowane przez Paraglobularna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...