Skocz do zawartości

Android Oreo


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze tutaj bo szanowny pan moderator usunął mój temat

 

4 dni temu kupiłem koledze mi boxa. Bawił się i wyskoczyło mu czy aktualizować system i kliknął tak! U mnie w myślach jedynie jedno słowo "OOOO KUUU....." I od tamtego czasu youtube się zacina, Mibox sam się wyłącza i rozłącza WIFI. Panowie prosze o pomoc w downgrade systemu w tym Mi boxie. Nie da się wrócić do wersji 6.0?
Tak jak w tym filmie potrzebuje kabla usb-usb?

 

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was po ostatniej aktualizacji tez ciagle zrywa połączenie wifi?

Tak . Nie obejrzę filmu,serialu bez przerwy, ale już się przyzwyczaiłem, traktuję to jako reklamę i staram się nie denerwować. Moja lepsza połówka mówi mi że mam kupić nowe pudełko które działa normalnie ale chyba takiego nie ma. Często w prawym rogu ekranu pojawia się napis informujący mnie że za 10-15sek. będę mógł zrobić sobie herbatę lub niezobowiązująco udać się do kibla. Występuje to najczęściej na Kodi. Router TP-LINK 2.4GHz i jak to mówią to je amelinium nie pomalujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pionier123 napisał:

Tak . Nie obejrzę filmu,serialu bez przerwy, ale już się przyzwyczaiłem, traktuję to jako reklamę i staram się nie denerwować. Moja lepsza połówka mówi mi że mam kupić nowe pudełko które działa normalnie ale chyba takiego nie ma. Często w prawym rogu ekranu pojawia się napis informujący mnie że za 10-15sek. będę mógł zrobić sobie herbatę lub niezobowiązująco udać się do kibla. Występuje to najczęściej na Kodi. Router TP-LINK 2.4GHz i jak to mówią to je amelinium nie pomalujesz.

 

Też tak miałem wymieniłem TP - Link na Netgear R6220 -  5 GHz  i teraz zero problemów z siecią na Mi Boxie mam ustawione "nie wyłączaj ekranu podczas ładowania" jest non stop załączony i śmiga bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mam 2 MiBoxy w domy jeden w salonie po HUBie USB i jeden u dzieci w pokoju do Netflixa, nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem (nie testowałem 4K bo nie mam)

Jeśli chodzi o osiągi na WiFi to nie sprawdzam ale Netflix u dzieci chodzi ok bez problemów, nie widzę zaduch pixeli czy zmniejszania rozdzielczości jak spada transfer, wszystko wygląda na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MateuszT napisał:

nie, mam 2 MiBoxy w domy jeden w salonie po HUBie USB i jeden u dzieci w pokoju do Netflixa, nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem (nie testowałem 4K bo nie mam)

Jeśli chodzi o osiągi na WiFi to nie sprawdzam ale Netflix u dzieci chodzi ok bez problemów, nie widzę zaduch pixeli czy zmniejszania rozdzielczości jak spada transfer, wszystko wygląda na HD.

To gratulacje że nie masz klatkowania bez ręcznej zmiany częstotliwości odświeżania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pionier123 napisał:

Moja lepsza połówka mówi mi że mam kupić nowe pudełko które działa normalnie ale chyba takiego nie ma

Nvidia Shield TV.

7 godzin temu, Darecki_22 napisał:

To gratulacje że nie masz klatkowania bez ręcznej zmiany częstotliwości odświeżania.

U mnie występuje tylko przy dźwięku 5.1 w Netflix ale robię tak: puszczam film w 5.1, po ok 30-60 sek przełączam na 30 sek na stereo, robię z powrotem 5.1 i już do końca filmu jest OK. System ustawiony na 1080p/60Hz.

Klatkowanie występuje też przy filmach nagranych z kodekiem xvid ale to już wada starszych Amlogiców i z tym się nic nie zrobi.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, souacz napisał:

Nvidia Shield TV.

U mnie występuje tylko przy dźwięku 5.1 w Netflix ale robię tak: puszczam film w 5.1, po ok 30-60 sek przełączam na 30 sek na stereo, robię z powrotem 5.1 i już do końca filmu jest OK. System ustawiony na 1080p/60Hz.

Klatkowanie występuje też przy filmach nagranych z kodekiem xvid ale to już wada starszych Amlogiców i z tym się nic nie zrobi.

A z filmami z dysku w 24 klatkach i w 1080p?

Edytowane przez Darecki_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Nie obejrzę filmu,serialu bez przerwy, ale już się przyzwyczaiłem, traktuję to jako reklamę i staram się nie denerwować. Moja lepsza połówka mówi mi że mam kupić nowe pudełko które działa normalnie ale chyba takiego nie ma. Często w prawym rogu ekranu pojawia się napis informujący mnie że za 10-15sek. będę mógł zrobić sobie herbatę lub niezobowiązująco udać się do kibla. Występuje to najczęściej na Kodi. Router TP-LINK 2.4GHz i jak to mówią to je amelinium nie pomalujesz.
 
Mam DOKŁADNIE to samo.
I też mam Tp-Linka (Archer Ac1200).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi box s, w sprzedaży ponoć od listopada

https://www.mi.com/us/mi-box-s/

https://www.walmart.com/ip/677842593

 

 

  • 4-rdzeniowy procesor Cortex-A53 z GPU ARM Mali 450
  • 2 GB pamięci operacyjnej RAM typu DDR3
  • 8 GB miejsca na dane (pamięć flash typu eMMC)
  • Android TV 8.1
  • obsługa obrazu w 4K 60 fps
  • wsparcie dla HDR, Dolby Digital Plus i DTS
  • Wi-Fi 802.11ac
  • Bluetooth 4.2
  • pilot z Google Assistant
  • 1 x HDMI 2.0a, 1 x USB 2.0, 1 x audio 3,5 mm
  • 95,25 x 95,25 x 16,7 mm
  • 147 gramów

Szału nie ma, praktycznie to samo co obecny mi box.

Edytowane przez rbbxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Darecki_22 napisał:

U mnie ciełoby się bez przestawienia na 24 Hz. Jake masz ustawienia video w Kodi ? Może Kodi wymusza odświeżanie ?

Chyba nie, nic w Kodi nie ustawiałem oprócz przekazywania dźwięku. U mnie tną się tylko filmy avi jeżeli są zakodowane xvid lub divx i mają 24fps, na MXQ miałem to samo, to wina Amlogica. Filmy mp4 w h265 lub h264 lecą gładko. Wieczorem wrzucę ten film na serwer i wyślę Ci  link, sprawdzisz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, souacz napisał:

Chyba nie, nic w Kodi nie ustawiałem oprócz przekazywania dźwięku. U mnie tną się tylko filmy avi jeżeli są zakodowane xvid lub divx i mają 24fps, na MXQ miałem to samo, to wina Amlogica. Filmy mp4 w h265 lub h264 lecą gładko. Wieczorem wrzucę ten film na serwer i wyślę Ci  link, sprawdzisz sobie.

Chyba do końca nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi o automatyczne przestawianie częstotliwości. Jeżeli mam przestawione na 50 Hz i włączę coś z 24hz to wtedy zaczyna sié obraz klatkować. Żeby nie było klatkowania muszę ręcznie przestawić na 24 Hz i wtedy obraz jest oki. Moje pytanie odnosiło się do tego czy ci box automatycznie przestawia odświeżanie ? 

Czasami mam też tak, że  w trakcie trwania filmu box sam zmieni sobie odświeżanie i zaczyna obraz klatkować. Wtedy muszę znowu ręcznie przestawić na właściwą częstotliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przywróciłem ustawienia fabryczne z menu urządzenia. Postawiłem Kodi 17.6 na nowo i pierwsze testy pozytywne. Na 1080p wcześniej nie dało rady oglądać. Start filmu już wyświetlał się w zwolnionym tempie i strasznie rwało. Testowałem kilka godzin i ani razu nie pojawił się komunikat o braku WiFi, co najbardziej mnie irytowało. Przeskakiwanie strzałkami nie zacinało odtwarzania, co również doprowadzało mnie do pasji.
Jak na razie odzyskuję wiarę w Boxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...