Skocz do zawartości

Android Oreo


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tomoooo napisał:

Podpowiecie może czy opłaca się już aktualizować do oreo czy lepiej jeszcze poczekać?

Też się zastanawiam, ale po doświadczeniach związanych z aktualizacją do Oreo chyb wolę wstrzymać się do momentu, aż więcej osób wypowie się co do tej aktualizacji :/ No chyba, że znowu doświadczymy automatycznego update'u :p

Edytowane przez Przemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uprzedzić pytania typu:

Czy warto instalować?

Odpowiadam:

Jeżeli Twój BOX działa dobrze, to nie instaluj aktualizacji.

Jeżeli Twój BOX ma problemy z WiFi, YouTube, NetFlix, Kodi itp. zainstaluj aktualizację, gorzej raczej nie będzie.

Dziękuję za uwagę.


Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaktualizowałem do 2302.
Pierwsze wrażenia system działa zdecydowanie szybciej i przede wszystkim WiFi się nie zacina. Zrobiłem test speedtestem i urządzenie osiąga maksymalne prędkości, wcześniej uzyskiwał o połowę mniejsze prędkości. Sprawdzałem materiały w 1080p i nie pojawia się już to magiczne kółko przy buforowania materiału. Dodam że Soft zmienił ustawienia ekranu, HDMI, a w Kodi musiałem kalibrować ponownie obraz. Ogólnie jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo wam się mibox aktualizował mój od 1h nie załączył się jeszcze chodź dioda biała się świeci. Nie można go uruchomić. 

Większy problem był z ściągnięciem aktualizacji co jakiś czas pobieranie się zatrzymywało. Sama aktualizacja trwała kilka minut trzykrotnie ekran się wyłączał, postęp aktualizacji wskazywały trzy kropki na dole ekranu oraz okrąg na dole z podpisem aktualizacja systemu.

Sprawdź może kabel lub podłącz do innego telewizora.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pionier123 napisał:

Większy problem był z ściągnięciem aktualizacji co jakiś czas pobieranie się zatrzymywało. Sama aktualizacja trwała kilka minut trzykrotnie ekran się wyłączał, postęp aktualizacji wskazywały trzy kropki na dole ekranu oraz okrąg na dole z podpisem aktualizacja systemu.

Sprawdź może kabel lub podłącz do innego telewizora.

 

 

 

U mnie tak samo trzy razy uruchamiał się ponownie, ale później uruchomił idę już normalnie.

Ogólnie również zauważyłem poprawę szybkości działania. Apkikacje również szybciej się otwierają. Ciekawe jak po dłuższym użytkowaniu będzie się zachowywał bo wcześniej po uśpieniu i włączeniu system strasznie się spowalniał. Teraz na szczęście tego nie odczułem, ale na razie może za krótko go używałem. Na razie poprawka na duży plus :-)

Edytowane przez Przemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirrr napisał:

Pamietajcie ze przed instalacja najlepiej zrobic factory reset. Na poprzedniej aktualizacji potrafilo rwac wifi i ciezko dzialal soft. Po zrobieniu factory reset w sumie wszystko hulalo dobrze.

Mozej na poprzednie factory resetj. Na tej nie zauwazylem rwania wifi. Co bylo zostalo i pieknie smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna jestem użytkownikiem cacka mi box 4k. Pierwsze uruchomienie na poprzedniej wersji systemu było ok, później aktualizacja, nowe szaty, niestabilne połaczenie wifi, wyszukiwanie głosowe raz działało raz nie. Restart do ustawień fabrycznych nie dał nic. Ponowny restart i zaczęło płynnie w miarę działać cacko, brak (poza momentami gdzie następowało buforowanie) kłopotów z Netflixem i Showmaxem dość stabilna praca za wyjątkiem wyszukiwania głosowego (raz działa raz nie). Dziś rano aktualizacja poszła sprawnie 10 minut z pobraniem i po krzyku. Nie wiem jak bdzie pracował nowy system i czy cokolwiek poprawi z wyszukiwaniem głosowym. Powiedzcie proszę czy działa to u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznym forum napisali że po najnowszej aktualizacji wifi dalej zrywa i są inne problemy nadał. Zaraz podeślę link

 

Build 2303 - Bug Feedback

 
MarkHUK

MarkHUK

Founder of Xiaomi.eu
 
Staff member
 
Nov 6, 2010
 
4,799
 
2,900
 
1,000,000
Yesterday at 2:32 AM
#1
Please provide ONLY feedback concerning current bugs so that a new updated BUG list can be compiled. NO Complaints allowed in this thread, if you dare you will be removed from the forum.

I have simple requests from users of the Mi Box 3 Build 2303.

1. Provide any bugs in ONE SINGLE POST related to the latest build only!
2. Provide steps to reproduce the issue in ONE SINGLE POST only
3. DO NOT post messages complaining about the update, just post what is not working!
4. IF you defy this basic principal you will be ejected from the forum permanently.
5. If you need to discuss your issue open a new thread for it. Do NOT discuss it here and clog the thread up

Thanks for your patience, and to remind you, xiaomi.eu is NOT in control of the decisions of Xiaomi Beijing or Google. We do not make the rules. If not for our forum users would still be on Android 8.0 build 1 and facing WiFi issues etc etc... BARE IT IN MIND, WE HAVE TRIED OUR BEST TO HELP customers when Google and Xiaomi initially did nothing. I dont want to hear any more ramblings about how sh*t the box is etc.

Current issues from 2303 Build [READ BEFORE POSTING NEW ISSUE]

1. When maximum resolution is set (1080p or 4k depending on TV model) there are noticeable white dots / pixels at the top left of the screen

2. Mi Box 3 won’t remember resolution, it defaults back to 480p every time the box wakes unless the TV is connected first and HDMI signal, otherwise it defaults to 480p. HDMI CEC is enabled.

3. If HDMI CEC is enabled Mi Remote will not connect/pair (Users also report HDMI CEC is broken)

4. DD+ 5.1/7.1 keeps going wrong with AVR receiver

5. Voice APP for YouTube, Android TV, Kodi not working

6. Auto/Adaptive framerate switching not available like FireTV 3 and NVIDIA Shield (see this http://www.aftvnews.com/amazon-fire...me-rate-matching-with-latest-software-update/ for more info)

7. 64GB flash disk set as ‘Device storage mode’ is not working, prior to 2303 build it was OK.

8. FLAC files using KODI and USB disk, sound cuts intermittently

9. Unable to use WiFi and BT remote at the same time, using 2.4GHz WiFi (https://xiaomi.eu/community/threads/build-2303-bug-feedback.46308/post-443562)

10. Virtual keyboard issues (see https://xiaomi.eu/community/threads/build-2303-bug-feedback.46308/post-443584)

11. USB over Ethernet not working when using Mi USB 3.0 to RJ45 adapter. USB port works, ethernet does not.

12. Remote mic not working - doesn't detect voice input - from home screen or in an app such as Play Store.

13. Mi Box 3 cannot be taken out of standby mode after 8 hours+

14. No more DTS or Dolby sound with Kodi with both audio settings (PCM and Auto).

15. Using "auto" Netflix does not show 5.1. Before the update selecting ”always" 5.1 sound has working with Netflix. Movies from external hdd with 5.1 DTS audio works. Problem is only on Netflix.

16. OTA TV De-interlacing (using AMLogic MediaCodec) is still half motion and mpeg2 picture quality is blocky if used with Kodi Krypton/Leia PVR's or the TvHeadend Live Channels App
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. When maximum resolution is set (1080p or 4k depending on TV model) there are noticeable white dots / pixels at the top left of the screen - mam tę (jedną) kropkę od pierwszego Oreo

2. Mi Box 3 won’t remember resolution, it defaults back to 480p every time the box wakes unless the TV is connected first and HDMI signal, otherwise it defaults to 480p. HDMI CEC is enabled. - u mnie problem nie występuje

3. If HDMI CEC is enabled Mi Remote will not connect/pair (Users also report HDMI CEC is broken) - u mnie problem nie występuje

4. DD+ 5.1/7.1 keeps going wrong with AVR receiver - u mnie problem nie występuje

5. Voice APP for YouTube, Android TV, Kodi not working - tylko w Kodi nie działa, reszta ok

6. Auto/Adaptive framerate switching not available like FireTV 3 and NVIDIA Shield (see this http://www.aftvnews.com/amazon-fire...me-rate-matching-with-latest-software-update/ for more info) - problem występuje już od czasu MM czyli momentu zakupu

7. 64GB flash disk set as ‘Device storage mode’ is not working, prior to 2303 build it was OK. - nie wiem

8. FLAC files using KODI and USB disk, sound cuts intermittently - u mnie problem nie występuje

9. Unable to use WiFi and BT remote at the same time, using 2.4GHz WiFi (https://xiaomi.eu/community/threads/build-2303-bug-feedback.46308/post-443562) - nie wiem, mam 5Ghz

10. Virtual keyboard issues (see https://xiaomi.eu/community/threads/build-2303-bug-feedback.46308/post-443584) - u mnie problem nie występuje (chyba, że źle zrozumiałem post na xiaomi.eu), w każdym razie kursor da się przesuwać i wybierać litery

11. USB over Ethernet not working when using Mi USB 3.0 to RJ45 adapter. USB port works, ethernet does not.- nie wiem

12. Remote mic not working - doesn't detect voice input - from home screen or in an app such as Play Store. -u mnie problem nie występuje

13. Mi Box 3 cannot be taken out of standby mode after 8 hours+ - u mnie po ostatniej aktualizacji problem zniknął, box włącza się od razu

14. No more DTS or Dolby sound with Kodi with both audio settings (PCM and Auto). - u mnie problem nie występuje (na Kodi 18 beta-2) przy ustawieniu Auto

15. Using "auto" Netflix does not show 5.1. Before the update selecting ”always" 5.1 sound has working with Netflix. Movies from external hdd with 5.1 DTS audio works. Problem is only on Netflix. - u mnie problem nie występuje ale w innym wątku ktoś zgłaszał ten problem

16. OTA TV De-interlacing (using AMLogic MediaCodec) is still half motion and mpeg2 picture quality is blocky if used with Kodi Krypton/Leia PVR's or the TvHeadend Live Channels App - nie wiem

WiFi nie rwie w ogóle, prędkość max. Router Funbox 2 , 5GHz - kanał 44 na stałe, sieć rozdzielona na 5GHz i 2.4 GHz, IP boxa przypisany na stałe w ustawieniach routera.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...