Skocz do zawartości

Android Oreo


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.08.2018 o 08:53, Morvi napisał:

Macie jakiś sposób na rozwiązanie problemu z NC+ GO?

W standardowej aplikacji obraz jest przekręcony o 90 stopni, a w wersji tabletowej nie da się przesunąć np. listy kanałów, można korzystać tylko z tych wyświetlanych od razu po wejściu w dany katalog.


Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Zainstaluj "Set orientation" i ustaw na landscape

Edytowane przez Medar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vasqeez napisał:

Wgrałem również betę 2179. WiFi działa faktycznie stabilniej (ale nie idealnie).

Natomiast pojawił mi się szum (White Noise) i lata mi losowo po całym ekranie telewizora. Skrzynkę mam podpiętą bezpośrednio do amplitunera ONKYO. Ktoś wie jak to naprawić?

Nadal mam soft 6.01, jak uważacie warto zainstalować Oreo i betę 2179? A propos, dajcie linka do 2179.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki są na celowniku UE. Lepiej nimi nie szastać bo jeszcze przyjdzie na za nie zapłacić.

A wracając do tematu, warto poczytać uwagi na temat nowego softu, są cenne. Nadmienię też, że to wersja beta, nie powinna ujrzeć światła dziennego, nie powinna być instalowania na urządzeniach produkcyjnych. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźde - już mnie to naprawdę wkurza.

Od paru dni mam problem z połączeniem internetowym.

Router 2 metry od mi boxa, oglądam sobie coś na Kodi i co parę minut film się rwie (pokazuje kółko ładowania) a potem wywala.

 

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mini21 napisał:

Kuźde - już mnie to naprawdę wkurza.

Od paru dni mam problem z połączeniem internetowym.

Router 2 metry od mi boxa, oglądam sobie coś na Kodi i co parę minut film się rwie (pokazuje kółko ładowania) a potem wywala.

 

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?

 

 

Miałem podobne problemy, przy wysyłaniu dźwięku przez bluetooth. Żadnego filmu na da się obejrzeć, bo ciągle się ładuje. Problem występuje  na Androidzie 6 i na 8. Rozłączenie odbiornika natychmiast poprawia działanie wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QDziwne. Zasiadam do tv. W kodi nie dość że wywaliło wszystkie ustawienia tak jakbym dopiero co je zainstalował, mało tego zamiast kodi 18 alphy 3 mam tą wersję 17 ze sklepu play XD ale nic ustawiłem iptv i od pół godziny oglądam mecz i dziala. Wreszcie działa. Nie wiem co się stalo, ale może coś po cichu puścili :) na razie mi box wrócił do sprawności jak przed aktualizacją. Wifi mi działa bezbłędnie już po pierwszej poprawce

 

@senq: niektóre urządzenia bt potrafią taki szum zrobić w eterze, że wifi pada. Jest wiele tematów o tym na internecie. U mnie na laptopie jak włączę bt to wifi zaczyna wariowac. Chociaż jeszcze nie sprawdzałem czy tak jest też na nowym routerze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu kompilacji 2179 niestety nie zauważyłem żadnej poprawy z WiFi. Postanowiłem podłączyć Miboxa pod WiFi z telefonu i tutaj od razu widać znaczną poprawę. 

Posiadam router TP-Link WR543G. Jest to dość stary router może przydałoby się go wymienić? Czy jest tutaj osoba która nie ma żadnych problemów z WiFi i mogłaby napisać z jakiego routera korzysta? 

 

Pozdrawiam 

Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, durki napisał:

Czy jest tutaj osoba która nie ma żadnych problemów z WiFi i mogłaby napisać z jakiego routera korzysta

TP-Link w8901g i od soboty mam TP-Link Archer ac1900 C9. Na pierwszym miałem problemy, ale pomogła pierwsza aktualizacja sprzed miesiąca i potem był spokój i na nowym też jest elegancko. Polecam usunąć czy tam zapomnac sieci jakie box wykrywa, a jak nie pomoże to przywrócić do ustawień fabrycznych mi boxa. Ja tak robiłem i wiele problemów minęło po tym zabiegu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wyłączenie głośnika bluetooth przy mi box 3 natychmiast sprawiło że moge oglądać filmy w 4k, a wczesniej nawet 480p było męczarnią. Szczerze nie wiem czy na 6.0 było podobnie ale przynajmniej na teraz da się używać w normalny sposob. Już zaczynałem myśleć o apple tv ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jaką siecią łączycie mi box'a?

Tzn. 2,4 czy 5Ghz?

Mam wrażenie że w moim przypadku (Tp-Link Archer AC1200 kupiony przedwczoraj) coś jest nie tak z siecią 5Ghz (która jest dużo mniej obciążona przez inne sieci i jest oczywiście szybsza).

I jak sprawdzacie prędkość połączenia?
Robiłem test przy pomocy Puffin Prowser i strony SpeedTest by Okla, ale nie jestem co do niego przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis rok temu mialem mnostwo problemow z miboxem i wifi, siec czesto gubila sygnal, predkosci byly niskie, praktycznie codziennie jakies randomowe kwiatki, po zmianie routera z tplink wr1043nd v4 na asus rt-ac58u i przejsciu na 5ghz problem zniknal momentalnie

przed oreo test predkosci w netflixie pokazywal 170mb/s

aktualnie do testowania predkosci uzywam wtyczki speedtester do kodi17 i uwazam, ze jest miarodajna

teraz po update do oreo predkosci sa oczywiscie mniejsze (okolo 75mb/s, nie instalowalem bety, bo nie mam potrzeby) ale youtube, netflix, twitch czy testowane iptv w kodi hulaja na 1080p z duzym zapasem

Edytowane przez streamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, woody napisał:

Szukam routera do miboxa pod iptv aktualnie mam routera tenda n301 ale przy odbiorze iptv potrafi zacinac a przy polsat sport premium 1-6 to nie da sie ogladac.
Testowalem predkosci to mialem 35mb/s

bo pewnie laczysz sie siecia 2.4 i w dodatku nie instalowales najnowszej  wersji beta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie TP-Link eap 225 zestawia połączenie 5 GHz AC867 (łącze 500MBit) natomiast test prędkości podaje 91/30 Mbit (w playerze zainstalowana najnowsza beta) 

Problem jaki obserwuje po kilku godzinach od uruchomienia to niesamowite spowolnienie systemu. Pomaga restart urządzenia.

Edytowane przez cetra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu po raz kolejny kupiłem router - TP-Link Archer C1200.

Liczyłem że problemy ustąpią, a tu .....

Bez znaczenia, czy łączę się z siecią 5GHz czy z 2,4GHz - na Kodi są straszne "ścinki", a często pokazuje się to kółko ładowania.
Nawet po kablu (przez adapter) podłączony do ruter i bezpośrednio do Mi Box'a jest to samo.


Zastanawiam się teraz - czego to wina.
W zasadzie korzystam tylko z Kodi, bo HBO Go nie działa, a reszta mi niepotrzebna.
Co ciekawe - mam wrażenie że jest coraz gorzej.

Nie wiem co z tym robić...
Sprzedawca nie przyjmie mi reklamacji "bo internet słabo chodzi" a to urządzenie robi się powoli niezdatne do użytku.
Telefon, laptop - wszystko śmiga aż miło - a router jest w odległości 2m od mi box'a czy pozostałych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mini21 wgrałeś poprawkę w wersji beta ? Po jej wgraniu bolączki wolnego netu ustąpiły ( jeszcze należy dźwięk przestawić na PCM ), a mam router TP-Link Archer C1. Niestety w porównaniu do Apple TV 4K ( proszę o wyrozumiałość ) MI Box to baaaardzo ubogi krewny jeśli chodzi o wydajność KODI. 

Edytowane przez Towi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...