Skocz do zawartości

Android Oreo


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie ale czytając niektóre komentarze i wymagania mam wrażenie, że piszemy tu o wysokiej klasy sprzęcie, jakimś drogim komputerze za kilkanaście tysięcy i wtedy przypominam sobie, że za mi boxa zapłaciłem 279 zł a niektórzy z Chin mają go za mniej niż 200 zł. Od telefonu za 300 czy 400 złotych też wymagacie cudów i super bezbłędnego oprogramowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale czytając niektóre komentarze i wymagania mam wrażenie, że piszemy tu o wysokiej klasy sprzęcie, jakimś drogim komputerze za kilkanaście tysięcy i wtedy przypominam sobie, że za mi boxa zapłaciłem 279 zł a niektórzy z Chin mają go za mniej niż 200 zł. Od telefonu za 300 czy 400 złotych też wymagacie cudów i super bezbłędnego oprogramowania? 
Nie chodzi tu o cuda tylko o to ze coś działało a po aktualizacji działać przestało. Wiec mamy prawo wymagać czegoś co było a zostało spieprzone. Stąd to oburzenie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie napisałem wszystkie komentarze tylko "niektóre" :-D

Niektórzy, w tym ja, oczekują naprawienia błędów (w moim przypadku nic krytycznego, standardowo zrywanie połączenia pilota z boxem po dłuższym "pobycie" w standby) a są tacy co wymagają cudów i oczekują, że pudełko za 2 stówki będzie perfekcyjnym i wszystkomającym uzupełnieniem ich kina domowego za kilka czy kilkanaście tysięcy złotych.

Edytowane przez rbbxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rbbxx napisał:

Dlatego nie napisałem wszystkie komentarze tylko "niektóre" :-D

Niektórzy, w tym ja, oczekują naprawienia błędów (w moim przypadku nic krytycznego, standardowo zrywanie połączenia pilota z boxem po dłuższym "pobycie" w standby) a są tacy co wymagają cudów i oczekują, że pudełko za 2 stówki będzie perfekcyjnym i wszystkomającym uzupełnieniem ich kina domowego za kilka czy kilkanaście tysięcy złotych.

akurat tak się składa ze to "pudełko" ze 2 stówki jest bardzo ale to bardzo dobre i jest znaczy się było prawie "wszystkomającym uzupełnieniem  kina domowego za kilka czy kilkanaście tysięcy złotych" ;)

Ja się nie oburzam, czekam cierpliwie co nie zmienia faktu ze jest to irytujące. Jak dla mnie jak naprawią babole z update to będzie super.

Miałem kupić Apple TV ale dla moich potrzeb wypada gorzej od MiBoxa ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się długo nacieszyłem miboxem. Kupiłem go raptem niedawno w biedronce. Działał dobrze do samoczynnej aktualizacji podczas jednego z meczów na mistrzostwach. Szlag by ich trafił z samoczynną aktualizacją, która psuje całkowicie działanie tego pudełka.  Nie działa wifi, co chwile je zrywa, kodi tnie jak głupie i freezuje co kilka sekund obraz.  TVP vod nie działa, nie odpala meczy tylko kręci kółkiem albo pisze, że brak transmisji, wifi jak mówiłem zrywa co chwilę więc wszystkie apki są bezużyteczne.

 

Czy oni to w ogóle testowali? Da się coś z tym zrobić? Coś gdzieś jest napisane o poprawkach? Bez jaj. Kabla specjalnie dla tego boxa ciągnął nie będę tym bradziej, że działało dobrze przed aktualizacją. Nie wiem czy oddawać sprzęt do biedry czy czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rbbxx napisał:

Wybaczcie ale czytając niektóre komentarze i wymagania mam wrażenie, że piszemy tu o wysokiej klasy sprzęcie, jakimś drogim komputerze za kilkanaście tysięcy i wtedy przypominam sobie, że za mi boxa zapłaciłem 279 zł a niektórzy z Chin mają go za mniej niż 200 zł. Od telefonu za 300 czy 400 złotych też wymagacie cudów i super bezbłędnego oprogramowania? 

Nawet gdyby sprzęt kosztował 2,47 zł to ma działać zgodnie z tym co jest w instrukcji i specyfikacji. Wyobrażasz sobie że kupujesz kuchnię gazową i po pół roku z 4 palników działają tylko 2, a producent ci mówi "Panie... za 500zł kucnie kupiłeś i chcesz, zeby 4 palniki działały? Trzeba było kupić niemiecką za 2500zł".

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://xiaomi.eu/community/threads/mi-box-3-oreo-public-ota-has-been-halted.44821/

Quote

Hi everyone

After sharing your concerns with the Xiaomi Mi TV team, a decision has been reached to halt more Public Oreo OTA updates going to other Mi Box 3 International users.

The official count on devices is high, I can't publish the exact data for obvious reasons. This week an OTA will be published for ALL users so there is no need / requirement for asking to join the BETA for now.

The urgent issues of HDCP 2.2 and NTFS will be fixed first to stem the bigger issue of inoperable boxes. We will continue to liaise with Mi TV department to solve these issues for our users. Bare in mind xiaomi.eu is not responsible for these issues, we are only here trying to work with Xiaomi Beijing to solve the issue.

This thread will remain locked.

Thanks,

Mark

W skrócie zatrzymali update do oreo, i nowy update ma byc dostarczony w tym tygodniu naprawiający HDCP i problem z dyskami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jojoro napisał:

Nawet gdyby sprzęt kosztował 2,47 zł to ma działać zgodnie z tym co jest w instrukcji i specyfikacji. Wyobrażasz sobie że kupujesz kuchnię gazową i po pół roku z 4 palników działają tylko 2, a producent ci mówi "Panie... za 500zł kucnie kupiłeś i chcesz, zeby 4 palniki działały? Trzeba było kupić niemiecką za 2500zł".

To zacytuj może tę instrukcję obsługi i specyfikację po czym skonfrontuj to ze swoimi i jeszcze kogoś tam wymaganiami co do mi boxa. I żeby nie było, nie piszę o oczywistych błędach z oreo, tylko o wydumanych wymaganiach co niektórych, ma wykrywać to, ma wykrywać tamto, się przełączać, ma być wyłączony ale jednocześnie nonstop podpięty do wifi, parzyć kawę i inne cuda wianki. Po co wiecznie marudzić? Przecież w xiaomi pewnie chętnie zatrudnią zdalnie fachowca "co się zna na wszystkim i wie jak powinno być a nie jest".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rbbxx napisał:

To zacytuj może tę instrukcję obsługi i specyfikację....

Nie trzeba. Na pudełku  i podczas startu Mi Boxa widać logotypy, które powinny gwarantować poprawne działanie rzeczy, które nie działają. W samym systemie też znajdziesz opcje, które nie działają, na dodatek jest kilka funkcji, które działają wbrew nastawom.

Swoja drogą... Co tak jęczysz na użytkowników, którzy widzą powyższe? To efekt dysonansu poznawczego, czy co?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marceli7 napisał:

Nie trzeba. Na pudełku  i podczas startu Mi Boxa widać logotypy, które powinny gwarantować poprawne działanie rzeczy, które nie działają. W samym systemie też znajdziesz opcje, które nie działają, na dodatek jest kilka funkcji, które działają wbrew nastawom.

Swoja drogą... Co tak jęczysz na użytkowników, którzy widzą powyższe? To efekt dysonansu poznawczego, czy co?

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Tymczasem EOT aż ogarniesz o czym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rbbxx napisał:

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Tymczasem EOT aż ogarniesz o czym mowa.

No to może mnie oświeć o czym Ty piszesz w szczegółach?

Odnosisz się do jakichś wyimaginowanych przez użytkowników funkcji i ich narzekań. Konkretnie których?

 

PS: Zarzucasz mi czytanie bez zrozumienia i traktujesz mnie jak jakiegoś barana pisząc, że mam coś tam ogarnąć, dodajesz EOT. A czy Ty zrozumiałeś co ja napisałem?

Szczerze wątpię, ale też nie bardzo się tym przejmuję, czego i wszystkim pozostałym życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Cacper napisał:

Czy przyszła już nowa aktualizacja ze wszystkimi poprawkami do Oreo 0.0.1 ?

Wcześniej MarkHUK wspominał o update dla wszystkich w tym tygodniu a dzisiaj zaczynają kolejną zamkniętą betę. Do końca tygodnia niewiele im zostało, niech się bawią :-D

https://xiaomi.eu/community/threads/oreo-ota-internal-build-incremental-fix-update-beta-users-only.44947/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2018 o 12:18, rbbxx napisał:

Wcześniej MarkHUK wspominał o update dla wszystkich w tym tygodniu a dzisiaj zaczynają kolejną zamkniętą betę. Do końca tygodnia niewiele im zostało, niech się bawią :-D

https://xiaomi.eu/community/threads/oreo-ota-internal-build-incremental-fix-update-beta-users-only.44947/

U mnie ta strona w ogóle nie chce odpalić na laptopie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arczi69.latex napisał:

co do update czy ktokolwiek przeczytał co tam jest napisane?

" Starting today there will be a new Internal OTA BETA for Oreo on the Mi Box 3 for International customers who signed up to the BETA program. "

Tak, przeczytaliśmy, że to beta. Przeczytaliśmy też i pisałem już o tym na poprzedniej stronie, że MarkHUK w zeszłym tygodniu pisał o wstrzymaniu OTA oreo z powodu błędów i dodał żeby nie suszyć doopy o dołączenie do bety bo wszyscy dostaną w tym tygodniu, czyli zeszłym :-D nową wersję, raczej oficjalną. Tak przynajmniej wynikało z jego wpisów.

O tutaj o tym było

https://xiaomi.eu/community/threads/mi-box-3-oreo-public-ota-has-been-halted.44821/

After sharing your concerns with the Xiaomi Mi TV team, a decision has been reached to halt more Public Oreo OTA updates going to other Mi Box 3 International users.”

i dalej

 This week an OTA will be published for ALL users so there is no need / requirement for asking to join the BETA for now.”

Mnie jakoś wybitnie się nie pali do poprawionej wersji ale piszę tak informacyjnie, bo kolega arczi69.latex trochę  zakręcił i posądza nas o niezrozumienie, a wszyscy tutaj wiedzieli o co chodzi.

A więc w skrócie, wstrzymali zepsute OTA, obiecali w zeszłym tygodniu poprawione dla wszystkich po czym znowu okazało się, że dalej tylko zamknięta beta i na częściowo poprawione OTA dla wszystkich musimy jeszcze poczekać.

Edytowane przez rbbxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jest poprawka.

EF33C886-10B3-4E9B-8341-F7D6EE625268.jpeg

 

I tak jak obiecywano wcześniej, trwają prace nad kolejnymi poprawkami.

"More fixes are being progressed."

https://xiaomi.eu/community/threads/oreo-ota-internal-build-incremental-fix-update-public-ota-sent-17th-july-2017-public-ota-fix-from-beta2.44947/

 

Edytowane przez rbbxx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ta cała aktualizacja nie poprawiła w niczym działania boxa, a wręcz przeciwnie. Rozłączanie się wifi, gorsza optymalizacja, wolniejsze działanie boxa, już nie wspomnę o aplikacjach, które po aktualizacji chodzą wolniej i mniej płynnie niż przed. Korzystam z różnych iptv i przed aktualizacją chodziły płynnie, nawet w hd (gdzie mam słaby dość internet w norwegii), a teraz po aktualizacji jest wręcz niemożliwe obejrzeć telewizję. Jedyna aplikacja która chodzi bez zarzutów, to Netflix. Jeszcze ten chromecast, który też działa jak mu czapka stoi i czasem połączenie się z aplikacją cda.pl zajmuje kilka minut (ubolewam nad tym iż aplikacja nie działa poprawnie bezpośrednio na boxie). Zero plusów. Jeżeli chodzi o iptv, to na laptopie chodzi świetnie, nawet gdy podepnę go przez hdmi do telewizora. zero problemów, na boxie przed aktualizacją było podobnie a teraz nie da się nic obejrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem update. Jak narazie YT działa dobrze w 1080 auto. Internet jest łączy z wifi. Radio internetowe działa. 

Pytanie jak usunąć plik za pomocą x-plore? Podczas próby skasowania pliku wyskakuje mi komunikat że nie można usunąć np. mp3 lub mkv z pendrive.

Ogólnie na płynności siadło. Np z włączonym radiem internetowym, przemieszczanie po menu trochę kuleje.

Edytowane przez Mirrr
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem, że update nie chce sie w ogóle zacząć pobierać, a jak zaczął to rozłączyło wifi i wracam do punktu wyjścia.

 

edit: za którymś razem nie rozłączyło wifi. poszło.

Edytowane przez Kraha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć,

Jak cofnąć się do poprzedniej wersji androida z oreo?

Po przywróceniu ustawień fabrycznych cały czas uruchamia się oreo...

Przeczytałem wątek ale nigdzie nie znalazłem takich informacji, lub po prostu gdzieś mi to umknęło.

Nie działa wifi co eliminuje dla mnie oreo...

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, superpafcio said:

 

Cześć,

Jak cofnąć się do poprzedniej wersji androida z oreo?

Po przywróceniu ustawień fabrycznych cały czas uruchamia się oreo...

Przeczytałem wątek ale nigdzie nie znalazłem takich informacji, lub po prostu gdzieś mi to umknęło.

Nie działa wifi co eliminuje dla mnie oreo...

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Na ta chwile nie ma możliwości wgrania Androida 6.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, superpafcio napisał:

No to lipa...

Mi boxa kupowałem w Euro RTV AGD i jest jeszcze na gwarancji. Myślicie, że jak będę reklamował to wymienią mi urządzenie?

Możesz spróbować reklamować, ale nie łączy czy nie widzi sieci?

Edytowane przez Mirrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...