Acid

MIUI v7: błędy i braki w tłumaczeniu

Recommended Posts

Zauważyłem brak tłumaczenia w aparacie. Po włączeniu trybu zdjęć seryjnych na ekranie widoczna jest opcja: Close Burst Shoot.

A propos tłumaczeń w aparacie, to zauważyłem (w Miui5) niespójność - w jednych telefonach tryb timelapse przetłumaczono jako "Wolno" w innych ten sam tryb jako "Szybko". W sumie i tak i tak nie jest jasne.

Edited by latet

A propos tłumaczeń w aparacie, to zauważyłem (w Miui5) niespójność - w jednych telefonach tryb timelapse przetłumaczono jako "Wolno" w innych ten sam tryb jako "Szybko". W sumie i tak i tak nie jest jasne.

Tak bo MIUI po jakimś czasie poprawiło nazwy stringow bo na początku to właśnie oni źle to nazwali. Ja w zasadzie już nie bawiłem się w v5 więc tego nie poprawiłem. W v6 już jest lepiej.

Wysłane z MI4 W

Od dłuższego czasu jest problem z godzinami ciszy. Zupełnie ignoruje wyjątki :(

Nie jest istotne czy są to kontakty z książki, czy wpisane " z palca"

W pojawiającym się na dzień dobry komunikacie w Wideo jest jeden nieprzetłumaczony napis:

I jeszcze się coś z Radia znalazło:
post-1171-0-94105200-1415385121_thumb.pn
Edited by AmyS

Tutaj jest jakaś niespójność w nazewnictwie, w efekcie nie jest to jasne i – szczerze – ja nie wiem, o co tu chodzi:

pow1.jpg    pow2.jpg

Na pierwszym screenie opis stanu uprawnień powiadomień wydaje się jasny: pasek statusu i [rozwijany ekran] powiadomień (choć brak rzeczownika sugeruje, że to jakiś pasek powiadomień).

Schody zaczynają się po wejściu w opcje głębiej. Nagle pojawia się hasło "ekran blokady" i do tego z opisem o wyskakujących powiadomieniach. Wszystko pomieszane i poplątane. Co ma ekran blokady do rozwijanego ekranu z powiadomieniami? Czy tu w ogóle chodzi o ekran blokady? Skąd nagle przymiotnik "wyskakujące"? Nawet jeśli nie ma tu błędu, to to wszystko nie jest jasne!

Edited by latet

Brak tłumaczenia opcji powtarzania alarmu.

W zdefiniowanym alarmie - Powtarzanie (i tu jest po angielsku), po wybraniu jednej z opcji, wybrana jest już po Polsku.

Np wybieram powtarzaj Daily i po zatwierdzeniu mam - Powtarzaj Codziennie.

post-3530-0-29186200-1415871160_thumb.pn

To jest nielogiczne i mylące:

jest tam napisane "Wyłącz redukcję szumów" wtedy, gdy jest ona wyłączona (nieaktywna),

albo jest napisane "Włącz redukcję szumów" wtedy, gdy jest już włączona (aktywna).

Prościej i logicznie byłoby chyba po prostu "Włączona" lub "Wyłączona".

Poza tym, czy ta czcionka naprawdę musi być taka blada? Nawet na screenie widać, że ledwie ją widać, albo tak blady kolor sugeruje że dana pozycja jest nieaktywna, a przecież nie o to tu chodzi... (chodzi o tę jaśniejszą, tą którą jest napisane "Wyłącz redukcję szumów" i in.).

redukcja.jpg

Edited by latet

Ok poprawię tłumaczenie.

Kolor czcionki oczywiście nie.

Bez jaj. Jak chcesz zmienić wygląd MIUI to zmień motyw na inny - to jest właśnie zaletą MIUI.

Wysłane z MI4

Jednak nie. Tłumaczenie jest dobre. Bo jak klikniesz tam to pojawia się dymek i "Włącz/Wyłącz redukcję..." jest lepszym niż Włączona/Wyłączona. A, że jest to też pokazane nie tylko w dymku tylko pod "Redukcja szumów podczas rozmowy" to już trudno. Tak MIUI to zrobiło. 

Jednak nie. Tłumaczenie jest dobre. Bo jak klikniesz tam to pojawia się dymek i "Włącz/Wyłącz redukcję..." jest lepszym niż Włączona/Wyłączona. A, że jest to też pokazane nie tylko w dymku tylko pod "Redukcja szumów podczas rozmowy" to już trudno. Tak MIUI to zrobiło. 

Ten dymek ma tytuł "Redukcja szumów..." i wygląda tak:

Screenshot_2014-11-15-21-37-52.png

więc tłumaczenie "Włączona" / "Wyłączona" spokojnie by także tutaj pasowało i było jasne jak słońce, zwłaszcza, że wybrana opcja jest bardzo sugestywnie oznaczona kolorem i "ptaszkiem".

Albo wersja dłuższa: "Redukcja szumów wyłączona" / "Redukcja szumów włączona (2 mikrofony)".

Poza tym wydaje się, że treść dymka jest nieco mniej ważna niż wcześniejszego ekranu, bo jak ktoś już się wklika do dymka, to i tak jest tu wszystko jasne, a jak ktoś tylko patrzy na wcześniejszy ekran, to może uznać (widząc "włącz..."), że ma to wyłączone i na odwrót. I mogę się założyć, że do takich pomyłek już dochodziło. Ktoś miał problem z jakością rozmów, wyczytał poradę "wyłącz sobie redukcję szumów", dotarł do tego ekranu, zobaczył tam napis "Włącz redukcję...", więc uznał, że ma wyłączoną :)

Kolor czcionki oczywiście nie.

Bez jaj. Jak chcesz zmienić wygląd MIUI to zmień motyw na inny - to jest właśnie zaletą MIUI.

A jest jakieś narzędzie dostępne dla każdego do budowania własnych motywów, tzn. takie, którym mógłbym na bazie defaultowego zmodyfikować wszystko, co może być różne pomiędzy motywami i stworzyć w ten sposób własny? To by było very exciting :)

Edited by latet

Aplikacja MiKey->ustawienia->pasek szybkiego dostępu->otwórz aplikacje

Na górnej belce mamy krzaczki :)

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Możesz dać screena? Ja nie mam żadnych krzaków w miejscu, o którym piszesz.

Wysyłane z mojego MI 3W za pomocą Tapatalk 2

Hmm, ja mam tu polski napis "Wybierz program, który chcesz otworzyć".

iLdxgZIXoGB02.jpg

Tak też dawałem w tej wersji, którą Ty masz.

Tak w ogóle, to muszę to skrócić.
Edit:

Będzie krócej:

iDoGhUvCEIvgH.jpg

Naniosłem poprawkę do aplikacji: http://miuipolska.pl/forum/topic/3621-mikey-2xx-pl/?p=37456

Edited by keiw

Hmm, to w takim razie nie kumam dlaczego u mnie jest nieprzetlumaczone. Może odinstaluje i zainstaluje jeszcze raz z data/miui/aps

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Sprawdziłem MiKey'a z data/miui/aps i niestety Acid nie podmienił pliku:

\smali\com\xiaomi\miclick\core\action\ae.smali

i dlatego tam macie krzaki  :mrgreen:

Edit:

Widzę, że więcej smali jest nie podmienionych, dlatego jak klikniecie na zmieniające się loga, to również przeniesie Was do Chin ;)

Pozostaje odinstalować wersję z ROM i wrzucić tę ode mnie lub, jeżeli to nie przeszkadza, czekać aż Acid wrzuci zmienione smali do MiKey'a w kolejnym, nowym, piątkowym romie  ;)

Edited by keiw

Sprawdziłem MiKey'a z data/miui/aps i niestety Acid nie podmienił pliku:

\smali\com\xiaomi\miclick\core\action\ae.smali

i dlatego tam macie krzaki  :mrgreen:

Edit:

Widzę, że więcej smali jest nie podmienionych, dlatego jak klikniecie na zmieniające się loga, to również przeniesie Was do Chin ;)

Pozostaje odinstalować wersję z ROM i wrzucić tę ode mnie lub, jeżeli to nie przeszkadza, czekać aż Acid wrzuci zmienione smali do MiKey'a w kolejnym, nowym, piątkowym romie  ;)

Hm to dziwne, bo zawsze Twoje paczki podmieniam wywalając poprzednie smali. Teoretycznie powinno grać...

Zbuduję sobie nową wersję i sprawdzę.

BTW. ogarniasz githuba?

By lepiej zautomatyzować proces warto to zrobić.

Zobacz:

https://github.com/Acid-miuipolskapl/MIUI-extra-apps

Dodałem MiKeya. 

Zaloguj się na githuba i potem podaj mi nicka to dopiszę Cię do osób mających dostęp do repo bez bawienia się w pull requesty.

Będziesz mógł sam modyfikować pliki z repo. Aktualizacje itp. 

A ja za jakiś czas zrobię tak by skrypt sam ciągnął zmiany z tego repo.

Czyi generalnie to co robimy teraz tylko bez szykowania sobie apek itp. 

• Like 1

Przy próbie odpowiedzi na wiadomość z olx przeglądarka nie włącza klawiatury, przy zmianie na inną przeglądarkę wszystko działa.

Mowa o najnowszej dev.

Wczoraj z racji braku możliwości zalogowania się do sieci GSM (brak serwisu od opertora GSM), telefon wypluwał coś jak poniżej (nie zabardzo po przetłumaczone):

post-3530-0-01419400-1416308313_thumb.pn

Ustawienia -> Galeria -> Synchronizacja zdjęć. Jest tam opcja Skopiuj automatycznie i pod nią jest angielski podpis: "Upload photos in some app folders to your cloud automatically".

Tak się tylko chcę upewnić:

W głównych ustawieniach Synchronizacji są tylko 2 przełączniki – Włącz synchronizację oraz Synchronizuj po Wi-Fi.

Czy ten drugi należy rozumieć Synchronizuj TYLKO po Wi-Fi?

(jeśli tak, to czy naprawdę nie zmieści się tam jeszcze słowo "tylko")?

Dzięki.

Po pełnym wiped i konfiguracji telefonu od nowa

Wpisz się na swoje konto Xiaomi
na dole <u>Pomiń</n>

na nastepnej " wpisz hadło" (d, zamiast  s <-typo)
na dole "<u> zapomnialem hasla </u>

Nie wiem czy było, i jest mało istotne. Dzwonek alarmu: aktywny jest chyba po czesku "aktivna"

post-1745-0-23959200-1420411496_thumb.pn
Mi3W

Edited by nerwowy

Jest problem z wysyłanem sms na numery nie zapisane w kontaktach np. na nr: "101" gdyż po wpisaniu numeru wyszukuję kontakty pasującego do niego, a gdy nie ma takiego to wyrzuca błąd NullPointerExeption (Odwołanie do nieistniejącego zasobu) czyli wyjątek wysyłania na dowolny numer nie został obsłużony. :) Tak samo przy próbie otworzenia już istniejących wiadomości od podobnych numerów nie zapisanych w kontaktach. Wydaję mi się, że kontakty są zapisane w HashMapie :)

Braki w tłumaczeniu     5.1.10

Ustawienia sieci komórkowej-->Roaming danych

Wszystko jest po angielsku

Edited by acy

Guest
This topic is now closed to further replies.