Skocz do zawartości

Problem z baterią redmi note 3 pro SE


yoshii07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy ale prosiłbym o pomoc około 1,5 roku temu zakupiłem telefon redmi note 3 pro se i do tego momentu sprawował się idealnie, dopiero jakies 3 miesiące temu telefon zaczął wariować zaczęło się od tego że na początku bateria trzymała mi 2/3 dni lecz później telefon otrzymał aktualizacje i teraz trzyma jeden dzień przy tym samym użytkowaniu a następnie po jakimś czasie telefon przestał się ładować przy włączonym telefonie, po podłączeniu go do ladowarki/komputera telefon nie reaguje na podłączenie dopiero zaczyna się ładować w momencie resetu telefonu (w trakcie resetu musi być podłączona ładowarka) lub całkowitego wyłączenie telefonu telefon nie został zalany ani nic podobnego. Prosiłbym o pomoc będę wdzięczny za każdą pomoc z góry dziękuję

Edytowane przez yoshii07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj go do pełna i wgraj na czysto mifleshem(zaznacz clean all)najnowsze oprogramowanie global stable lub dev.

Nie pomoże to płytka USB porostu pewnie siada w tym wypadku jak masz jeszcze gwarancjie to korzystaj jak nie to musisz poszukać płytki do redmi Note 3 se lub się dogadać porostu z serwisem.

I najważniejsze sprawdź na innej ładowarce i przewodzie USB bo może to też być powodem umnie tylko 3 miesiące ładowarka wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 2/18/2018 at 11:13 AM, Snajper said:

Naładuj go do pełna i wgraj na czysto mifleshem(zaznacz clean all)najnowsze oprogramowanie global stable lub dev.

Nie pomoże to płytka USB porostu pewnie siada w tym wypadku jak masz jeszcze gwarancjie to korzystaj jak nie to musisz poszukać płytki do redmi Note 3 se lub się dogadać porostu z serwisem.

I najważniejsze sprawdź na innej ładowarce i przewodzie USB bo może to też być powodem umnie tylko 3 miesiące ładowarka wytrzymała.

Mam ten sam problem. Nie rozumiem, co ma do tego plytka USB skoro działa po reboocie po pierwszym podłączeniu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam ten sam problem z ładowaniem z tym że mu mnie nie ładuje sie do pełna i do tego na ładowarce z xiaomi wcale nie chce sie ładować dopiero po podpięciu ładowarki z lg zaczyna coś ładować. Powiedzcie mi bo widze na allegro płytki z gniazdem usb do redmi note 3 ale nigdzie nie widze do se i nie wiem czy są one takie same i czy wymiana jej pomoże w normalnym ładowaniu sie telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to nie może być problem płytki. Zanim zainstalowałem ROM z MIUI Polska no na stable działało ładowanie bez pokazywania, że ładuje (dioda nie migała, ani ikona. Tylko stan baterii się zmieniał). Wraz z zainstalowaniem MIUI Polska "prawie" zniknął problem z blokowaniem się klawiszy dotykowych. Od 2 wersji MIUI Polska zżera mi niesamowicie baterię i teraz już nie wiem czy wina baterii czy ROM-u. Jutro, albo przez weekend będę testował stable, a także spróbuje ponownie global z MIUI w wersjo 8.x.

Dam znać jakie efekty będą.

BTW zagraniczne internety pisały, że to problem nieoryginalnego kabla. Większej bzdury nie słyszałem. Próbowałem  na 3 ładowarkach, które dostałem do Xiaomi

Edytowane przez galekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie temat na en.miui po angielsku może wam coś podpowiedzą.

Bateria też może być wina a może spróbujcie na jakimś linageos lub jakimś innym bez miui jak tam też będzie schodzić bateria błyskawicznie to też może być problem.

Wziąłem pod uwagę płytkę USB bo porostu to wada Kenzo i Kate bo płytki strasznie padają ale wiadomo każdy może mieć co innego bateria też przecież może paść niestety po to takie wróżenie z fusów możecie szukać na en.miui czy ktoś takie miał zachowanie i czy ustąpiło po wymianie części.itd

Miui też potrafi mieć na niektórych wersjach drenaż bateri po niektórych aktualizacjach zacząć szukać można od jakiś aplikacji do sprawdzenia zużycia baterii jeśli wskaże jakaś aplikacja to należy ją odinstalować a jak cały system no to można tylko sprawdzić jak się będzie zachowywała bateria po wyłączeniu usprawnień miui w opcjach programistycznych czasami wgranie mifleshem na czysto pomaga czasem jakaś aktualizacja to rozwiązuje czasem na global dev jest lepiej niż na stable

Co do ładowania to można użyć ampere ze sklepu Google Play i sprawdzić nim jak wygląda sytuacja czy są jakieś spadki podczas ładowania itd

Dawniej przez pewien czas części do Kate miał sklep dragonn-tt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak w tytule problem z bateria w telefonie redmi note 3 pro se po ostatnich dwóch aktualizacjach spadła żywotność baterii o jakieś 70% telefon 2 lata na jednej naładowanej baterii przy użytkowaniu normalnym trzymał 2/3 dni a teraz przy użytkowaniu minimalnym telefon wytrzymuje 1 dzień lub mniej, proszę o pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobnie, telefon cały czas szukał sieci lte, miałem domyślnie lte

Musiałem wykasowac punkty dostępu j dodać ponownie, a wcześniej zmienić wybór sieci z auto na lte, i powrotnie na auto

Teraz bateria trzyma jak przed aktualizacja 

Mnie najbardziej wkurza brak widzetow i motywów w nowej wersji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...