Skocz do zawartości

Brak ładowania telefonu


paphal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Telefon zjechał do 8% baterii. Po podłączeniu przestał ładować!! Nie ważne czy z ładowarki, czy z komputera. Po podłączeniu do komputera urządzenia "widzą się" więc to nie wina kabelka. Po podłączeniu przez do ładowarki, chwilę  (sekundę) pokazuje jakby chciał ładować po czym znikają wszelkie znaczki i ikonki świadczące o ładowaniu telefonu. Proszę o podpowiedź/pomoc. bo nie wiem czy mam oddawać telefon do naprawy bo fizycznie bateria albo wejście do telefonu padł czy to bardziej wina oprogramowania? 

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

aktu 1: Pojawiła się dostępna aktualizacja do MIUI V9.5.2.0.NBGMIFA ale nie mogę jej zainstalować bo telefon mówi "musisz mieć min 15% żeby to zrobić"... tak więc super.

Edytowane przez paphal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę forum. różne były porady. ładowałem na włączonym, wyłączonym, zmieniłem przewodu i ładowarki. i nic.

Teraz zauważyłem że jak wyłącze telefon to pokazuje 7% baterii po czym szybciutko idzie na 8% i koniec.

Edytowane przez paphal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach zasilania pokazuje mi temperatura -30*C. W części "żywotność baterii" pokazuje Stan baterii-nieznany błąd. Znaczy że nagle bateria padła czy coś innego? Zrzut zrobiony na podłączonej ładowarce.

Screenshot_2018-04-29-18-57-09-916_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez paphal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił format , jak po tym dalej to samo to w drugiej kolejności odpięcie baterii na kilkanaście sekund . Jak byś miał root to jeszcze można usunąć batterystats.bin 
Zrobiłem reset wczoraj. Nic nie pomogło. Co do odpinania baterii - coraz bardziej uświadamiam się że poprostu chyba "padła" - mam narzędzi ani czasu rozkręcać telefon więc oddam do serwisu. Bo telefon nie umiera. Nie spada poziom naładowania. Ale też nie ładuje. Niech ktoś go otworzy i wymieni baterie. Będę informował o postępach.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o podobnym problemie parę wątków wcześniej.

Dokładnie te same objawy - szybkie wskakiwanie o jeden procent wyżej i brak ładowania, ujemna temperatura baterii.

Wymieniłem baterię w MiCenter i telefon działa bardzo dobrze, chociaż niestety trzyma krócej, niż oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon pojechał do Wrocka. 3 dni i już działa. Wymienili bateria. Przypuszczam że jednak sam popsułem a raczej moja żona(tel jest żony) ... kwestia niestykającej przejściówki z końcówki chińskiej na europejską do ładowarki. Żona twierdzi że mogło się "lekko zabłysnąć" i baterie szlag trafił. Do Wrocławia wysłałem po poleceniach serwisu na tutejszym forum.

 

Temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, co ciekawe miałem identyczny problem. Kombinował wałem z ładowarkami i kablami... i nic. W końcu nagle trafiłem na kabel z biedronki - taki świecący model z zwijaniem. Okazało się że przy tym kablu wróciło prawidłowe ładowanie i podłączenie. Wtedy też zwróciłem uwagę iż telefon wymaga bardzo sztywnego podłączenia. Wszelkie luzy na gnieździe miniusb i kablu powodują zwarcie i przeskoki ładowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...