Jump to content

MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8

Recommended Posts

• Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Głupi ja. Nie przeczytałem opinii i zrobiłem aktualizację 8.5.3 na mi5. Pierwszy raz w życiu przywitał mnie bootloop. Wracalo do trwp. Trochę się osralem bo dawno nie robiłem backupu xd pierwsza myśl

A ja jeszcze raz podkreślę, że mam Global w Redmi 5 Plus i zero jakichkolwiek problemów/błędów od początku kiedy posiadam ten telefon, czyli od połowy marca. Dlatego nie widzę sensu wgrywania x.eu, kt

Widzę gonitwa za numerkami. Nie ważne skąd byle najwyższy nr.

Posted Images

Jedyne do czego bym się doczepił, to że PiP nie działa. Flagowa funkcja 8.0 wydaje się być uwalona. W ustawieniach prywatności zezwolone, uprawnienie dodane, reakcji zero.

Faktycznie, potestowałem i działa, tylko z yt ma jakiś problem. W tym z yt przez przeglądarkę. No ale to już ponoć ogólne kłopoty nie związane konkretnie z MIUI. Szkoda tylko, że tak mało aplikacji to wspiera.

Edited by Karls

Wizualnie, zmienia się ekran blokady, zegar na środku. Niby lekkie uczucie szybszego przechodzenia między oknami, ale to może tylko mi się wydaje. Brak FC dialera. kontaktów. Jeśli chodzi o baterie, to trzyma tyle samo czyli w dzień używam, synchronizacja, wifi, internet, facebook, instagram, snapchat, czasami bluetooth, yt itd. wieczorem ładuje zostaje ~20%. Jedynie mam czasami problem z ładowaniem. Ładuje mi np. do 50% i stoi w miejscu, a gdy odłączę ładowarkę i podłącze ponownie to w ciągu 10 sekund może bateria nawet podrosnąć o 10% ale działo się to już wcześniej, na wcześniejszych wersjach MIUI. Pewnie winien tutaj jest program AccuBattery bo po odinstalowaniu tego programu takie cyrki z baterią. Kolejnym problemem jest słuchanie muzyki na głośniku przez bluetooth mając włączone WiFi, wtedy po pewnym czasie zasięg z wifi znika i niemożliwe jest słuchanie muzyki bo nie ma internetu, na transferach tak się nie dzieje. 

18 minut temu, MysticHussar napisał:
1 godzinę temu, Viara napisał:

Ale ten rom na SF był już 26 kwietnia. Bazuje na siódemce andku.

Mylę się?

Nie mylisz się.

Przeszedłem z dev miuipolska na stable xiaomi.eu jakieś dwa tygodnie temu. Nie da się (przynajmniej normalnie flashując z TWRP) przejść - trzeba robić wipe data. Najnowsze tygodniówki są na MIUI 9.6, stable na 9.5 i to pewnie jest powód. Nie przywracałem aplikacji z backupu (oprócz tych, które miały własny import/eksport). Bateria wyraźnie lepiej, ale nie mam jeszcze wszystkich aplikacji - nie chce mi się konfigurować (wrzucam co mi jest akurat potrzebne).

13 minut temu, ZduneX25 napisał:

Mix2S ma poprawione lagi, nie dostał 8.4.26 i jest to po prostu późniejszy build. Mi6 też dostanie dodatkowy build.

a mi5 dostanie w tym tyg jeszcze jakiś update ?

7 minut temu, MysticHussar napisał:

U mnie Spotify crashuje działając w tle.

8.5.3, Mi5, normalna aktu przeszła bez potrzeby czyszczenia, Spotify działa bez zarzutu.

Głupi ja. Nie przeczytałem opinii i zrobiłem aktualizację 8.5.3 na mi5. Pierwszy raz w życiu przywitał mnie bootloop. Wracalo do trwp. Trochę się osralem bo dawno nie robiłem backupu xd pierwsza myśl stracę wszystko. Nie robiłem wipe od premiery mi5 czyli przez wszystkie wersje miuipolska od jego premiery no i ostatnio też nie robiłem przy aktualizacji do oreo. Ponad 2h straciłem na dojście do ładu, ale pomógł mi bardzo post na forum xiaomi eu. Postawiłem telefon na nogi i zachowałem wszystkie dane. Na razie wszystko działa. Nie wierzyłem, że da się zrobić kopię zapasową po bootloopie i przywrócić ja by telefon działał a jednak. Musiałem zrobić backup, potem wipe (ja robiłem to zwykle data, cache bez wipe system), potem przywróciłeś mój backup i potem ręcznie w twrp usunąłem pliki blokady telefonu odciskiem palca i pinem. Telefon ożył i mam na nim wszystko co miałem. Zdjęcia sobie też zgrałem na kompa wcześniej. Tam na forum pisze, że bez wipe sposób może działać, ale u mnie nie działał. Trzeba było jednak to wipe I przywrócić dane.

Tutaj oryginalna instrukcja

I have fixed boot loop on mi 5 in following way:

1. Backup data in twrp
2. Wipe: system, data, cache, dalvik cache 
3. Reboot into system
4. Reboot into twrp
5. Restore data
6. Remove lockscreen password by removing following files in /data/system
gatekeeper.password.key
gatekeeper.pattern.key
locksettings.db
locksettings.db-shm
locksettings.db-wal

źródło: https://xiaomi.eu/community/threads/8-4-26.44094/page-20

• Like 5

Możecie mi powiedzieć, czy w tej wersji MIUI w domyślnej aplikacji SMS można jakoś włączyć alfabet GSM? 

Poza tym u mnie wszystko działa dobrze, tylko bateria coś szybko leci w dół... 

• mrosi changed the title to MIUI 8.4.26 / 8.5.3

Działa u Was w tej wersji podgląd wiadomości SMS i szybkie odpowiadanie na niego z poziomu powiadomień? U mnie, na redmi 4a niestety nie działa nic z wymienionych rzeczy. 

13 minut temu, Ola100 napisał:

Działa u Was w tej wersji podgląd wiadomości SMS i szybkie odpowiadanie na niego z poziomu powiadomień? U mnie, na redmi 4a niestety nie działa nic z wymienionych rzeczy. 

mi 5 dziala

• mrosi changed the title to MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...