Jump to content

MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8

ZduneX25

Recommended Posts

17 godzin temu, Esperer napisał:

Nigdy jeszcze tego nie używałem. Nawet nie wiem co to jest, a mam Androida od wersji 2.3, a Xiaomi od prawie roku. Jedna z ważniejszych funkcji???

To chyba oczywiste, że każdy używa telefonu inaczej. Dla mnie akurat to ważna i przydatna funkcja z której korzystam. Tym bardziej jestem zawiedziony, że jest to przecież apka systemowa z którą nie powinno być problemów.

Wydaje mi się, że bateria też szybciej schodzi.

• Like 1

12 godzin temu, mrosi napisał:

Hmmmm...

Właśnie zainstalowałem, choć pełen obaw, nowy ROM na moim Mi MIX2. Obyło się bez bootloopa i resetu. 

Nowy rom wgrałem na MI MIX2 od razu po jego ukazaniu się( oczywiście wg.instrukcji, że - kopia- wylogowanie z chmury) i znowu bez problemów tel. śmiga(zawsze na Oreo śmigał),nie znam ww. multi problemów,aha SOT średnio 6,5-7godz,dla mnie ok

Witam.

Sprawa dotyczy Redmi 4A.

Po aktualizacji zniknęła ikonka ustawień ekranu blokady z tegoż właśnie ekranu. Mogłem tam wybrać automatyczną zmianę tapet, czas oraz kategorie z jakich były wyświetlane tapety.

Ktoś wie gdzie teraz da się to ustawić? Tapety się zmieniają, ale nie mogę usunąć tych których nie chcę. Dzięki za odpowiedź.

Dodatkowo zauważyłem, problem z wychodzeniem z trybu dzielonego ekranu, ale jest to sporadyczne można żyć. Funkcja na tyle przydatna, że nawet mi to nie przeszkadza.

• Thanks 1

Dioda powiadomień dla "Wiadomość SMS/MMS" od teraz działa również dla komunikatorów np Messenger czy Snapchat (testowałem kilka razy). Wcześniej system domyślnie wybierał kolor. Dla Messengera był to kolor zielony, dla Snapchata kolor żółty. Szkoda, że nie można samemu wybrać koloru dla wybranej aplikacji. Teraz, gdy będę miał niebieskie powiadomienie nie będę wiedział czy to SMS czy coś innego. Było dobrze wcześniej, nie wiem co znów im przeszkadzała ta dioda.

6 hours ago, Zenon said:

Teraz sprawdziłem pogodę,ok ręcznie trzeba aktualizować,tylko te prognozy TEJ pogodynki są takie,że lepiej jak by jej wcale nie było;-)

U mnie pogoda też się sprawdza bardzo dobrze może nie dokładnie jak są godziny ale +/- 30 min 

U mnie pogoda to masakra. Mieszkam 20 km od Zielonej Góry i w związku z tym że pogoda nie aktualizuje się po GPS tylko trzeba ręcznie wybrać lokalizację, mogę jedynie wybrać ZG. Wcześniej lokalizowało moją wieś i miałem prognozę prawidłową. A różnice są znaczne. Bywa, że w ZG jest burza, a u mnie nawet nie kropi. Trzeba zlać tę aplikację i pobrać ze Sklepu coś porządnego.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Czy jeśli mam utworzoną kopie twrp z wersji jeszcze na nougacie, i teraz zrobiłbym full wipe'a chcąc wrócić z oreo na 7.0 to mogę później przywrócić te wszystkie ustawienia z tej kopii? (Mi5)

Edited by newyk22

U mnie pogoda to masakra. Mieszkam 20 km od Zielonej Góry i w związku z tym że pogoda nie aktualizuje się po GPS tylko trzeba ręcznie wybrać lokalizację, mogę jedynie wybrać ZG. Wcześniej lokalizowało moją wieś i miałem prognozę prawidłową. A różnice są znaczne. Bywa, że w ZG jest burza, a u mnie nawet nie kropi. Trzeba zlać tę aplikację i pobrać ze Sklepu coś porządnego.

M8 matte. Polecam

Z Mi5

Dnia 1.05.2018 o 10:17, Viara napisał:

Wiesz z całym szacunkiem ale to było trochę takie wyrzalenie się, że nie ma jeszcze żadnego fixa dla mi 5 na 8.4.12  na eu zgłosiłem to z grupą ludzi ze jak tak można :) chętnie bym pomógł jakąś dotacją ale musiałbym mieć pewność że to pomoże jak in inne osoby 

Miałem na myśli Androida P. Poprawki Oreo dla MI5 to zabawa dla MIUI China dev team. Pisałem, że mają problemy z 820. Niech kombinują.

• Like 1
  • Thanks 1

Niestety, przechwaliłem...

Dzisiaj rano obudził mnie, szczęśliwym zbiegiem okoliczności, nie budzik, a telefon żony.

Telefon wyświetlił tylko notyfikację na pasku o uruchomieniu alarmu i tyle... Jakoś nie budzą mnie wiadomości graficzne, a raczej dźwięk dzwonka jest zjawiskiem wyrywającym ze snu... ;)

Po kliknięciu w informację na pasku, pojawił się komunikat "Aplikacja Zegar została zatrzymana". Wracam do 8.3.29...

@Acid, jeśli w ogóle jest sens, skoro to ostatni MIUI 9, to podpowiedz proszę gdzie mam szukać logów błędu. Sama aplikacja nie generowała możliwości wysłania raportu...

• Haha 1

A nawet nie mów, kopa pod wora nie spodziewałem się z tej strony. Mi mix 2 se to samo, rano nie wstałem :D czyszczenie pamięci APK zegar dało tylko to, że wyskakiwał FC, po dalwik cache uruchamia się wg własnego uznania

Edited by Matteusz13
  • Haha 1

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Niestety, przechTelefon wyświetlił tylko notyfikację na pasku o uruchomieniu alarmu i tyle... Jakoś nie budzą mnie wiadomości graficzne, a raczej dźwięk dzwonka jest zjawiskiem wyrywającym ze snu... ;)

Czyli tak jak w moim przypadku jeżeli chodzi o przypomnienie notatek. Tylko, że budzik u mnie działa poprawnie. A z notatek masz dźwięk przypomnienia?

17 godzin temu, jacoGURU napisał:

Witam.

Sprawa dotyczy Redmi 4A.

Po aktualizacji zniknęła ikonka ustawień ekranu blokady z tegoż właśnie ekranu. ...

U mnie też zniknęła. Ale o dziwo kliknij na ekranie blokady w miejsce gdzie był znacznik do tych opcji (prawy górny róg) a opcje się odpalą ;-). 

15 godzin temu, Esperer napisał:

Trzeba zlać tę aplikację i pobrać ze Sklepu coś porządnego.

Jeśli masz apkę Google zainstalowaną i wyszukasz w niej "pogoda" to znajdzie Ci po lokalizacji a do tego można dodać ikonę do ekranu dla tejże pogody od razu. :)

1 godzinę temu, Pabian napisał:

Czyli tak jak w moim przypadku jeżeli chodzi o przypomnienie notatek. Tylko, że budzik u mnie działa poprawnie. A z notatek masz dźwięk przypomnienia?

Heh... I to jest ciekawostka... Z notatek działa dźwięk przypomnienia, wyświetla poprawnie informację na ekranie.

10 godzin temu, JacekBB napisał:

To po kiego wydawali 8.0 na Mi5 jak sami nie ogarniaja tematu.

Z Mi5

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.

Innymi słowy: jesteśmy królikami doświadczalnymi dla tych, którzy idą do MediaMarkt, biorą Siajomi z półki, płacą i wchodząc do domu wołają "wnuczku zamontuj mi mój numer w tym telefonie, bo ja nie wiem jak się to robi, stara już jestem, nie widzę bez okularów".

Edited by QBAQ

Niestety, przechwaliłem...
Dzisiaj rano obudził mnie, szczęśliwym zbiegiem okoliczności, nie budzik, a telefon żony.
Telefon wyświetlił tylko notyfikację na pasku o uruchomieniu alarmu i tyle... Jakoś nie budzą mnie wiadomości graficzne, a raczej dźwięk dzwonka jest zjawiskiem wyrywającym ze snu...
Po kliknięciu w informację na pasku, pojawił się komunikat "Aplikacja Zegar została zatrzymana". Wracam do 8.3.29...
[mention=1160]Acid[/mention], jeśli w ogóle jest sens, skoro to ostatni MIUI 9, to podpowiedz proszę gdzie mam szukać logów błędu. Sama aplikacja nie generowała możliwości wysłania raportu...
Wyłącz Poranną prognozę lub zrób wipe aplikacji Zegar. Tylko tyle. Nie trzeba przez to wracać. Ingbrzy nie chce na razie wydać poprawionych romow o błąd w porannej prognozie choć to poprawiłem sam dla swojego Mi6.

Wysłane z MI 6

• Like 3
  • Thanks 1

Nie wiem czy ma to związek z aktualizacją, ale mam dziwną przypadłość. Jak robię zrzut ekranu za pomocą gestu 3 palców, to mam rozmazane wszystko na zrzucie tak, że nic nie można rozpoznać. Jak za pomocą klawiszy robię zrzut, to jest ok. Coś namieszałem??? Instalowałem rom na czysto od zera. Może coś muszę ustawić by było ok?

Naprowadzi mnie ktoś gdzie wyłączyć tą poranną prognozę bo za nic nie mogę znaleźć. 
Telefon Mi6 
Zegar - 3 kroki w prawym, górnym rogu.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, maciek04 napisał:

Gdzie są ustawienia zegara to ja wiem. Ale nie ma tam porannej prognozy.

W aplikacji Zegar, po kliknięciu trzech kropek, masz dwie pozycje:

1. Poranna prognoza.

2. Ustawienia.

Najciemniej pod latarnią... ;)

• mrosi changed the title to MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...