Jump to content

MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8

ZduneX25

Recommended Posts

42 minuty temu, Immortel napisał:

W sensie, że nie możesz włączyć w ogóle?
U mnie nie widzę problemu z tymi tapetami - włączyłem testowo i hula

Wysłane z MI 6

Wszystko da się włączyć\ustawić, ale tapet jak nie było tak nie ma.

30 minut temu, 742617000027 napisał:
36 minut temu, zieloony napisał:
Wszystko da się włączyć\ustawić, ale tapet jak nie było tak nie ma.

Na domyślnym motywie?

Domyślny !  Wszystko już sprawdzałem )) Przechodziłem z 8.4.4 - złapałem tradycyjnie bootlopa więc factory reset był robiony

• Haha 2

No dobra, mam nadzieję że rozwiązałem swój problem. Po opcji resetuj telefon z poziomu systemu i wywaleniu konta Xiaomi póki co tel. działa normalnie. Co ciekawe wcześniej robiłem wipe'y przez TWRP. Chyba coś z powiązaniem konta i urządzenia było wywalone. Ewentualnie był to jeden z programów, których obecnie nie decydowałem się instalować (tylko czy to możliwe by program bez uprawnień root blokował boot?) Nie chcę tego znów sprawdzać. 

BTW, znalazłem fajne źródło nowych TWRP więc się dzielę. Moje 3.2.1 na Omegę śmiga:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/25256-TWRP-3-2-X-X-για-συσκευές-XIAOMI/

Na Mi6 zauważyłem drenaż baterii przy tej wersji. Na 8.4.4. osiągałem spokojnie 2dni i ok. 7 godzin przy SoT równym 5h30 min, a tutaj mając raptem 1 dzień i 7 godzin (tak to nie przypadek :)) mam SoT 3h20min i już telefon "woła" o podłączenie do ładowarki. Dodam, że nie mam żadnych gier na telefonie.

• Like 1

Nie działa jedna z ważniejszych funkcji - przypomnienie z notatek. Niby pojawia się na ekranie, ale nie ma żadnego dźwięku. Wyczyszczenie wszystkich danych aplikacji nie pomogło.
Redmi 4 Pro.
Nigdy jeszcze tego nie używałem. Nawet nie wiem co to jest, a mam Androida od wersji 2.3, a Xiaomi od prawie roku. Jedna z ważniejszych funkcji???

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Hmmmm...

Właśnie zainstalowałem, choć pełen obaw, nowy ROM na moim Mi MIX2. Obyło się bez bootloopa i resetu. Nawet po instalacji paczki MIUI i blokera reklam.

Na razie wszystko wygląda OK.

Dodam tylko, że przed instalacją ROMu w TWRP, choć wiem, nie jest to wskazane, zrobiłem czyszczenie ART/Dalvik i Cavhe.

Za dzień, dwa, sprawdzę jak bateria.

12 godzin temu, firefighter napisał:

Pisałem wcześniej na moim zniknęła ikona Aktualizacja i funkcja Rozpoznawania twarzy

U mnie nadal jest ikona Aktualizacja tak samo jak i funkcja Rozpoznawania twarzy.

Edited by lenowiec

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Dodam tylko, że przed instalacją ROMu w TWRP, choć wiem, nie jest to wskazane, zrobiłem czyszczenie ART/Dalvik i Cavhe.

Dlaczego nie jest i dlaczego przed instalacją?

Ja zawsze klikam w przycisk "Wipe Cache & Dalvik" co aktualizację (po instalacji) na MI5 mimo, że Acid kiedyś mówił, że każda instalacji ROMu sama robi Wipe Cache & Dalvik (więc chyba moje klikanie jest bez sensu). 

Edited by srgn1

Myślałem że to błąd aplikacji. Przeinstalowana, dane wyczyszczone, dalvik art/cache czyszczone i dalej błąd wywala. Trwa to od wersji 8.3.29.
Problem zmiana tekstu na mowę od Googla. Poniżej raport błędu:

java.lang.RuntimeException: Failure delivering result ResultInfo{who=android:fragment:0, request=1977, result=1, data=Intent { (has extras) }} to activity {com.android.settings/com.android.settings.SubSettings}: java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'boolean java.lang.String.equals(java.lang.Object)' on a null object reference
at android.app.ActivityThread.deliverResults(Unknown Source:118)
at android.app.ActivityThread.handleSendResult(Unknown Source:173)
at android.app.ActivityThread.-wrap19(Unknown Source:0)
at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:432)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:21)
at android.os.Looper.loop(Unknown Source:142)
at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:71)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.Zygote$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:200)
Caused by: java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'boolean java.lang.String.equals(java.lang.Object)' on a null object reference
at android.speech.tts.TtsEngines.parseEnginePrefFromList(Unknown Source:34)
at android.speech.tts.TtsEngines.isLocaleSetToDefaultForEngine(Unknown Source:13)
at com.android.settings.tts.TextToSpeechSettings.bap(Unknown Source:38)
at com.android.settings.tts.TextToSpeechSettings.onActivityResult(Unknown Source:17)
at android.app.Activity.dispatchActivityResult(Unknown Source:138)
at android.app.ActivityThread.deliverResults(Unknown Source:43)
... 9 more

Wstawiam też zrzut ekranu
593f26fde8a12530d49897da414cbac9.jpg

====
send from Mi 6 by TapaTalk.

Kenzo, rn3pro

Być może to tylko u mnie ale po instalacji telefon przestaje reagować po kilkunastu sekundach. Wyświetla powiadomienie o zatrzymaniu systemu i tylko twardy reset ale to znów tylko kilkanaście sekund i znów to samo. Wróciłem na 8.4.12. tu już żadnych problemów.

10 godzin temu, lenowiec napisał:

U mnie nadal jest ikona Aktualizacja tak samo jak i funkcja Rozpoznawania twarzy.

No to nie wiem dlaczego u mnie zniknęło. W zainstalowanych programach aktualizacja jest tylko ikony nie ma na pulpicie. A rozpoznawanie twarzy zniknęło już przy poprzedniej aktualce.

6 minut temu, Acid napisał:

Oczywiście że nie.

Wysłane z MI 6

Wiesz z całym szacunkiem ale to było trochę takie wyrzalenie się, że nie ma jeszcze żadnego fixa dla mi 5 na 8.4.12  na eu zgłosiłem to z grupą ludzi ze jak tak można :) chętnie bym pomógł jakąś dotacją ale musiałbym mieć pewność że to pomoże jak in inne osoby 

• mrosi changed the title to MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...