ZduneX25

MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8

Recommended Posts

@Nezumi

Nigdy od dawien dawna nie było tyle hejtu na xiaomi.eu/Polska.

Nigdy.

Coś się stało? Macie problemy? Nie ma kto tłumaczyć? 

Nie rozumiem tego do dziś.... Wcześniej było w miarę OK, nikt na nikogo nie narzekał...

COś sie popsuło

54 minuty temu, JacekBB napisał:

COś sie popsuło

Powiedziałbym, że użytkownicy się popsuli :). Wystarczy spojrzeć na forum... Jak ja zaczynałem przygodę z Xiaomi, to forum było może nie malutkie, ale tak 1/5 tego, czym jest teraz. Praktycznie każdy potrafił sobie poradzić z ew. problemami i babolami, bo telefony Xiaomi kupowały osoby, które wiedziały czym ryzykują. Potem przyszła moda na Xiaomi "bo tanie", ludzie zaczęli kupować, lewe softy, wojny na forach, agresja, pretensja, pośpieszanie dev'ów, bo "już piątek i softu nie ma!". Motto w artykułach o aktu nie jest bez przyczyny. Zobacz sobie kilka ostatnich aktualizacji i na 100% znajdziesz kilkanaście postów z pytaniami "kiedy", "dlaczego", "bo mi nie działa", a do tego dochodzi zasysanie softu 0.5sek po tym, jak pojawi się na serwerze. Co więcej, modeli coraz więcej, softów coraz więcej, są coraz większe, a doba godzin ma nadal tyle samo :). Zauważ, że błędy typowo od Xiaomi.eu zazwyczaj są poprawiane w 2-3dni max, jeżeli się da, a jeżeli nie, to masz informacje o zawieszeniu w danym tygodniu.

PS: Panie @Viara myślałem, że chcemy tutaj dyskusji na jakimś sensownym poziomie, ale jak widać, chyba się przeliczyłem. Twój post został usunięty, nie życzę sobie takich porównań, ani w stosunku do mojej osoby, ani do żadnego innego forumowicza.

• Like 3

21 minut temu, Nezumi napisał:

Praktycznie każdy potrafił sobie poradzić z ew. problemami i babolami, bo telefony Xiaomi kupowały osoby, które wiedziały czym ryzykują.

.... W końcu coś na temat impotentow teleinformatycznych. 

..do dev bez podstawowej wiedzy o skryptach i bazie,  to jak być astronautą i nie wiedzieć co to G.  I to wcale nie 3G czy 4G,  a może LTE już sam nie wiem :)

Nezumi ja od czasu kiedy pojawili się tu pseudo miuiserzy bardzo polubiłem 4pda tam to można odsyłac każdego co se chce buga zdebugowac , reszta  do  swoich kupionych rn4 5s i 6 albo won do samsunga lub jabłka

Jedno zawdzięczam przygodzie w dev:

Nauczyłem się działać na smali i w drugą stronę 

A sam korzystam z przekompilowanej wersji 7.7.20/ pierwsza wersja miui 9

Działa kozacko z rootem lacky patcherem i innymi tweakerami 

Nfc aparat Deep sleep bosko 

Nie mam problemu z działaniem tel ok 14h SoT dla Mi5s + w tym LTE Wi-Fi 

To tyle, moje emocje są takie że nie chce mi się tu nikomu pomagać, bo i po co 

Taniej będą sprzedawać używane telefony po aukcjach a wtedy będę taniej kupował , moim zdaniem to jest najlepsze wyjście :)

Edited by _mARk_
  • Like 2
  • Confused 1

Zniknął problem z odpalaniem filmów z aplikacji aparatu. 

Chyba udany soft dla mi5s. 

Przed chwilą, bergmen napisał:

Zniknął problem z odpalaniem filmów z aplikacji aparatu. 

Chyba udany soft dla mi5s. 

A dla MI5 PRO? 

@_mARk_ Jak to mówią... "Mądrego to i dobrze posłuchać", ale trzeba pamiętać, że forum jest dla wszystkich i nie każdy pisze z byle problemikiem :P. No i tak tragicznie nie jest. Soft Stable w oficjalnej polskiej dystrybucji daje radę, a jeżeli ktoś wymaga czegoś więcej, to niestety, ale ja będę od takiej osoby również wymagać czegoś więcej, niż tylko tego, że "ja chce, proszę mi tutaj podać wszystko na tacy", ale, ale! Troszku zbaczamy z tematu, jakim jest aktualizacja 8.4.26 :P.

Także moja prośba jest taka, aby wykazywać się większą cierpliwością i MYŚLEĆ zanim się zacznie coś robić, nawet tak banalnego, jak aktualizacja...

Nie chcę być zgredem, ale u mnie dalej nic się nie naprawiło. Bez czyszczenia Dalvika nie wstaje. Nawet idąc za sugestią @uremytoy dokopałem się do TWRP 3.2.1 (chyba nic nowszego na omegę nie ma) z greckiego forum MIUI ale i tak nie pomogło. Redmi Pro wisi na logo Mi. 8.4.26 się zainstalował i odpalił po czym jak go wyłączyłem to już nie wstał bez czyszczenia...

Edited by MiuiFan_83

2 godziny temu, rolex83 napisał:
Mam to samo od bardzo dawna. Nie znalazłem przyczyny ani rozwiązania.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

A próbowałeś korzystać z innej kompilacji niż Xiaomi.eu? U mnie na Globalu Stable i na LineageOS problem ustąpił. I pytanie czy nie masz zainstalowanego mobileMPK? Kiedyś tak siadłem i usuwałem aplikacje z ostatnio uruchomionych i po mobileMPK lag się usunął, potem jeszcze kilkakrotnie tak robiłem i faktycznie jakby pomagało, ale nie wiem czy to nie przypadek.

A próbowałeś korzystać z innej kompilacji niż Xiaomi.eu? U mnie na Globalu Stable i na LineageOS problem ustąpił. I pytanie czy nie masz zainstalowanego mobileMPK? Kiedyś tak siadłem i usuwałem aplikacje z ostatnio uruchomionych i po mobileMPK lag się usunął, potem jeszcze kilkakrotnie tak robiłem i faktycznie jakby pomagało, ale nie wiem czy to nie przypadek.
Nie testowałem innych romów. Mam mobilempk. Muszę to zweryfikować.

15 minut temu, grzybiarz91 napisał:

3 minuty temu, rolex83 napisał:

Nie testowałem innych romów. Mam mobilempk. Muszę to zweryfikować.

Hmmm... tez mam dev xiaomi.eu, mam mobileMPK, ale tego problemu nie zaobserwowałem

witam,

wróciłem niedawno do miui po wielu miesiącach przygód z romami z xda (posiadam redmi 4x).

swego czasu dawało się instalować aktualizacje z poziomu aplikacji aktualizacyjnej - wybierało się te 3 kropki we wspomnianej aplikacji i wskazywało zip.

obecnie przy takiej próbie wyskakuje błąd (szczegóły błędu w screenie).

to normalne obecnie? zainstalowałem rom z poziomu twrp, żaden problem. zastanawiam się tylko czy ten błąd to tylko u mnie? do miui wróciłem jak była wersja 8.4.12, po aktualizacj przez twrp do 8.4.26 nadal ten błąd wyskakuje.

Screenshot_2018-04-27-22-16-02-255_com.miui.bugreport.png

• Like 1
  • Confused 1

10 godzin temu, mickiewicz napisał:

swego czasu dawało się instalować aktualizacje z poziomu aplikacji aktualizacyjnej - wybierało się te 3 kropki we wspomnianej aplikacji i wskazywało zip.

U mnie na RN 4X w ogóle zniknęła aplikacja "Aktualizacja" jedyna opcja to Ustawienia-Informaje o telefonie- I tam Aktualizacja systemu

. Tylko, że błędy zazwyczaj są naprawiane, niekoniecznie w becie, bo i po co? Tylko w Stable... Pisząc np skrypt, mam już w nosie optymalizację jego kodu w wersji beta, jeżeli mam już gotowy finalny produkt, w którym mogę już poprawić/dopisać coś lepiej, bez szperania i szukania w starym... 

Czy kiedykolwiek brałeś udział w tworzeniu oprogramowania i jego debugowaniu? Usunięcie błędów to proces wieloetapowy, czasem metodą próby i błędów bo kompilator wszystkiego nie pokaże, czasem to robienie drobnych zmian i siedzenie w konsoli kompilatora, sprawdzając, czy coś się zmieniło. Beta powinna służyć sukcesywnemu usuwaniu błędów, bo po zmianie nazwy na stable one same nie znikną, a jak się ich uzbiera więcej to jeszcze ciężej będzie je naprawić - często jeden bugfix potrafi zepsuć coś innego więc to będzie zabawa w kotka i myszkę. Na koniec rozważ fakt, że w MIUI romy stable to często dokładnie te same kompilacje co beta, tylko dobrze działa więc zmieniają im nazwę. Także podsumowując uważam, że twoje uzdatnienie jest nieprawdziwe, a służy jedynie usprawiedliwianiu na siłę.

17 minut temu, Karls napisał:

Czy kiedykolwiek brałeś udział w tworzeniu oprogramowania i jego debugowaniu? Usunięcie błędów to proces wieloetapowy, czasem metodą próby i błędów bo kompilator wszystkiego nie pokaże, czasem to robienie drobnych zmian i siedzenie w konsoli kompilatora, sprawdzając, czy coś się zmieniło. Beta powinna służyć sukcesywnemu usuwaniu błędów, bo po zmianie nazwy na stable one same nie znikną, a jak się ich uzbiera więcej to jeszcze ciężej będzie je naprawić - często jeden bugfix potrafi zepsuć coś innego więc to będzie zabawa w kotka i myszkę. Na koniec rozważ fakt, że w MIUI romy stable to często dokładnie te same kompilacje co beta, tylko dobrze działa więc zmieniają im nazwę. Także podsumowując uważam, że twoje uzdatnienie jest nieprawdziwe, a służy jedynie usprawiedliwianiu na siłę.

Uogólniasz. Powiedz mi, siedzisz u Xiaomi w szafie, że wiesz, że zmieniają tylko nazwę beta/devy na stable? Bo ja tam nie siedzę. Jeżeli by tak robili, to na Stable byłaby znaczna większość błędów z dev'a, a tak nie jest, idąc tym tropem, jest większa szansa na to, że mają osobną linię dla stable, gdzie dodają tylko to, co sprawne, działa i jest poprawione. Koniec tego tematu w tym wątku.

PS: Jeżeli chcecie dalej na ten temat pogadać, to zawsze można otworzyć wątek w innym dziale, ale tutaj, błaga, zakończmy to :).

• Like 1

3 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

@mickiewicz niestety tak odkąd jest OTA.

====
send from Mi 6 by TapaTalk.

To czemu nikt tego nie zgłosił, pierwszy raz o tym słyszę?

Na mi6 ktos obszedl bootloopa?

Ja instalowałem bez wiedzy że może być bootloop (nie było wpisu) i wszystko poszło bez problemu :-D żadnych błędów nie zauważyłem i wszystko śmiga :-)

• Like 1

1 godzinę temu, simcold napisał:

Na mi6 ktos obszedl bootloopa?

Downgrade do 8.3.22 i wtedy update :)

@Acid A i może by zrobić jakąś petycję czy coś, żeby china dev wychodził co 2 tygodnie? Mieliby więcej czasu, a to i tak by było często jak na update... Albo 3 razy w miesiącu w danych dniach? Według mnie z premierą MIUI 10 przydało by się coś zmienić, bo jest aktualnie ciężko...

Btw. Mam pytanie, jak chciałbym koledze wgrać stable xiaomi.eu to wystarczy na deva którego ma zainstalować stable? Pozdrawiam ;)

7 minut temu, xRetroN napisał:

Mam pytanie, jak chciałbym koledze wgrać stable xiaomi.eu to wystarczy na deva którego ma zainstalować stable?

Można spróbować, bo może tak działać bez problemu, ale najlepiej/najbezpieczniej i żeby nie było żadnych ew. błędów jest zrobić wipe data.

• Thanks 1

2 minuty temu, Direct napisał:

Można spróbować, bo może tak działać bez problemu, ale najlepiej/najbezpieczniej i żeby nie było żadnych ew. błędów jest zrobić wipe data.

Ten dev którego ma nie może być nowszy od stable,wtedy na pewno się da.

Na Mi6 właśnie posypała mi się aplikacja aparatu. Jak tego dokonałem? Otóż uruchomiłem aparat, przełączyłem na film uruchamiając HDR. Musiałem zminimalizować aplikację aparatu i tu narodził się problem ... aparat nie chciał wgl wstać :-) nawet wejście w ustawienia nic nie dawało, bo zakładka Aparat nagle zrobiła się ... pusta? Co ciekawe nie wyrzuciło żadnego FC.

Problem rozwiązałem z poziomu TWRP czyszcząc Cache i Dalvik ale musiałem przeinstalować też ROM ...
Za szybko pochwaliłem tę aktualizację heh

• Haha 1

@Direct Nie, nie tylko Ty. Ja też mam kopię zapasową robioną przed aktualizacją bo w sumie teraz nie wiadomo czego się spodziewać :)

Na Mi Mix 2 zrobiłem wszystkie kopie, instalowałem na 8.3.22 i nie było problemu, tel. uruchomił się normalnie.

Na Redmi 4 Pro na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku.

Jedynie zauważyłem, że nie mogę wejść do opcji regionu. W wyszukiwarce go znajduje, ale wejść się nie da.

EDIT. Zużycie RAMu przez system wzrosło o ok. 300-400MB.

Edited by Pabian

Guest
This topic is now closed to further replies.