ZduneX25

MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8

Recommended Posts

@Acid masz może wiedzę na temat implementacji metody  enforcePlatformSignature, zawierającej certyfikat Xiaomi w hexie? Chodzi mi o to, czy ona jest podczepiona jeszcze gdzieś oprócz services SecurityManagerService?

Edited by _mARk_
literówki

20 godzin temu, Tomek_Zawadzki napisał:

Tak jasne wgrałem global na mi5 bo chciałem ulepszyć pojawiła się jakaś aktualizacja wczoraj i przy właczaniu wifi tel się restartuje a już nie wspomnę o głośności na wyjściu słuchawkowym tylko przy wolnej chwili wracam na .eu

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Nie moja wina, że Cie to przerosło. Spróbuj na czysto ;)

21 godzin temu, srgn1 napisał:

Znam osobiście osoby siedzące na Globalu które zachwalają telefon, dlaczego? Bo nawet nie wiedzą co ich telefon ma i co jak powinno działać. Powiadomienia nie przychodzą? Tłumaczą, że to wina apki i olewają temat. OIS nie działa? Nawet nie wiedzą, że coś takiego istnieje w ich telefonie więc nie narzekają, że nie działa. 20-24 FPS zamiast 30 w 4K? Powiedz mi ile osób sprawdza w ilu klatkach zapisuje się im film w 4K? Tego można więcej wymieniać. Nawet ludzie wydający 4000 zł na iPhone nie mają pojęcia co ich telefon ma. Kupują bo fajny, wystarczy że da się dzwonić, działa FB i Instagram ;) Problemy dotyczące oprogramowania nie grają tutaj głównej roli w zakupie, a cena.

To nie jest tak do końca. Ludzie kupują telefon z Globalem i chcą, żeby im działał. Nie każdy chce/umie/ma czas na to, żeby odblokować bootloader i wgrywać xiaomi.eu. Pracuje w firmie związanej z IT. Kolega z zespołu używa Redmi 4X i ma też różne problemy z nim, m.in. powiadomienia nie dochodzą, ale mówi, że nie ma czasu zmieniać oprogramowania. Ma na głowie rodzinę, dziecko, zajmuje się dodatkowo piwowarstwem, a telefon gdzieś jest na końcu. Przecież mógłby to zrobić, ale po co? Inny kolega używa LG G4 i mówi, że nie zmienia oprogramowania, bo chce by mu aplikacje bankowe działały, a też nie chce się bawić w instalacje i konfiguracje. Przecież tych ludzi stać na to, żeby sobie kupić nowy/droższy telefon i poradziliby sobie z instalacją, ale po co. Poza tym na codzień pracuję przy wersji rozwojowej oprogramowania, tak jak cała moja firma, i wiem jak wygląda tzw. dev, jakie tam mogą być błędy i bugi. Mamy sporo klientów z całego świata, którzy produkują np. samoloty i pomyśl sobie, że używaliby takich wersji rozwojowych, gdzie jest jakiś gruby bug, zaprojektowaliby np. elektronikę sterujące lotem, która przez błąd oprogramowania spowoduje, że samolot spadnie do oceanu, a na pokładzie tego samolotu byłeś Ty.
Co innego byłoby gdyby sprzedawali oficjalnie telefony Xiaomi i dałoby się wybrać na starcie jakie oprogramowanie ma w nim być, które oczywiście jest w stabilnej wersji. W zeszłym roku kupiłem pierwszy Xiaomi. Gdybym wiedział dokładnie jak działa MIUI to bym go nie kupił. Było to przed premierą Mi A1, bo pewnie ten model teraz bym kupił. Oczywiście MIUI ma swoje plusy i wierzę, że się podoba użytkownikom, ale mnie nie podeszła do gustu.  Wgrywałem też xiaomi,eu. Dopiero wgranie custom romów spowodowało, że telefon stał się dla mnie przyjemny w uzyciu i teraz wiem, że MIUI jest nie dla mnie. 

• Like 4

Proszę nie publikować na forum linków do miui alpha china rom. Nie ma takiej potrzeby bo to chinski rom, po drugie i tak niczym to się nie rozni, po trzecie nasz rom będzie jak tylko beta będzie publiczna. Za publikacje leaków są ostrzeżenia.

24 minuty temu, Acid napisał:

Proszę nie publikować na forum linków do miui alpha china rom. Nie ma takiej potrzeby bo to chinski rom, po drugie i tak niczym to się nie rozni, po trzecie nasz rom będzie jak tylko beta będzie publiczna. Za publikacje leaków są ostrzeżenia.

Temat wrzucony przed warnem też usunąć?

@konsolite Tak tak, zgadzam się z tym i sam napisałem, że są osoby kupują "bo fajny, wystarczy że da się dzwonić, działa FB i Instagram." 

Jak pisałem tamtego posta to miałem wymienione takie same i inne powody dlaczego ktoś jest na Globalu, jednak był zbyt długi i starałem się skupić na tym, że głównym powodem kupna Xiaomi nie jest oprogramowanie. Co do kwestii siedzenia na Globalu to oczywiście wiadomo, nie każdy ma czas na wgrywanie, nie każdy sie zna, nie każdy potrzebuje korzystać z rzeczy, które akurat nie działają poprawnie. Sam siedziałem na Globalu licząc, że w kolejnym Stable poprawią dany bug bo mi aż tak nie przeszkadzał. Twój post jest rozszerzeniem mojego. 

A ja jeszcze raz podkreślę, że mam Global w Redmi 5 Plus i zero jakichkolwiek problemów/błędów od początku kiedy posiadam ten telefon, czyli od połowy marca. Dlatego nie widzę sensu wgrywania x.eu, którego zresztą bezproblemowo używałem do połowy zeszłego roku i to aktualizując co tydzień, tak więc nie jestem uprzedzony. Uważam, że Global jest już na tyle dojrzały, a przewaga x.eu na tyle pomijalna, że nie ma co się bawić w TWRP, odblokowywanie, czekanie i wypatrywanie co piątek nowej wersji.

• Like 5

Siedzę długo na xiaomi.eu eu weekly 8 z ciekawości wgrałem global stable i po 1 dniu wróciłem na eu, global stable na andku 7 jednak nie dla mnie ze względu na parę rzeczy których brakuje na andku 7, nie próbowałem globala dev ale podobno szybciej poprawki wychodzą na xiaomi.eu więc wróciłem na weekly eu :)

3 godziny temu, PolskaWTF napisał:

Temat wrzucony przed warnem też usunąć?

Tak poproszę.

Ja na Global Stable przeszedłem tylko i wyłącznie ze względu na drenaż baterii. Brakuje mi kilku fajnych funkcji na MIUI Polska ale trzykrotnie większe zużycie baterii jest dla mnie nie do zaakceptowania. A szkoda, bo wcześniej nie było z tym problemu. 

@Robcik Też posiadam Note 4 na SD 625 i lecę na x.eu 8.4.26 i nie odczuwam ogromnego drenażu baterii. Praktycznie zawsze posiadam 1h SoT na każde 10% zużytej baterii. W zależności od intensywności używania mam albo 2 dni na ładowaniu i 7h SoT albo 3-4 dni na ładowaniu i 5-6h SoT ( ładuję w przedziale 20-90%) Przypuszczam i domyślam się, że jeśli byś postawił na czysto x.eu to może miałbyś jeszcze lepsze wyniki bo ja od roku tylko aktualizuję tygodniówki i jestem pewny, że trochę syfu się już nazbierało. W czasie, gdy byłeś na x.eu i czułeś drenaż baterii postanowiłeś się przenieść na Global co wiąże się z postawieniem systemu na nowo ( jeśli się mylę to proszę o poprawę bo moje doświadczenie to przejście z syfmiui na x.eu i późniejsze tygodniowe aktualizacje ) i co za tym idzie nie miałeś nic w systemie co mogło drenować baterię tak jak na x.eu. Też pamiętam miałem taką sytuację, że po któreś instalacji x.eu bateria mi znikała w oczach i polecili mi przed przejściem na globala po prostu postawienie wszystkiego na świeżo. I na szczęście pomogło. Od tego czasu nic mi się w systemie nie "klinuje".
Jestem prawie pewny, że czyste x.eu będzie osiągać pracę na baterii tak dobrą jak masz teraz na global lub nawet będzie lepiej.

• Thanks 1

Ja np na mi5 na eu 8.5.10 sd820 3000mah robię 3,5h sot i pół dnia czuwania lub półtora dnia czuwania i niecałe 2h sotu. Zdrowie baterii 78%. Ładuje kiedy potrzebuje, ale na noc nie zostawiam. Zużycie baterii przez aplikacje to około 65% z androidem i systemem android na czele i około 35% przez samo urządzenie. Z aplikacji accubattery wynika, że największe zużycie %/g ma pogoda, panel sterowania, ustawienia, launcher, a realnie messenger i chrome. Rzadko aktualizuje, jeśli już, to zazwyczaj na czysto. Przy okazji urządzenie lubi zamulić przy wychodzeniu ze stanu uśpienia, szczególnie przy niskim poziomie baterii <20%. Tragedii nie ma, bywało gorzej, ale szału też nie. 

Edited by CryRek

@Heisenberg możesz mieć rację ale pamiętam, że zanim przeszedłem na Globala to instalowałem kilka starszych ROMów z full wipe. I nawet soft który wcześniej nie drenował baterii, zaczął ją mocno szarpać. Szczerze mówiąc korci mnie, żeby jeszcze raz spróbować z x.eu. Twoja podpowiedź chyba przelała czare i będę musiał zrobić jeszcze jedno podejście :-D. Dzięki

Wygląda obiecująco. Wrzucę najnowszy dostępny ROM i potestuję. Nie mam zbyt wielu aplikacji zainstalowanych, więc wgram wszystko na czysto bez przywracania kopii.

Edit

Tak mi się jeszcze kojarzy, że szybsze zużycie baterii pojawiło się gdy zacząłem przy aktualizacji stosować wipe cache/dalvik.

Gdy wcześniej po prostu aktualizowałem soft bez wipe było wszystko ok. To oczywiście takie moje przemyślenia i być może zbieg okoliczności. Ale może ktoś też zauważył jakąś zależność?

Edited by Robcik

7 godzin temu, Robcik napisał:

Wygląda obiecująco. Wrzucę najnowszy dostępny ROM i potestuję. Nie mam zbyt wielu aplikacji zainstalowanych, więc wgram wszystko na czysto bez przywracania kopii.

Edit

Tak mi się jeszcze kojarzy, że szybsze zużycie baterii pojawiło się gdy zacząłem przy aktualizacji stosować wipe cache/dalvik.

Gdy wcześniej po prostu aktualizowałem soft bez wipe było wszystko ok. To oczywiście takie moje przemyślenia i być może zbieg okoliczności. Ale może ktoś też zauważył jakąś zależność?

To raczej normalne, cache i inne są po to, aby nie liczyć niektórych rzeczy kilkukrotnie, marnując baterię, a wynik zostawić w pamięci na później.

Dlaczego czas działania akumulatora podaje się wg SOT? Dla mnie to nielogiczne. Jedna osoba będzie miała 5h bo ma jasność ekranu na auto, a inna 3h bo ma ciągle jasność na max, a jeszcze inna 7h bo ma jasność na niskim poziomie żeby wycisnąć z baterii ile się da... Oczywiście te liczby są tylko przykładowe, ale jasno pokazują że czas działania na włączonym ekranie jest słabym wyznacznikiem. Chyba żeby podawać SOT dla określonego poziomu jasności np 50%.

Zakładając, że większość używa trybu jasności auto, największy wpływ na baterię mają używane aplikacje.

Ja żałuję przejścia na MIUI Polska zarówno na swoim Redmi Note 4, jak i na Redmi 3S żony. Oboje mamy problem z dziwną jakością rozmowy po przejściu na MIUI Polska - jakiś półgłos, jakby echo. Na Globalu tego problemu nie było, a nie jest on zależny od sieci lub lokalizacji. Wracam do Globala.

19 minut temu, pawelg napisał:

Ja żałuję przejścia na MIUI Polska zarówno na swoim Redmi Note 4, jak i na Redmi 3S żony. Oboje mamy problem z dziwną jakością rozmowy po przejściu na MIUI Polska - jakiś półgłos, jakby echo. Na Globalu tego problemu nie było, a nie jest on zależny od sieci lub lokalizacji. Wracam do Globala.

Jesteś jedyną osobą która to zgłasza także... coś spierdzieliłeś przy instalacji miuipolska i tyle.

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Jesteś jedyną osobą która to zgłasza także... coś spierdzieliłeś przy instalacji miuipolska i tyle.

Co można spierdzielić przy instalacji MIUI Polska co powoduje problem z głośnikiem? Zainstalowałem TWRP od tyłu, czy może rom od Mi5 zainstalowałem na Redmi Note 4? No proszę Cię.

• Like 3

3 minuty temu, pawelg napisał:

Co można spierdzielić przy instalacji MIUI Polska co powoduje problem z głośnikiem? Zainstalowałem TWRP od tyłu, czy może rom od Mi5 zainstalowałem na Redmi Note 4? No proszę Cię.

Pech, pośpiech, dirtyflash... No proszę Cię... NIKT na forum takiego problemu nie zgłaszał, co za tym idzie, dotyczy on tylko Ciebie i żony, jako, że obie instalacje przeprowadzałeś sam, no to cóż, wnioski nasuwają się same. 

1 godzinę temu, Direct napisał:

Nie wiadomo co, ale wiadomo, że jego wina?

Zrobił coś, co spowodowało ten błąd, jeżeli nikt inny go nie ma, a dotyczy on tylko jego i żony, a obie instalacje robił on? Tym bardziej, że według niego, zasięg i bts nie mają znaczenia, więc co? Magia? 

Dnia 6/1/2018 o 22:47, srgn1 napisał:

Czy ktoś posiadający 8.5.24 ma taki syf w telefonie? Data modyfikacji to 25.05.2018 czyli po instalacji nowego systemu, wcześniej tego nie miałem,

Ja miałem to samo - odinstalowałem clean mastera za pomocą ADB i foldery się nie pojawiają już :)

4 godziny temu, devho napisał:

Edycja cytowanej zawartości jest zbyt wymagająca intelektualnie....?

Jest dokładnie tak samo wymagająca jak napisanie po ludzku w czym leży problem zamiast rzucać się od razu na użytkownika z pyskowaniem.

Edited by devho
Edycja cytowanej zawartości jest zbyt wymagająca intelektualnie....?
  • Thanks 1

A ja zastanawiam się czy ta bateria faktycznie się rozładowuje czy system nie potrafi określić na jakim jest poziomie. Kilka razy miałem sytuacje że poziom baterii sam robił się większy o kilka procent. 

Telefon odłączony od ładowania następnie półtorej godziny z włączonym endomondo i muzyką na słuchawkach a bateria cały czas 58%.

Screenshot_2018-06-03-20-49-48-687_com_miui.securitycenter.thumb.png.fd0f12973e817788252f98159f4124c3.png

A tu po odłączeniu ładowania wykres dalej idzie w górę Screenshot_2018-05-29-16-09-44-855_com_miui.securitycenter.thumb.png.4948c7a7c6a8f183bd5430cc505eeb38.png

Mi powiadomienia przychodzą normalnie. Nic nie ustawiałem. Więc wracam do pierwszego pytania z poprzedniego postu: Może za dużo nagmerałeś?

W pewnym stopniu zgadzam się z tobą co do powiadomień - też mam z tym problem, ale tylko z jedną aplikacją (zamiennik FB), na której akurat średnio mi zależy, ale fakt problem taki występuje. Z innymi apkami takiego problemu nie ma obecnie (kiedyś było gorzej - jakieś 2lata temu) także wszystkie komunikatory i maile jakich używam na bieżąco informują co i jak

Wysłane z MI 6

Przypominam Szanownym Użytkownikom, czego dotyczy wątek i Forum. Na wylewanie żali i bałwochwalenie innych systemów mamy dział Hyde Park. To ostatnie tyczy się zwłaszcza @iOS_hater. Społeczność MIUI i Xiaomi jest otwarta dla każdego, ale nie zmusza kogokolwiek do czegokolwiek. Zważywszy Twoje dotychczasowe poczynania w tej materii, choć rzadko dokonuję takich wpisów, to wiedz, że nikt nie zmusza Cię do tego, abyś przeżywał katusze, będąc członkiem i uczestnikiem społeczności MIUI.

Radzę więc odnosić się do tematyki wątków, w których się udzielasz, a tym bardziej jeśli masz wiedzę w szerszym zakresie aniżeli niedoświadczeni użytkownicy MIUI, pomagaj im, nie obrzydzając dla zasady "bo tak" korzystania z Forum.

Dawno nie używałem MIUI, nich mnie ktoś oświeci , to że aplikacja Wiadomości na Androida od Google nie odczytuje sms z telefonu i nie da się jej używać to błąd MIUI Polska czy to już wina chińczyka :)  Pamiętam że kiedyś z niej korzystałem a teraz sprawdziłem ostanie MIUI na MI4C i ta aplikacja nie działa prawidłowo. 

U mnie również wyniknął jeden problem.
Potrzebowałem sobie kupić trochę transferu na fileshark.pl
Wysłałem SMSa, zapytało o zgodę na płatnego - OK. To w porządku. Jednak pomimo pobrania kasy z konta SMS nie został odczytany w telefonie/pobrany/nie dotarł.
Support twierdzi że wysłali.
Dla testu zrobiłem pobobny zakup na innym serwisie [nie potrzebny, ale musiałem sprawdzić]. I to samo, kasa poszła - SMSa zwrotnego nie ma.

Podobną sytuację miałem kiedyś gdy jeszcze na samsungu używałem zamiennika aplikacji, YATTA. Po prostu aplikacja nie wyswietlala "zwrotnych" smsów z serwisów.

Czy to u mnie jakiś zgrzyt? Ktoś kupował coś smsami?

Czy jest taka opcja w ustawieniach sms by długie wiadomości nie zmieniały się w MMS? Miui 9 (8.5.8) wydaje mi się że kiedyś była taka opcja?...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Witam, zakupiłem parę dni temu Xiaomi Mi 5 z wgraną wersją MIUI 9.3 wersja 8.2.1(rozwojowa) android 7. Standardowo telefon miał global wersję ale poprzedni właściciel wgrał właśnie wersję MIUI.eu. Zauważyłem, że wersja 8.2.1 pochodzi z początku roku stąd też chciałbym wgrać MIUI 8.5.24. Niestety nie wiem za bardzo od czego zacząć. Nigdy nie grzebałem w systemie telefonu stąd byłbym wdzięczny za jakieś porady.  

@szurubur Ściągnij update ze strony miuipolska.pl, wejdź w aplikację Aktualizacje > 3 kropki > Zainstaluj z paczki zip > wybór pliku. Powinno zadziałać.

Jeśli nie - Aktualizacje > 3 kropki > Uruchom w trybie Recovery > zatwierdzić - pojawi się TWRP > Install > aktualizacja > przesuwasz suwak na dole > leci.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.