ZduneX25

MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8

Recommended Posts

@Viara @JacekBB

Przy takich temperaturach to zawsze lagowało na xiaomi.eu (MIUI), nawet na Androidzie 7.

Mi5 kiepsko sprawuje się przy wysokich temperaturach (nie wiem jak inne telefony), a już szczególnie gdy nagrywamy filmiki... Jakby ktoś chciał nagrać kilkuminutowy filmik w 4K w cieplejszym klimacie to ten telefon chyba się zapali. Obstawiam, że efekt przycinania to też jakiś sposób na to, by człowiek odstawił telefon i dał mu się schłodzić. A czy nagrzewanie jest normalne? Chciałbym wiedzieć jak powinno to wyglądać, ale niestety nie mam porównania i ciężko mi stwierdzić, że Mi5 nagrzewa się zbyt łatwo.

Edited by srgn1

47 minut temu, bergmen napisał:

mi5s ma snap 821. Nie potrzeba tutaj poprawek? 

z tego co kojarzę 8.0 przecież jeszcze nie dostał...

Zauważyłem, że podczas odtwarzania nagranych przez Redmi Pro filmów na tym romie potrafią zrobić się przycinki. Początkowo sądziłem ze to jakiś błąd kodeka / samego filmu. Ostatnio zauważyłem, iż filmy odtwarzają się poprawnie na innych urządzeniach, natomiast Redmi Pro raz na 20~30 sec ma problem. Spotkaliście się z czymś podobnym?

@srgn1 fakt, mój Mi5 przy obecnej aurze (Kraków 27°C dzisiaj) obniża swoją wydajność i szybkość działania w taki sposób, że jedyne o czym marzę to wymienić już ten telefon, natomiast gdy przychodzi ochłodzenie i generalnie nie ma kontaktu z wysoką temperaturą wraca do normy i sprawuje się zgodnie z tym czego można od niego wymagać.

23 minuty temu, grizzly napisał:

Jest moduł magisk mi5 thermal throttle mod. Spróbuj może coś pomoże.

Pomaga? :D próbowałeś? 

Pomaga? próbowałeś? 
Mam zainstalowany i nie mam problemu, ale też nie zostawiałem telefonu za szybą,, naadowarce w czasie jazdy w upał. Także pewności nie mam.

W Egipcie był i przy 42 stopniach w cieniu nie miał problemów. W Bielsku 28 stopni i już upał... Hehe

Z Mi5

Zauważyłem też ostatnio iż powrócił BUG ze zmianą dzwonka. Wcześniej działało - teraz jedynie przez motywy - ale nie można (nie umiem?) ustawić w tej opcji dla konkretnej SIM dzwonka. Rozwiązaliście może ten problem jakoś? Wcześniej klikając na dzwonek przy SIM przenosił do motywów gdzie wybierało się dzwonek. Teraz tego nie robi.

Edited by MiuiFan_83

Hej,mam problem z powiadomieniami z Twittera na MI6 na Oreo bez różnicy czy dev czy stabilna wersja szukam już kilka tygodni rozwiązania w internecie i nic Problem jest tylko z dźwiękiem i wibracjami ,po prostu ich nie ma. Ikona się pokazuje ale za nic nie chce działać dziwiek i wibracja, może macie jakiś pomysł? Nadmienię, że to jedyna aplikacja z którą mam problem. Robiłem wipe i flash na czysto przez miflash nic to nie zmieniło

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Cześć. Od wczoraj mam problem z Facebookiem. Czy ktoś ma podobnie?a1b9a10183f952ba4d96db81ba561d50.jpge92b7c4e2b9c215ecd5eeae3777cff44.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

W ogóle jak czytam forum, to wynika z tego że mi5 jest chyba najbardziej problematycznym urządzeniem. Może po części wynika to z jego popularności, ale kurczę ... inne urządzenia na SD820 działają jak trzeba, a tu ciągle jakieś problemy. Temperatura operacyjna tej słuchawki to bodajże 0-30stopni. Jak jest mniej, to się wyłącza, albo bateria drenuje, a jak jest więcej, to muli gorzej od starych, budżetowych smartfonów, mimo że podzespoły ma topowe i wcale nie takie stare. No chyba, że to wina softu. Btw, pomysł zmiany bazy na globala upadł, czy nadal jest rozważany? Miałby on jakiś większy wpływ na urządzenie, czy to i tak w +/- 90% jest ten sam kod?

China Developer ROM (closed beta)   
June 1st
Mi 8, Mi MIX 2S, Mi MIX 2, Mi MIX, Mi 6X, Mi 6, Mi 5, Mi Note 2, Redmi S2, Redmi Note 5

Jutro :D

W sumie póki co nic nadzwyczajnego. Mamy już na MI5 nasz rom v10. Zmiany kosmetyczne. Zegar, pogoda, sms, dialer, przełączniki - takie tam iphonowe. Już nie mają chyba co wymyślać to leci ios style. Jest pasek powiadomień z globala v9 i te przełączniki.

• Like 1

@JacekBB @QBAQ @Viara

Dobra, mogę stwierdzić jedną rzecz. Na 8.5.24 xiaomi.eu Mi5 nagrzewa się (40C) podczas aktualizacji kilku aplikacji i przeglądaniu np. Instagrama. Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek miał ciepły telefon z powyższego powodu. Jak już to przez nagrywanie w 4K. Trzeba poczekać na MIUI 10 albo cofkę zrobić. Dziwne. 

Edited by srgn1

@Acid zastanawiam się normalne to jest ze wszystkim tak sie mi5 grzeje, myślisz że to wina hardware czy softa? 

3 minuty temu, Viara napisał:

@Acid zastanawiam się normalne to jest ze wszystkim tak sie mi5 grzeje, myślisz że to wina hardware czy softa? 

Na 99% wina 8.5.24, mi wcześniej się nie grzał przez aktualizowanie apek... 

Jest coś wiadomo kiedy wypuścicie v10 mi5 dla nas? 

Edited by srgn1

W sumie póki co nic nadzwyczajnego. Mamy już na MI5 nasz rom v10. Zmiany kosmetyczne. Zegar, pogoda, sms, dialer, przełączniki - takie tam iphonowe. Już nie mają chyba co wymyślać to leci ios style. Jest pasek powiadomień z globala v9 i te przełączniki.
Fajnie, że poszli w tę powiadomienia z globala. Choćby już dla tego warto będzie przetestować kiedy już zdecydujecie, że ROM jest na tyle stabilny by go wydać. Powiedzenia i nie spieszcie się :).

18 godzin temu, srgn1 napisał:

Jest coś wiadomo kiedy wypuścicie v10 mi5 dla nas? 

Nie wiadomo

Wysłane z MI 6

Czy ktoś posiadający 8.5.24 ma taki syf w telefonie? Data modyfikacji to 25.05.2018 czyli po instalacji nowego systemu, wcześniej tego nie miałem, kasowanie syfu nic nie daje, bo po jakimś czasie to wraca z tą samą datą... Wewnątrz folderu są pliki z rozszerzeniem .dmc, czasem z innymi w folderach Pictures z innym rozszerzeniem itp. W głównym folderze jest plik .a.dat, który ma tą samą datę..

W Internecie brak informacji, jedynie chińskie krzaczki podają, że to wina Clean Master od Cheetah czyli to co mamy na naszym MIUI zainstalowane. Jak żyć? Ktoś coś wie więcej na ten temat? Co to jest? Na wcześniejszych wydaniach też to zaczęło się pojawiać? Czy tylko na 8.5.24?

dmc.png

11 minut temu, Viara napisał:

Ja nie mam takiego syfu, przeczyść internal cleanerem

Niestety bez zmian, ponoć Cleaner to tworzy. Mógłbyś sprawdzić swoje ustawienia Cleanera i wrzucić zrzut? Te okienko w którym jest wybór definicji, wyjątki, przypomnienie, dodatkowe ustawienia itp. 

8 minut temu, Viara napisał:

@srgn1Mam wszystko zafajkowane, może masz pliki systemowe odkryte? 

Tak, zapomniałem dodać, że pliki są ukryte i trzeba dać "Pokaż ukryte pliki". Jednak na 99% jest to syf, nic systemowego, bo w innych folderach są podobne pliki z rozszerzeniem .ziip itp.

Skasowałem foldery oraz te śmieszne pliki, które utworzyły się również w folderze DCIM, Music, Pictures, Downloads i wracam na 8.5.17 sprawdzić jak telefon się sprawuje...

18 godzin temu, Viara napisał:

MI5 na Global Stable, nic się nie grzeje, nic nie muli. Wszystko działa :) więc po co się męczyć z softem pisanym na kolanie w przerwie na faje?

• Like 1

Gdyby global dało się sensownie pogodzić z TWRP i Magiskiem to może była by opcja.

1 godzinę temu, kubaMI5 napisał:

MI5 na Global Stable, nic się nie grzeje, nic nie muli. Wszystko działa :) więc po co się męczyć z softem pisanym na kolanie w przerwie na faje?

Sporo osób pisze o drenażu baterii, a  użytkownicy są zostawieni z problemami na 2 miesiące lub dłużej, bo co tyle wychodzi Stable, więc chyba nie jest tak różowo, co? Soft ogólnie nie jest mocną stroną xiaomi, przynajmniej w moim odczuciu. 

Na Globalu nie ma takich problemów. Inaczej nikt by tych telefonów nie kupował.

• Like 2

6 minut temu, CryRek napisał:

Sporo osób pisze o drenażu baterii, a  użytkownicy są zostawieni z problemami na 2 miesiące lub dłużej, bo co tyle wychodzi Stable, więc chyba nie jest tak różowo, co? Soft ogólnie nie jest mocną stroną xiaomi, przynajmniej w moim odczuciu. 

Nie mam takich odczuć. Bateria jak na dwuletnią działa tak samo :) Wytrzyma kilkanaście godzin. Problemów, z którymi czekam na nowe wydanie softu też nie mam. W przeciwieństwie do czasów kiedy to zainstalowane miałem miui Polska bądź LOs. Tam to się dopiero wyczekiwało nowego wydania... tylko po to żeby sprawdzić co tym razem spaprali i oczekiwać kolejny tydzień :)

Tak jasne wgrałem global na mi5 bo chciałem ulepszyć pojawiła się jakaś aktualizacja wczoraj i przy właczaniu wifi tel się restartuje a już nie wspomnę o głośności na wyjściu słuchawkowym tylko przy wolnej chwili wracam na .eu

MI5 na Global Stable, nic się nie grzeje, nic nie muli. Wszystko działa więc po co się męczyć z softem pisanym na kolanie w przerwie na faje?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, Direct napisał:

Na Globalu nie ma takich problemów. Inaczej nikt by tych telefonów nie kupował.

Znam osobiście osoby siedzące na Globalu które zachwalają telefon, dlaczego? Bo nawet nie wiedzą co ich telefon ma i co jak powinno działać. Powiadomienia nie przychodzą? Tłumaczą, że to wina apki i olewają temat. OIS nie działa? Nawet nie wiedzą, że coś takiego istnieje w ich telefonie więc nie narzekają, że nie działa. 20-24 FPS zamiast 30 w 4K? Powiedz mi ile osób sprawdza w ilu klatkach zapisuje się im film w 4K? Tego można więcej wymieniać. Nawet ludzie wydający 4000 zł na iPhone nie mają pojęcia co ich telefon ma. Kupują bo fajny, wystarczy że da się dzwonić, działa FB i Instagram ;) Problemy dotyczące oprogramowania nie grają tutaj głównej roli w zakupie, a cena.

• Like 3

3 minuty temu, srgn1 napisał:

20-24 FPS zamiast 30 w 4K? Powiedz mi ile osób sprawdza w ilu klatkach zapisuje się im film w 4K?

Akurat z klatkażem w nagrywanych filmach to ja miałem problem w RN3P właśnie na MIUI Polska :).

Guest
This topic is now closed to further replies.