Jump to content

MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie jakości zdjęć w mi6 na sofcie dev. Czy w stosunku do global stable 9.5.6.0 została w wersjach dev poprawiona ich jakość ? Na forum miui.com czytałem, że w ostatnich stable (na oreo) jakość w słabych warunkach się pogorszyła, ale mam telefon od piątku i od razu był na 9.5.6.0 więc nie mogę porównać, ale jakość jest bardzo słaba. Poniżej wrzucam kawałek zdjęć wykonanych w Oneplus 3 (po prawej) i mi6 (po lewej). Jak widać po dachu czy liściach drzew na mi6 jakość to kpina. W dobrych warunkach oświetleniowych jakość jest tylko minimalnie lepsza na OP3 (chociaż myślę, że powinna być sporo lepsza na mi6), ale już w selfie różnica naprawda duża na korzyść mi6, więc ewidentnie skopali tylny aparat. Na żadnym telefonie nie używałem aplikacji Google camera tylko stockowej i bez HDR (bo hdr to już totalnie skopany i bardzo powolny w mi6 moim zdaniem).

xxx.thumb.jpg.91822c6c4776889524fd6cae85c7e1b6.jpg

Edited by schreder
  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Głupi ja. Nie przeczytałem opinii i zrobiłem aktualizację 8.5.3 na mi5. Pierwszy raz w życiu przywitał mnie bootloop. Wracalo do trwp. Trochę się osralem bo dawno nie robiłem backupu xd pierwsza myśl

A ja jeszcze raz podkreślę, że mam Global w Redmi 5 Plus i zero jakichkolwiek problemów/błędów od początku kiedy posiadam ten telefon, czyli od połowy marca. Dlatego nie widzę sensu wgrywania x.eu, kt

Widzę gonitwa za numerkami. Nie ważne skąd byle najwyższy nr.

Posted Images

3 godziny temu, schreder napisał:

Mam pytanie odnośnie jakości zdjęć w mi6 na sofcie dev.

Uzywam xiaomi.eu od x czasu ale obeznie siedzie na MiuiPro a to w sumie to samo. Na 8.5.8 na Mi6 działa GoogleCamera z RAW. Ale nie o tym mowa. PIszesz że HDR jest bardzo powolne. Tu sie nie zgodze. Rób HDR aplikacja Google Camera. 

Niestety, była dodana a później z jakiegoś powodu się z tego wycofali. Mam nadzieję, że z czasem to przywrócą ale minęło już tyle czasu, że jest to coraz mniej prawdopodobne.

2 godziny temu, QBAQ napisał:

@Karls  @schreder Acid mówił, że kłopot tkwi w braku ostrości w aplikacjach typu Google Translator i bodajże odwróconym obrazem z aparatu do selfie...

Stąd wycofano linijkę z build.prop

Ale to było dawno temu. Ludzie sami dopisują tą linijkę i działa, dlatego trochę to niezrozumiałe, że nie ma tego domyślnie.

[mention=37134]Karls[/mention]  [mention=10459]schreder[/mention] Acid mówił, że kłopot tkwi w braku ostrości w aplikacjach typu Google Translator i bodajże odwróconym obrazem z aparatu do selfie...
Stąd wycofano linijkę z build.prop
Odwrocony frontowy aparat byl w mi5. O innym urzadzeniu nigdy nieslyszalem by mialo taki problem. Zreszta jakktos instaluje miui polska czy innego customa na miui to wiadomo ze ma.odblokowany bootloader oraz twrp wiec samo wgranie api2 to.... 5 minut

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

info od ruskich poniżej (jest 8.5.14 dla mi 5 m.in.):

"Dear users, the team MiuiPro pleased to introduce you to a corrective update for devices based on the firmware 4.8.26  (for devices on the A5, A6, A7 ),  redmi the Note 5 China  ( Whyred )  8.5.10 , Mi 6 ( Sagit )  8.5.8 ,  MiMix2  ( chiron )  8.5.8 , and daily update  Mi 5 ( gemini ) 8.5.14 ,  MiNote 2 ( scorpio )  8.5.14  and MiMix  ( lithium ) 8.5.14."

10 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Na Mi5s wszystko śmiga jak na razie. W AnTuTu kilka oczek więcej w porównaniu do 8.1.

Jakim cudem masz taki wynik w antutu? Ja mam 50 tys. mniej. 

Wcześniej miałem stable, teraz wgrałem 8.4.26 i zniknęła mi w pogodzie grafika dot. wschodu i zachodu słońca oraz nie działa Google maps - w nieskończoność wyszukuje moje położenie. Czy ktoś jeszcze ma takie problemy? 

Hmmm....

Z obserwacji, i to info dla tych, którzy martwią się brakiem lokalizacji w pogodynce. Wpisujemy miasto, po czym jeśli zmienimy miejsce pobytu, to pogodynka automatycznie wyszukuje nową lokalizację. Co więcej, pogodynka aktualizuje się teraz, choć nie zawsze. Nie wiem czy są to interwały czasowe, czy loteria. Pewnie @Acid wie coś na ten temat. ;)

Budzik działa poprawnie, prognoza poranna również.

Bateria, przynajmniej w Mi MIX2, na minus. jakieś 20% gorsze wyniki w porównaniu do poprzednich ROMów.

GPS. W pomieszczeniach złapanie fiksa trwa wieki. Na zewnątrz - kilka sekund.

Dźwięki - przy wyłączaniu budzika, słychać efekt trzasku (dzwonek z listy dźwięków systemowych - "Sen na jawie").

I to chyba tyle...

59 minut temu, stereo0 napisał:

@mrosia to nie chodzi o to, że ona się aktualizuje w nocy? Szkoda, że nie ma głębszych ustawień np co 2h żeby się aktualizowalo

Aktualizuje się co pewien czas, nie tylko w nocy, czego odzwierciedleniem jest prognoza poranna, uruchamiana wraz z budzikiem. Nie mam pojęcia natomiast, zgodnie z jakimi zasadami aktualizuje się w ciągu dnia. Raz przez większość dnia nie zmienia się, za chwilę co kilka godzin ma inne wskazania. Loteria...

I fakt, przydałaby się możliwość ustawienia jakiegoś (nawet prostego) harmonogramu aktualizacji...

8.5.10 na mi note 2:

• powiadomienia, nigdy nie miałem z nimi problemu, a teraz większości brak... Lite (fb) sam z siebie ostatnio ożył, co nie zmienia faktu, że z innych apków poza Gmail'em, brak. Jest za to kilka różnych miejsc odnośnie ich ustawień, co by nie zmieniać, bez rezultatu;
  • pogoda, tak jak @mrosi napisał powyżej, istna loteria, odświeżanie żyje własnym życiem; pomimo wyłączonej lokalizacji co jakiś czas dodaje wedle uznania "pobliskie miasto" (w którym de facto mieszkam i spędzam większość czasu), a potem znika :>
  • QC przestało działać pomimo ikonki, ładowanie ogromnie wydłużone (pomógł restart telefonu podpiętego do ładowarki);
  • bateria pozostawia dużo do życzenia, zbyt dużo...
  • na zablokowanym ekranie (czy w aparcie) tapeta "rozmazuje się" - dziwne efekt, który po jakimś czasie ustępuje;
Edited by abc00

8.5.3 Trzy dni telefon hulał jak marzenie, a potem zaczął mulić i drenować baterię, gdzie wszystkie aplikacje były zainstalowane już pierwszego dnia, a potem używany głównie youtube, messenger, poczta i przeglądarka :/ Ja już sam nie wiem co z tymi romami się dzieje.

Edited by CryRek
Dnia 15.05.2018 o 10:54, mrosi napisał:

Budzik działa poprawnie, prognoza poranna również.

Dalej nie mam prognozy porannej na budziku na tym romie na mi mix2,ciekawe dlaczego,

może dlatego,że mam motyw EMUIOS,który jest dla mnie rewelacyjny(niby jest z MIUI na 100% kompatybilny);-)

Edited by Zenon

Ogólnie jest jakiś problem z pogodynką i zegarem. I to od co najmniej kilku wydać ROMów. A to znika prognoza poranna z ustawień zegara, aktualizuje się wedle zasady "kiedy chce", po aktualizacji nagle traci możliwość użycia "Bieżącej lokalizacji, choć aktualizuje miejsce pobytu... 

Sądzę, że nie ma innego wyjścia niż poczekać na MIUI 10. Jest szansa, że zostanie to poprawione.

Dla pewności proponowałbym jeszcze przywrócenie motywu systemowego i wyczyszczenie danych aplikacji Motywy.

1 godzinę temu, Viara napisał:

Dziala Wam Google chrome? Mi cos sie nie chce zainstalowac bo pisze urzadzenie niekompatybilne lol..

Jadę od zawsze na Google chrome na każdym tel.Xiaomi,a miałem ich 6 i jest ok,teraz z powodu Ciebie ;-)żeby sprawdzić wyrzuciłem chrome do kosza i zainstalowałem go od nowa bez problemów,tak że... masz dziwny problem

8.5.17 następny release

Jak sie nazywała ta opcja co pokazuje np na apce wiadomości ile smsów mam nie przeczytanych kurde wyleciało mi to z głowy 

Edited by Viara

Czy ta wersja testowa to jest pierwsza w której pojawiła się opcja odblokowania telefonu za pomocą twarzy? Ogólnie od niedawna korzystam z romu xiaomi.eu więc nie bardzo się w tym jeszcze orientuję... Wersja stable dla mojego telefonu, która została wrzucona na serwer 26 kwietnia nie ma tej funkcji oraz nie ma w panelu sterowania harmonogramu zadań, natomiast weekly które pojawiło się dzień później ma te dwie funkcje - czy to znaczy że kolejna stable będzie miała obie te funkcje czy niekoniecznie? Bo wróciłem do wersji stabilnej, ze względu na płynniejsze działanie, ale nie ukrywam, że bardzo mi brakuje funkcji face unlock, bo czytnik linii papilarnych w Mi5s jest beznadziejny.

Mam 8.4.26 i mam odblokowanie twarzą. Czytnik w Mi5s jest b. dobry. Na pewno albo źle dodałeś odcisk albo używasz palca pod innym kątem niż dodawałeś. Jak Ci dalej szwankuje to dodaj drugi palec ale użyj tego samego. 

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...