Jump to content

MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8

ZduneX25

Recommended Posts

MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8

• Ostatnia wersja MIUI 9 zostanie opublikowana z numerem 8.4.26. Dalej następuje przerwa w aktualizacjach do Czerwca. W tym czasie deweloperzy będą skupiać się na optymalizacji systemu i nowych funkcjach do MIUI 10
  • Poprawiony bug z LED dla powiadomień Gmail
  • Aktualizacja dla MI6 i MIX2: ważne info poniżej
  • Bez aktualizacji dla MI5, MIX, MINOTE2, MIX2S (możliwe aktualizacje później)
  • 8.5.3 dla MI5, MIX, MINOTE2, MIX2S, Note 5 Pro
  • 8.5.8 dla MI6/MIX2
  • Wkrótce możliwość pojawienia się romów xiaomi.eu stable na bazie ostatnich China Stable 9.6

8.4.26.png

Aktualizacja MI6 i MIX2

Aktualizacja 8.4.26/27 dla MI6 i MIX2 może spowodować bootloop i automatyczny powrót do recovery TWRP. Niestety przyczyna tego zachowania jest nieznana aczkolwiek reset do ustawień fabrycznych (wipe) naprawia problem.

Jak dokonać aktualizacji dla ww. modeli?

• Wykonać kopię systemu w Ustawienia > Dodatkowe... > Kopia i kasowanie danych > Kopia zapasowa systemu MIUI > Utwórz kopię zapasową MIUI > Rozpocznij
  • Wylogować się z konta Xiaomi na telefonie
  • Zainstalować rom 8.4.26 przez Aktualizacje
  • Jeśli wystąpi bootloop i telefon wróci do TWRP wykonać factory reset (Sekcja Wipe)
  • Po uruchomieniu przejść do systemu
  • Zalogować się do konta Xiaomi
  • Przywrócić kopię zapasową MIUI

Aktualizacje recovery TWRP dla Android 8

Przed pierwszą aktualizacją MIUIPolska/xiaomi.eu do Androida 8 dla MI5, MI6, MINote2, MIX, MIX2 itp. należy zaktualizować recovery TWRP do wersji 3.2 lub wyżej. Nowszych recovery należy szukać na twrp.me lub xiaomi.eu TWRP wpisując w wyszukiwarkę nazwę kodową urządzenia np. „gemini” dla MI5 i pobrać plik .img, który trzeba przenieść do pamięci urządzenia i z poziomu TWRP zainstalować w menu Install > Install from image > wskazać twrp img i uruchomić ponownie recovery.

Nie działa dotyk w TWRP?
W niektórych przypadkach np. MI MIX może nie działać dotyk w TWRP. Jest to bug samego recovery. Jak zainstalować rom bez dotyku?

• Przenosimy wcześniej rom do pamięci telefonu do głównego katalogu plików i nazywamy go np. „rom.zip”
  • Włączamy połączenie ADB w Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Opcje programisty > Debugowanie USB
  • Podłączamy komputer PC i telefon kablem USB
  • Uruchamiamy telefon w recovery TWRP kombinacją klawiszy lub adb reboot recovery
  • Z komputera w terminalu lub wierszu poleceń z adb wydajemy komendę: adb shell twrp install /sdcard/rom.zip
  • Na ekranie telefonu rozpocznie się instalacja romu. Po skończonym procesie uruchamiamy telefon ponownie adb reboot

Pierwsze aktualizacje do Androida 8 z 7.x nie wymagają wipe (resetu danych) aczkolwiek jest to bardzo polecane do zrobienia po instalacji.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk 16.3 do instalacji z TWRP.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 3

17 minut temu, Viara napisał:

Kiedy dla mi5? 

Potrafimy czytać?

Dnia 26.04.2018 o 17:03, ZduneX25 napisał:

Bez aktualizacji dla MI5, MIX, MINOTE2, MIX2S (możliwe aktualizacje później)

Później, kiedyś, w przyszłości bliżej niesprecyzowanej...

6 minut temu, JacekBB napisał:

Niech się ktoś przyzna do błędu że na te modele wypuścili za szybko 8. 0.

Ale.... to jest beta... dev... ten soft jest po to, aby ludzie testowali i informowali developerów o ew. błędach. Gdyby to był Stable to bym rozumiał Twoje oburzenie, ale jak już ustaliliśmy, to jest dev/beta...

8 minut temu, JacekBB napisał:

Teraz to odwracanie kota ogonem.

Że co? Jak? Nie wydając aktualizacji, która może więcej napsuć niż naprawić?

• Like 1

Miui 8.3.2

Aktualizacja xiaomi.eu MI5 do Androida 8.0 (zalecane aktualne TWRP)

Zobacz wcześniej @Nezumi

Tu nie było info że oreo na Mi5 jest jako testowo.

Dopiero w kolejnym wydaniu dev w opisie ładnie napisałeś że od 8.3.2 na Mi5 jest oreo w nawiasie testowo ( to już było za późno )

Szkoda że to info nie było od razu.

Z Mi5

Edited by JacekBB

Czyli mi5 zostało z dziurawym romem na najbliższe jakieś półtora miesiąca, z niejasną i niepewną możliwością, że coś tam może w międzyczasie się pokarze. Rozumiem, że nie mamy moralnego prawa nic tu wymagać, bo dev-owie robią darmową robotę ale tym razem to na prawdę możemy czuć się zawiedzeni.

Edited by Karls

Nowy wygląd lockscreena na Mi 5s Plus, całkiem niezły, zawsze to jakieś odświeżenie bo od dawna wyglądał tak samo.

Pytanie ogólne czy ktoś nie zauważyłem, że np. po tygodniu od restartu zaczyna mulić odblokowanie ekranu? Jest jakiś taki wyraźny lag pomiędzy naciśnięciem przycisku a zapaleniem ekranu. Restart pomaga albo wyczyszczenie ramu. Wolnego ramu jest 3-4 GB, więc raczej nie to jest przyczyną, prędzej jakaś lewa aplikacja, ale nie instalowałem niczego nowego, a problem ten występuje chyba ze 4 miesiące. Przez miesiąc miałem Global Stable i nie uświadczyłem niczego takiego, przy takich samych aplikacjach i przy ok. 3-4 tygodniach bez restartu.

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Ale.... to jest beta... dev... ten soft jest po to, aby ludzie testowali i informowali developerów o ew. błędach. Gdyby to był Stable to bym rozumiał Twoje oburzenie, ale jak już ustaliliśmy, to jest dev/beta...

Że co? Jak? Nie wydając aktualizacji, która może więcej napsuć niż naprawić?

Ludzie mówią o błędach ale i tak one nie są poprawiane...

• Like 2

@JacekBB Instalujesz MIUIPolska, cotygodniowe i nie wiesz, że każdy z tych softów to beta/dev (a czasami i alfa...)? Każdy z tych softów jest "testowy". U mnie na 8.4.12 dzwonek działa normalnie, z tym, że mam własny. Jeżeli coś jest nie tak z domyślnymi, to co za problem wgrać własny, np z Zedge?

@Karls Nie, nie możecie, bo macie wyjście, np zainstalować ostatni stable, cofnąć się do ostatniej sprawnej... Niewielu użytkowników androida może się pochwalić tak częstymi aktualizacjami i takimi możliwościami w zmianach softu... Ludzie na prawdę, dostajecie cotygodniowe aktu, długie wsparcie, aktu bazy przynajmniej raz na model, pomijam nawet cenę urządzeń, a i tak wam źle? Dobrze, że Samsungów etc nie używacie, bo pewnie byście już w psychiatryku wylądowali z powodu braku aktualizacji :o.

@Viara Pisanie tutaj o błędach raczej nie wpłynie na tworzenie softu w Chinach... Tutaj piszemy o błędach, tak na prawdę, tylko po to, aby inni wiedzieli, że coś może być nie tak... Chcesz mieć wpływ na zgłaszane błędy, zapraszam na en.miui.com.

• Like 4

2 minuty temu, Nezumi napisał:

@JacekBB Instalujesz MIUIPolska, cotygodniowe i nie wiesz, że każdy z tych softów to beta/dev (a czasami i alfa...)? Każdy z tych softów jest "testowy". U mnie na 8.4.12 dzwonek działa normalnie, z tym, że mam własny. Jeżeli coś jest nie tak z domyślnymi, to co za problem wgrać własny, np z Zedge?

@Karls Nie, nie możecie, bo macie wyjście, np zainstalować ostatni stable, cofnąć się do ostatniej sprawnej... Niewielu użytkowników androida może się pochwalić tak częstymi aktualizacjami i takimi możliwościami w zmianach softu... Ludzie na prawdę, dostajecie cotygodniowe aktu, długie wsparcie, aktu bazy przynajmniej raz na model, pomijam nawet cenę urządzeń, a i tak wam źle? Dobrze, że Samsungów etc nie używacie, bo pewnie byście już w psychiatryku wylądowali z powodu braku aktualizacji :o.

@Viara Pisanie tutaj o błędach raczej nie wpłynie na tworzenie softu w Chinach... Tutaj piszemy o błędach, tak na prawdę, tylko po to, aby inni wiedzieli, że coś może być nie tak... Chcesz mieć wpływ na zgłaszane błędy, zapraszam na en.miui.com.

Nie logicznie piszesz moim zdaniem ponieważ :

1. Poruszając temat samsunga to nie chodzi tutaj o to że lepszy jest ten kto wydaje aktualizacje 2-3 razy w tygodniu bo to oznacza moim zdaniem tylko to że jest dużo błędów w systemie i nie ma czym się chwalić bo samsung dlatego nie ma tylu aktualizacji bo ma androida 8 bez bogów. Ja wole dostawać aktualizacje żadziej a lepiej w sensie takim że : ustalamy termin wydania, powołujemy ludzi, ewentualnie zbieramy dotacje i organizujemy coś konkretnego. Ja kupując mi 5 nie wiem w tym momencie na czym stoję. Ludzie odpowiedzialni za system nie mają żadnej informacji 

2.przecież jak zgłaszam tutaj bugi to chyba ktoś odpowiedzialny za system z miupolska to czyta i wie co poprawić ale mimo tego i tak nie poprawia tego bo np. temat dublowania powiadomień ciągnie się długo... 

• Like 1

3 minuty temu, Viara napisał:

1. Poruszając temat samsunga to nie chodzi tutaj o to że lepszy jest ten kto wydaje aktualizacje 2-3 razy w tygodniu bo to oznacza moim zdaniem tylko to że jest dużo błędów w systemie i nie ma czym się chwalić bo samsung dlatego nie ma tylu aktualizacji bo ma androida 8 bez bogów. Ja wole dostawać aktualizacje żadziej a lepiej w sensie takim że : ustalamy termin wydania, powołujemy ludzi, ewentualnie zbieramy dotacje i organizujemy coś konkretnego. Ja kupując mi 5 nie wiem w tym momencie na czym stoję. Ludzie odpowiedzialni za system nie mają żadnej informacji 

2.przecież jak zgłaszam tutaj bugi to chyba ktoś odpowiedzialny za system z miupolska to czyta i wie co poprawić ale mimo tego i tak nie poprawia tego bo np. temat dublowania powiadomień ciągnie się długo... 

Bredzisz... Samsung nie udostępnia powszechnie dostępu do softu dev... jako szary klient dostęp masz do Stable i tyle. W Xiaomi masz Stable, aktu co ~3-4msc. Wolisz dostawać raz na x czasu? Instaluj Stable i daj żyć... No i jak to nie wiesz na czym stoisz? Masz stable, stare dev, romy jak LOS, czy AOSP, a aktu jest wstrzymana tylko do czerwca, a nie na wieczność... No i nie, bugi w stable Samsunga też są...

2. Czy ty wiesz czym jest MIUIPolska i Xiaomi.eu? Oni nie TWORZĄ systemu... bierze się soft od producenta, dodaje co trzeba i wypuszcza u nas. Masz poważniejszy problem, idziesz na en.miui.com i tam to zgłaszasz, bo do tego jest tamto forum, masz tam nawet dział specjalnie dla polskiej społeczności...

9 minut temu, JacekBB napisał:

Ja też mam dzwonek mp3 własny. I ścina.

To masz coś spaprane, bo nic nie scina. Robiłem czystą aktu przy okazji 8.4.4 i od tamtej pory został mi jeden problem, a mianowicie raz na ~tydzień telefon potrafi się zwiesić i zrestartować, gdy jest w deepsleep.

• Like 1

13 minut temu, Viara napisał:

1. Nie do końca widzę to tak samo. Fakt, częstotliwość wydawania aktualizacji nie świadczy o tym która firma jest lepsza. Daje to jednak możliwość szybciej uzyskać nową wersję systemu(jak np. Oreo), czy nowe funkcje samego systemu(możliwość nie jest równa temu, że na pewno tak będzie, trzeba to rozgraniczyć). Absolutnie nie uważam, że fakt tego, że częściej wydawane są aktualizacje oprogramowania oznacza, że jest ono bardziej dziurawe, bzdura. 

To, że w nowym oprogramowaniu(szczególnie jeżeli wydawane jest ono co tydzień) są błędy to normalna rzecz i należy to zrozumieć, same testy nowej wersji oprogramowania na wszystkich urządzeniach, dla których oprogramowanie jest pisane powinny trwać znacznie dłużej jeżeli miałaby to być finalna wersja bez bugów..

Przychylam się tutaj zdecydowanie do opinii @Nezumi - chcesz mieć stabilny system bez konieczności grzebania/zmiany wersji i pytania na forum? Odsyłam do global stable.

2. Osoby odpowiedzialne z ramienia MIUI polska zapewne zgłaszają poprawki, ale to, czy zostaną uwzględnione czy też nie nie zależy tylko od nich, a od osób, które piszą oprogramowanie. Ponownie: fakt zgłoszenia buga != naprawienie go.

Osobiście od kilku wersji siedzę na 8.4.4 i nie mam żadnych problemów(Mi6).

Edited by Razr
literówki
  • Like 1

2. Czy ty wiesz czym jest MIUIPolska i Xiaomi.eu? Oni nie TWORZĄ systemu... bierze się soft od producenta, dodaje co trzeba i wypuszcza u nas. Masz poważniejszy problem, idziesz na en.miui.com i tam to zgłaszasz, bo do tego jest tamto forum, masz tam nawet dział specjalnie dla polskiej społeczności...

Problem w tym, że Xiaomi.eu dodaje też błędy od siebie. I teraz skąd osoba, która nie używa równolegle China beta ma wiedzieć z jakim błędem ma do czynienia? To naturalne, że bug raporty przesyła się do ostatniego szczebla a nie szuka wyżej.
  • Like 1

40 minut temu, Viara napisał:

Śmieszne jest to co piszesz... serio nie rozumiesz różnicy między stable, a dev i nie możesz sobie doczytać się skompromitujesz publicznie? :P

1 godzinę temu, Viara napisał:

Ja wole dostawać aktualizacje żadziej a lepiej

W takim wypadku instalujesz Global Stable i dalej nic już Cię nie interesuje. Xiaomi.eu to beta i tylko tak należy ten ROM postrzegać. Sam siedzę w tej chwili na Globalu i jakoś nie czuję żebym coś tracił. Nie mam czasu ani ochoty na zabawy z softem.

2 godziny temu, Viara napisał:

Ludzie mówią o błędach ale i tak one nie są poprawiane...

"Ludzie" sami sobie mieszają w systemie, skaczą z wersji na wersję do przodu i do tyłu, żonglują dodatkami i potem mają błędy, które występują tylko u nich. Używałem Xiaomi.eu przez 10 m-cy od września 2016 do lipca 2017 na RN3P i nie miałem żadnych większych problemów, a instalowałem każdy cotygodniowy ROM.

Edited by Direct
  • Like 3

38 minut temu, Karls napisał:

Problem w tym, że Xiaomi.eu dodaje też błędy od siebie. I teraz skąd osoba, która nie używa równolegle China beta ma wiedzieć z jakim błędem ma do czynienia? To naturalne, że bug raporty przesyła się do ostatniego szczebla a nie szuka wyżej.

Instalując MIUIPolska wypadałoby mieć minimum wiedzy na temat tego softu jak i grupy Xiaomi.eu... Co więcej, Xiaomi.eu ma także swoje forum, a jeszcze dodam, że większość błędów typowo od nich jest dość szybko naprawiane i wrzucane są reuploady :).

51 minut temu, Nezumi napisał:

Instalując MIUIPolska wypadałoby mieć minimum wiedzy na temat tego softu jak i grupy Xiaomi.eu... Co więcej, Xiaomi.eu ma także swoje forum, a jeszcze dodam, że większość błędów typowo od nich jest dość szybko naprawiane i wrzucane są reuploady :).

Fajnie gdyby tak było, ale jak widać nie zawsze jest. Nie zrozum mnie źle, nie chcę tu nikogo atakować. Po prostu jak się coś robi to wypadało by robić rzetelnie i z dbałością o szczegóły :).

• Like 1

Od stycznia mam lineageOS i wszystko magicznie działa poza wyjściem słuchawkowym i czytnikiem palca, a to nawet nie jest alfa tylko unofficial build zrobiony przez studenta. Wyszły źródła dla nougata skompilował chłopak w pełni działający rom może poza SELinux, gdzie nie widzę żadnych drobnych błędów... co prawda to ciągle nougat. Miui skusiło mnie nową bazą oreo ale szczerze to chyba lepiej używać starej noki na Symbianie niż używać 8.4.19. Jak do cholery to przeszło wstępną walidację? Mam starą Xperie na lolipopie i używa się jej o niebo lepiej tak samo jak archaicznego Samsunga na 4.1. Na obu wszystko działa tak samo jak i lineageOS aktualizowanym co 2-3 miesiące. Takich jaj jak odwalają chinole nie da się skomentować używając cenzuralnych słów, najgorsze jest że global stable też jest do bani. Lepiej mieć cokolwiek innego nawet nie aktualizowanego od wieków jeśli telefon ma być narzędziem pracy i komunikacji. Wstyd takie guano wpuszczać. Ktoś za to bierze pieniądze i podpisuje się pod ukończonym projektem. Każdy kto pracuje na zasadzie kontaktu, zlecenia nad jakimś projektem wie o czym mówię. Wydanie takiego shitu to tak jakby z warsztatu wydał samochód bez sprawnych hamulców i wyciekającym paliwem. Błędy się zdążają ale tutaj jest nawałnica karygodnych zaniedbań, które są w oczywisty sposób widoczne i dev musiał o nich wiedzieć. Beta służy do eliminowania błędów a nie wydawania kompilacji z tymi samymi błędami dokładając nowe.

• Like 1

@iOS_hater wypadałoby dodać do swojej wypowiedzi "moim zdaniem" i może wtedy wypowiedź ta miałaby sens... Beta jest ciekawostką, a nie systemem użytkowym, a że nadaje się do użytkowania, to chyba dobrze, czyż nie? Co więcej, porównanie SYSTEMU do hamulców w samochodzie jest tak wielkim nieporozumieniem, że aż szkoda to komentować... Widać, że nie wiesz jak wygląda tworzenie takich systemów, optymalizacja ich... Nie można też porównywać działania nawet starszych systemów w ver. stable do aktualnych w ver. beta/alfa, a nawet i w Stable błędy są dopuszczalne, bo nie można w 100% zoptymalizować systemu, który ma działać na kilku-nastu-dziesieciu-set-tysiacach-milionach urządzeń z różnymi specyfikacjami... Po prostu jest to niemożliwe. 

20 minut temu, JacekBB napisał:

Beta służy do eliminowania błędów a nie wydawania kompilacji z tymi samymi błędami dokładając nowe

Tylko, że błędy zazwyczaj są naprawiane, niekoniecznie w becie, bo i po co? Tylko w Stable... Pisząc np skrypt, mam już w nosie optymalizację jego kodu w wersji beta, jeżeli mam już gotowy finalny produkt, w którym mogę już poprawić/dopisać coś lepiej, bez szperania i szukania w starym... 

Pytanie ogólne czy ktoś nie zauważyłem, że np. po tygodniu od restartu zaczyna mulić odblokowanie ekranu? Jest jakiś taki wyraźny lag pomiędzy naciśnięciem przycisku a zapaleniem ekranu. Restart pomaga albo wyczyszczenie ramu. Wolnego ramu jest 3-4 GB, więc raczej nie to jest przyczyną, prędzej jakaś lewa aplikacja, ale nie instalowałem niczego nowego, a problem ten występuje chyba ze 4 miesiące. Przez miesiąc miałem Global Stable i nie uświadczyłem niczego takiego, przy takich samych aplikacjach i przy ok. 3-4 tygodniach bez restartu.

Mam to samo od bardzo dawna. Nie znalazłem przyczyny ani rozwiązania.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• mrosi changed the title to MIUI 8.4.26 / 8.5.3 / 8.5.8
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...