Skocz do zawartości

[ROOT]Touch 3D w Redmi 5 Plus, MIUI9


mastav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podzielę się dziś czymś z wami, co udało mi się bądź co bądź "przypadkowo" odkryć.

Nie pisałem na XDA, nie pisałem na forum MIUI, bo tam same 'pały' co tylko potrafią odpisać 'great' bez czytania posta.
Mniejsza o to.

Wszyscy znamy funkcję Touch 3D z iPhona. Podobna funkcja jest również dostępna w naszym mniej lub bardziej kochanym MIUI. Ale w naszym modelu jest bądź co bądź ukryta.

W ramach kompatybilności - aktualnie korzystam z najnowszej wersji MIUI.EU, tj MIUI 9.6 by xiaomi.eu 8.4.19. Wydaje mi się, że ta opcja powinna działać tak i na innych romach jak i na innych telefonach XIAOMI.

Screenshot_2018-04-25-23-24-34-339_com.android.settings.png

POTRZEBNY ROOT!!!

Lecimy z tym.

1. Potrzebny nam jest dowolny eksplorator z uprawnieniami Roota. Polecam SE Explorer, gdyż od razu zawiera w sobie edytor tekstowy.
2. Edytujemy plik /system/etc/device_features/vince.xml (lub inny dowolny, zależnie od posiadanego modelu. Nazwa kodowa Redmi 5 Plus to akurat Vince.)
3. W pliku szukamy linijek:

Cytat

<!--whether device supports force touch--> <bool name="support_force_touch">false</bool>

jeśli nie mamy to musimy dodać, np na początku pliku tuż po <features>

4.Zmieniamy false na true, tak aby cały wiersz wyglądał tak:

Cytat

<!--whether device supports force touch--> <bool name="support_force_touch">true</bool>

Screenshot_2018-04-25-23-31-07-434_pl.solidexplorer2.png

5. Zapisujemy, restart i voila. Mamy 3D touch dostępny.

Jeśli opcja wciąż nie działa, możemy uruchomić ją teraz z poziomu Ustawienia>Dodatkowe ustawienia>3D Touch (Dotyk 3D).

 

Polecam zablokować ikony pulpitu w ustawieniu launchera. W MIUI Touch 3D działa niestety tylko z aplikacjami MIUI.

Screenshot_2018-04-25-23-34-38-905_com.android.settings.pngScreenshot_2018-04-25-23-34-36-343_com.android.settings.pngScreenshot_2018-04-25-23-34-55-204_com.miui.home.pngScreenshot_2018-04-25-23-34-59-082_com.miui.home.pngScreenshot_2018-04-25-23-35-03-152_com.miui.home.png

Edytowane przez mastav
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, figurel napisał:

Próbowałem, plik zmieniłem ale Touch 3D u mnie nie działa: Root jest prawidłowy,  mam xiaomi.eu 8.4.19.

W ustawieniach po restarcie nie pojawiła się dodatkowa opcja Dotyk 3D.

 

Screenshot_2018-04-26-22-04-16-560_com.ghisler.android.TotalCommander.png

Zamiast podwójnego apostrofu daj pojedynczy. Musisz dokładnie znak po znaku przepisać kod.

U mnie też przez literówke nie działało ale już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wozzo napisał:

Zamiast podwójnego apostrofu daj pojedynczy. Musisz dokładnie znak po znaku przepisać kod.

Podwójne apostrofy są wszędzie w tym pliku,  zmieniłem w dodanej linijce i nic. Kodu nie przepisuję, kod skopiowałem więc raczej błędu nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj może bez spacji przed "true" czyli

Cytat

<!--whether device supports force touch--> <bool name="support_force_touch">true</bool>

 

Możliwe też, że kopiuje jakiś znak formatowania - jak widzisz słowo "true" zostało w pierwszym poście pogrubione, żeby wskazać o co chodzi.

Ewentualnie przepisać ręcznie. Powodzenia i daj znać, w razie czego zedytuję post.

Edytowane przez mastav
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mastav napisał:

A spróbuj może bez spacji przed "true" 

Bingo. Musi być bez spacji przed słowem true. Teraz nawet nie mogę dojść skąd ta spacja się u mnie tam wzięła. 3D się pojawiło w opcjach. Szkoda, że tylko w aplikacjach systemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...