Skocz do zawartości

Odbieranie MMS przy wyłączonej transmisji danych w Orange


nechrist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Właśnie przesiadam się z OnePlus X na MiA1. Wszystko pięknie póki co, tylko nie mogę ustawić prawidłowo konfiguracji tak, aby przychodziły do mnie MMSy przy wyłączonej transmisji danych. Pamiętam, że w OPX też z tym walczyłem, niestety nie pamiętam już jak dokładnie. Będę zobowiązany za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Normalnie przez sieć. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale podejrzewam, że idzie do urządzenia "impuls" z informacją o wiadomości i wtedy automatycznie na chwilę włącza się transmisja i pobiera zawartość. Kwestia prawidłowego skonfigurowania APN. Stworzyłem nowy wg informacji dla modelu ze strony Orange, ale nie działa. Może ktoś to już ustawiał, albo się po prostu na tym zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pobrać MMS musisz mieć transmisje. Nie wiem czy da się wzbudzić pakiet jak przychodzi MMS. A dzwoniłeś do Orange ? Może oni wiedzą jak to ustawić

 

Po drugie po co gasić pakiet danych ? Przy prawidłowo ustawionych aplikacjach pobór jest minimalny.

 

Po trzecie kto w erze Whatsapp i innych komunikatorów używa MMS czy SMS xd

 

Puszczone z Mi A1 @ Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Żeby pobrać MMS musisz mieć transmisje. 

 Nie trzeba mieć włączonej transmisji by MMS się pobrał.[mention=48304]nechrist[/mention] zobacz jaki masz apn dla MMS, ja mam takie coś:

  40bfe96c9c14f95c3595303b79a6aff7.jpg4a7957f023b0002d0f13f2cffda7c30e.jpge74dacc21a0a8f1b879b500803176b51.jpg

 

Dodatkowo tak jak kolega wyżej napisał, musisz mieć zaznaczone w ustawieniach "zawsze odbieraj MMS"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Toś mi dał teraz. To jak pobiera się mms z obrazkiem czy innym załącznikiem?

Widzisz jednak jakoś się pobiera, dostaje MMSy nawet przy wyłączonej transmisji, na każdym telefonie tak miałem, od pierwszego X8, poprzez jakiejś goclewery, meizu i teraz xiaomi.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marrik, dzięki. Ustawiłem nowy APN wg tego co wysłałeś. Poza Nośnikiem - po zaznaczeniu i cofnięciu nie widzi zmiany i ciągle jest "Nie określono". Nie wiem czy to ma związek, ale i tak nie działa (starego apnu nie mogę/ nie wiem jak usunąć).

W ustawieniach wiadomości mam włączone wszystko co trzeba (automatyczne pobieranie).

Może to kwestia softu? U mnie jest Oreo 8.0. Boję się rootować telefon, chociaż jeśli to wina softu, to będę to musiał jeszcze raz przemyśleć.

Moreee, dzięki za linka, ale info sprzed 5 lat w dodatku od innego operatora trąci nieco myszką. Przeczytałem, ale odpowiedzi nie znalazłem.

 

A może to kwestia samej apki do smsów/mmsów?

Halp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=48304]nechrist[/mention] żeby usunąć apn to u dołu masz te trzy kropki w kółeczku z podpisem "więcej". Tam masz opcje aby zapisać apn lub go usunąć.

Jak coś zmieniałeś to przed wyjściem tam właśnie musisz go najpierw zapisać.

Root nie ma tu raczej nic z tym wspólnego.Na początku też nie miałem roota a MMS przychodziły.

Apka do SMS zawsze stock.

 

Aha i jeszcze jedno.

U mnie na Andku 7.1 autoodbieranie MMS mam do ustawienia w dwóch miejscach.

Pierwsze to SMS/ustawienia/zaawansowane i tam jest opcja "autoodbieranie"

Drugie to Ustawienia/ karty SIM i sieci mobilne i tam jest opcja "zawsze odbieraj MMS"

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marrik, w menu (trzy kropki) edycji punktu dostępowego są tylko opcje "zapisz" i "odrzuć". Tzn. w tych które automatycznie się ustawiły wszystkie opcje są wygaszone i nie da się ich edytować, usunąć zresztą też nie (Orange Internet, Orange WAP, MMS Orange). Z tych, które ustawiły się automatycznie tylko Orange PL IMS, po wejściu daje się zmienić, a w menu ma opcję "Usuń APN".

Co do rootowania, to znalazłem w kilku miejscach info, że czysty Android od paru edycji blokuje auto-pobieranie w związku z załataniem pewnej niebezpiecznej dziury (https://pl.wikipedia.org/wiki/Stagefright).

Ja wiem, że to wszystko nie brzmi zbyt profesjonalnie, ale pamiętam pierwsze pc x386, dosowe komendy, etc., więc przeczytać i ustawić w menu jakąś podstawową opcję (vide: "automatycznie pobieraj mmsy" w ustawieniach Wiadomości) jeszcze umiem. Porady wg których powinienem nauczyć się czytać ze zrozumieniem lub zaakcepotwać, że "mmsy przecież działają dzięki włączonej transmisji danych" naprawdę marnują Wasz i mój czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że masz tyle punktów dostępu a dodatkowo nie możesz z nimi nic zrobić.
U mnie był jeden do internetu i jeden do MMS i mogę je dowolnie konfigurować.
Opcji resetu ustawień też nie masz tam gdzie jest lista apnów?

Co do zadawanych pytań to nigdy nie wiadomo z kim się pisze i co ta osoba sprawdzała więc lepiej się upewnić niż kluczyć i kombinować a później się okazuje, że ktoś nie zrobił rzeczy oczywistej.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia APN resetowałem, po rozmowie z konsultantem Orange, który dodatkowo wysłał mi sms z danymi MMS Orange, takimi jak na ich stronie ustaw.orange.pl, do ręcznego wpisania. Relutat był taki, że SIM ustawił to i tak po swojemu jak było, a ręczne ustawienie APN z danymi wg Orange po raz kolejny niczego nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem dalej występuję? Wydaje mi się, że komunikator Signal pobiera MMSy bez włączonej transmisji, ale nie jestem pewien. Nie wiem też na ile zmiana komunikatora wchodzi w grę. Pamiętam te czasy, kiedy to nie trzeba było być stale połączonym z internetem, żeby pobrać MMSa i pamiętam jak się wtedy sapałem na Androida, że ten się sapie, że musi mieć włączone internety do obsługi takiej pierdoły. Z jakiegoś powodu przecież są dwie konfiguracje dla MMS i Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na próbę wrzuciłem Pixel ROM i tutaj już mam problem z automatycznym pobieraniem MMS.
Mimo,że ustawione takie same apn to nie pobiorę ani nie wyślę MMS bez włączonej transmisji. ROM jest na Oreo 8.1 i może tutaj jest problem.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...