Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Home


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

może mi ktoś podpowie, bo poległem na konfiguracji oświetlenia w jednym z pomieszczeń za pomocą Mi Home.

Mam smart plug, do którego są podłączone lampy. Smart plug jest włączany takim pojedynczym włącznikiem (nie pamiętam, jak się on nazywa). Dołożyłem do kompletu czujnik ruchu i chciałem zrobić tak:

1. Jak czujnik ruchu wychwyci ruch to włącza lampy a jak ruchu nie ma przez 2 minuty, to wyłącza

2. Lampy włączam i wyłączam tym bezprzewodowym włącznikiem

3. Jak włączę włącznikiem, to czujnik ruchu wyłącza lampy po 60 minutach bez ruchu

Czy ktoś ma pomysł jak to powinno być ustawione, bo jakoś nie mogę sobie poradzić z zależnościami. Mam dwie sceny. Jedna włącza i wyłącza lampy włącznikiem, druga włącza lampy na ruchu i wyłącza po 2 minutach bez ruchu. Ale nie mam pojęcia jak to połączyć w jedną całość.

Drugie pytanie jest takie, czy jest możliwe określenie, że np. od kwietnia do października czujnik ruchu będzie działał w godzinach 19  do 5 a między listopadem a marcem od 17 do 8?

Edytowane przez adamkowalskipl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W scenie która włączasz światło włącznikiem powinieneś wyłączyć scenę wyłączająca światło po 2 minutach od ustania ruchu, a włączyć ta z opóźnieniem 60 minut, jak wyłączysz światło włącznikiem to wyłączasz scenę 60 minutowa a włączasz ta z 2 minutowym opóźnieniem. Moim zdaniem będzie działać.

Co do miesięcy to chyba jest to niemożliwe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chyba rozumiem...

Mam scenę włączającą i wyłączającą lampy przyciskiem:

 Zrzut_ekranu_24_04_2018__13_00.thumb.png.0bca9b61b1c4b37b14f5d1c2f423f373.png

Drugą scenę włączającą lampy czujnikiem ruchu:

Zrzut_ekranu_24_04_2018__13_05.thumb.png.8b919d2bc7aba0d4e7734c1a64846161.png

I trzecią wyłączającą lampy, kiedy ruchu nie ma:

Zrzut_ekranu_24_04_2018__12_59-2.thumb.png.07776fb0e444bc33f4ff2db3caab2689.png

I co dalej? Bo nie mam pojęcia jak to połączyć w jedną scenę i jeszcze dodać do tego te 60 minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej, ile funkcji ma ten włącznik ścienny, jeśli 2 to musisz rozdzielić włączanie od wyłączania

i tak w 1 scenie zmieniasz Lampy On/off na On'

wyłącz scenę  3 

potem Delay 60 minut , Lampy Off 

jeśli chcesz wyłączać czujnikiem ruchu to najdłuższy czas jest 30 minut, wtedy musisz dopisać kolejną scenę jak 3 tylko ustawić inny czas i włączać to scenę zaraz po wyłączeniu 3

 

pisze nową scenę na Włącznik Ścienny np. 2 clik 

i tu robisz   Lampy Off

wyłącz scenę nr 4 

włącz scenę nr 3 

i to jest najprostsze rozwiązanie.

Jeśli musisz używać tylko jednego kliku we Włączniku ściennym to tutaj masz rozpisaną taką akcję na innym przykładzie i roboty jest więcej

 

 

 

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy,

Mam problem ze sceną sleep mode z innymi scenami w oczyszczaczu Air purifier 2

1. Scena 1 , powyżej 30pm włącz favourite mode  ( effective time period 7-21)

2. Scena 2, poniżej 10pm włącz tryb auto ( effective time period 7-21)

3. Scena 3 , Timer every day 21.01 włącz tryb sleep ( effective time period 21.01-6.59)

 

Niestety scena 3 wogóle nie działa. Scena 1 i 2 działa 24h na dobę. Wypróbowałem wszystkie serwery w MI Home i na wszystkich jest to samo. 

Ps Gdyby ktoś miał problem z połączeniem air purifier w Mi home na routerach tplink to może zapomnieć. 

Ps 2 . W logach są widoczne tylko sceny 1 i 2 nawet w nocy. 

 

Edytowane przez baconp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Screenshot_20180924-184824.thumb.jpg.cb068f363dbc20bd79509940619f4b28.jpgLudzie pomocy. Gate 2, zarowka kolor mi, czujka 2018. Za CHINY nie moge ustawic zalaczenia lampy po wykryciu ruchu w okreslonych godzinach. All day dziala a po wybraniu godziny albo sie zapali nie wiadomo kiedy albo sie pali i pali albo w ogole sie nic nie dzieje. Scena ustawiona nastepujaca... strefa czasowa dla wszystkich urzadzen mi ustawiona na pekin +8h cudowalem z roznymi i nic. Pomocy jakie godziny wpisac przy ustawieniu od 21 do 6 rano i wylaczeniu po 2 min od ustania ruchu. 

Screenshot_20180924-184803.jpg

Screenshot_20180924-184840.jpg

Edytowane przez heniuprezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw naszą strefę i nasze godziny.

Pamiętaj ze czujnik po wykryciu ruchu ma 1 minutę przerwy aż wykryje ponownie.

Najlepiej jak ustawisz już strefę, ustaw przedział jednej godziny (pełne godziny bez minut) tak aby łapało aktualną godzinę.

Sprawdź czy łapię, jak nie rozszerzaj zakres godziny może się okazać ze wyjdzie Ci -1.

Jak masz klawisz to testuj na nim, w logach w Automation będzie informacja ze wduszenie było wykryte, więc trzeba biedzie bawić się tylko zakresem.

 

Pamiętaj aby zakres godziny do wyłączenia dać o 1 godzinę dłużej, aby światło zapalone się zgasiło. Daje dlatego godzinę bo w tej scenie masz ze po 2 minutach bez ruchu ma wyłączyć, a wiesz kiedy nastąpi bezruch? Jeżeli żarówka jest zapalana tylko przez czujkę ruchu to wyłączenie możesz ustawić na All day (pełen przedział godzinowy).

 

 

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. A ja mam problem z ustawieniem czujnika ruchu w mi home. Getweay oraz sensor podczas wykrycia ruchu działają prawidłowo lecz gdy nawet wyłącze by nie było alarmu podczas wykrycia ruchu to teoretycznie alarm fizycznie Geteway nie zaącza sie ale na telefon przychodzi co chwile powiadomienie, że ruch taki jest widoczny. Czy wie ktoś może jak to wyłączyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi Mi Home

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...