Skocz do zawartości

Mod Google Camera by arthur - nowa apka aparatu


Trello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Zdziwiłem się, że nie ma tutaj takiego tematu do tego jakże popularnego modelu Xiaomi. Jak widać po zdjęciach Xiaomi nie ma wystarczająco dobrych sterowników do aparatów w telefonach, ale na szczęście można je trochę podkręcić ;) jeśli mamy zainstalowanego Magisk-a to bez większego wysiłku ulepszymy jakość zdjęć w naszym Redmi 4X. Kiedyś ten moduł był normalnie dostępny, ale został usunięty... nawet była wersja 1.4, ale nie hulała tak jak trzeba.
Do rzeczy. Co trzeba zrobić? Odpalamy Magisk, wybieramy Google_Camera_Patch-1.3.zip i instalujemy (aby odblokować mod aparatu). Później pobieramy apkę (ModGoogleCamera_5.1.018_R4X_v.4.5.apk) z linku podanego niżej, następie restart i mamy nową apkę do obsługi aparatu. Jest sporo możliwości konfiguracji aparatu. Póki co nie ma możliwości zapisu zdjęć na karcie z poziomu aplikacji, ale mając moduł Xposed można to ogarnąć bez problemu (wiem bo sam mam :D ).
Zapraszam do dyskusji.

Link do pobrania aplikacji:
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arthur/

Przykładowe zdjęcia wykonane moim Redmi 4X:
https://www.dropbox.com/sh/k52f7ll3zg8pbvo/AAC1x_hkD3q6kvxAJMlrnpP7a?dl=0

Moje ustawienia aparatu:
CS01.png CS02.png CS03.png

______________________________________________________
Na dzień 21.04.2018 najnowsza wersja aplikacji to:
ModGoogleCamera_5.1.018_R4X_v.4.5.apk

Moduł do Magisk:
Google_Camera_Patch-1.3.zip

Edytowane przez Trello
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2018 o 08:02, Trello napisał:

I jak wrażenia z używania nowej soli od aparatu?

Zdjęcia są o niebo lepsze niż na stockowym aparacie. Miałem ten aparat już wcześniej, tylko nie wiedziałem jak go zmusić do zapisywania zdjęć na karcie.

 

19 godzin temu, paralemptor napisał:

Ech, czego bym nie zrobił z dowolną wersją GCam, to jedyne, co potrafi ta aplikacja dobrze, to przestawać działać...

Nie instalowałem Patcha przez Magiska, tylko z palca dodałem wpis do Build.prop -  persist.camera.HAL3.enabled=1

Spróbuj, może pomoże...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojkor napisał:

Nie instalowałem Patcha przez Magiska, tylko z palca dodałem wpis do Build.prop -  persist.camera.HAL3.enabled=1

Spróbuj, może pomoże...:-)

Dosyć uciążliwe jak instalujemy aktualizacje MIUI co tydzień (wiem, bo robiłem tak dopóki nie ogarnąłem Magisk-a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, angry napisał:

Jak z stabilnością aplikacji?
Włączyłem ręcznie API2, zainstalowałem aplikację. Zdjęcie zrobi, ale przy podglądzie wywala czarny ekran @Trello

U mnie od samego początku hula i nigdy czarnego ekranu nie miałem. Podaj więcej info odnośnie Twojego telefonu, m.in wersję MIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać,nie można więcej wycisnąć z tego co jest w smartfonie. Ewentualnie to jest kwestia doboru odpowiednich filtrów i nic więcej,co prawda istnieją niewielkie różnice w wykonywanych fotkach ale matryca jest jedna i nie jesteśmy w stanie więcej zrobić niż na to nam oprogramowanie pozwoli. Oczywiście są mody które coś tam dodają ale suma summarum nic więcej. Ale ogólnie to jestem zadowolony z wykonanych zdjęć oraz filmików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Trello napisał:

U mnie od samego początku hula i nigdy czarnego ekranu nie miałem. Podaj więcej info odnośnie Twojego telefonu, m.in wersję MIUI

MIUI zainstalowałem sobie właśnie najnowsze, bo siedziałem na jakimś z marca.

Po ustawieniu tych opcji jak ze screena nagle po wejściu w pogląd już pokazuje się zdjęcie, a nie pusty, czarny ekran. Może to od tego zależało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ValdeQ napisał:

Ale po instalacji tej modyfikacji (przynajmniej u mnie) wywala mi stockowy aparat z błędem

Wydawało mi się, że to napisałem... na innych modach od aparatu GCam też mi nie działa normalny aparat, a na Redmi Note 4 brata czy siostry hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działało po wpisie HAL3 standardowy aparat.I jednocześnie mod,ale po bawieniu się romami przestało działać.A co śmieszniejsze nawet powróciłem do tego samego romu co miałem wcześniej.Gdzie działał standardowy aparat i ten mod.Także nie wiem już o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2018 o 08:18, wojkor napisał:

Nie instalowałem Patcha przez Magiska, tylko z palca dodałem wpis do Build.prop -  persist.camera.HAL3.enabled=1

Spróbuj, może pomoże...:-)

Napiszesz instrukcje jak to zrobiłeś i za pomocą czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma możliwości. build.prop to plik systemowy bez roota go nie zedytujesz. Nawet ADB Shell tutaj nie pomoże, bo i tak będzie potrzebny do wgrania za jego pomocą roota.

BTW: Wyszła nowa aktualizacja appki.

Edytowane przez devho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.Widzę że od dłuższego czasu nikt tu nic nie dodał wiec dołożę od siebie 5 groszy.Wczoraj pokusiłem się o wgranie patcha przez Magisk i zainstalowanie najnowszej wersji GC.Według tego co tutaj już było omawiane mam crash kamery od Miui ale..... mega pozytywnie zaskoczyła mnie Google Camera:)Jako zagorzały biegacz dzisiaj przeszła test na wybieganiu z grupą przyjaciół.Zdjęcia przednią kamerą w trybie portretowym wyszły super:)Efekt bokeh,szczegóły,ostrość,doświetlenie na wielki plus.Krótki film nagrany w biegu też extra.Dodam że zdjęcia robione z ręki w biegu.W samej aplikacji nic nie zmieniłem.Trochę szkoda że nie ma możliwości zapisu na kartę SD.Zobaczę jak dalej aparat będzie się sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 1000 punktów.XinternalSD zainstalowałem,u mnie GC występuje pod nazwą com.google.android.Redmi 4X,zaznaczam to w liście aplikacji,restartuje telefon i nic.Aplikacja dalej zapisuje zdjęcia w pamięci telefonu.Co robię nie tak?Do tego jak robię portret to za każdym zdjęciem tworzy mi nowy folder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...