Recommended Posts

Hejo mam takie pytanie czy można zmienić częstotliwość wifi w telefonie ? Aby łapało tylko 2,4 GHz gdyż przy 5ghz łączy i rozłącza się sieć w ustawieniach zaawansowanych nie ma wyboru. A co do routera jak zmieniam na 2,4 to po jakimś czasie samo wskakuje 5 i znowu lipa, telefon był oddany na gwarancję producenta i wymienili płytę główną 

No siema :D Co do wifi ja problemu nie mam. Router który mam w domu pracuje na 2.4 i nie ma innej opcji. Ale router u rodziców ma dwa zakresy. Przy czym można wybrać, z którym się chcesz połaczyć (pojawiają się jakby dwa routery odpowiednio pod 2.4 i 5 Ghz).

Próbowałeś z innym routerem ? Najlepiej takim samym bądź również o podwójnym zakresie częstotliwości?

No i kluczowa sprawa - oddałeś na gwarancję i wymienili płytę. Jeśli po testach na kilku innych modemach stwierdzisz, że wada dalej istnieje reklamuj i niech oddają pieniądze. Masz takie prawo bo już raz był naprawiany.

Wiesz co sprawdzałem jak odebrałem z gwarancji miałem możliwość tylko na wifi z McDonalda i śmigało na przenośnym hotspocie też śmiga bo od brata z telefonu robiłem, dzwoniłem do UPC bo internet mam od nich i babeczka kazała zrobić twardy reset modemu i działało na częstotliwości 2,4 GHz a jak automatycznie się zmieniło na 5 GHz to problem wrócił więc podejrzewam że, telefon będzie dobry tylko częstotliwości będą do bani w wcześniejszych telefonach była opcja zmienienia z 2,4 na 5 albo automatycznie który łapało a tutaj nie mogę tego nigdzie znaleźć 

Jeśli modem nie oferuje osobnego podłączenia pod 2.4 Ghz i osobno pod 5 Ghz ( Wyświetlają się jakby dwie osobne sieci WIFI) to zmiana w systemie nic nie zmieni. 

Mało jest urządzeń, które w pełni wykorzystują zalety pasma 5 Ghz. W ustawieniach routera musi być opcja ustawienia tego na sztywno. 

Więc jak jest jedna sieć WIFI to zmiana nic nie popsuje. Jedynie sobie ułatwisz bo nie będzie Ci zrywać połączenia. Poszukaj w instrukcji do modemu albo podaj nazwę modemu to coś się pomyśli jak wrócę z pracy :)

Dobra odpalę kompa i spróbuję sam jeżeli nie dam rady napiszę ci wszystkie dane tego rutera :) z góry dzięki za pomoc i oczywiście napiszę czy pomogło