Skocz do zawartości

Problem z wifi


Zibizibolo

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo mam takie pytanie czy można zmienić częstotliwość wifi w telefonie ? Aby łapało tylko 2,4 GHz gdyż przy 5ghz łączy i rozłącza się sieć w ustawieniach zaawansowanych nie ma wyboru. A co do routera jak zmieniam na 2,4 to po jakimś czasie samo wskakuje 5 i znowu lipa, telefon był oddany na gwarancję producenta i wymienili płytę główną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siema :D Co do wifi ja problemu nie mam. Router który mam w domu pracuje na 2.4 i nie ma innej opcji. Ale router u rodziców ma dwa zakresy. Przy czym można wybrać, z którym się chcesz połaczyć (pojawiają się jakby dwa routery odpowiednio pod 2.4 i 5 Ghz).

Próbowałeś z innym routerem ? Najlepiej takim samym bądź również o podwójnym zakresie częstotliwości?

No i kluczowa sprawa - oddałeś na gwarancję i wymienili płytę. Jeśli po testach na kilku innych modemach stwierdzisz, że wada dalej istnieje reklamuj i niech oddają pieniądze. Masz takie prawo bo już raz był naprawiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co sprawdzałem jak odebrałem z gwarancji miałem możliwość tylko na wifi z McDonalda i śmigało na przenośnym hotspocie też śmiga bo od brata z telefonu robiłem, dzwoniłem do UPC bo internet mam od nich i babeczka kazała zrobić twardy reset modemu i działało na częstotliwości 2,4 GHz a jak automatycznie się zmieniło na 5 GHz to problem wrócił więc podejrzewam że, telefon będzie dobry tylko częstotliwości będą do bani w wcześniejszych telefonach była opcja zmienienia z 2,4 na 5 albo automatycznie który łapało a tutaj nie mogę tego nigdzie znaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli modem nie oferuje osobnego podłączenia pod 2.4 Ghz i osobno pod 5 Ghz ( Wyświetlają się jakby dwie osobne sieci WIFI) to zmiana w systemie nic nie zmieni. 

Mało jest urządzeń, które w pełni wykorzystują zalety pasma 5 Ghz. W ustawieniach routera musi być opcja ustawienia tego na sztywno. 

Więc jak jest jedna sieć WIFI to zmiana nic nie popsuje. Jedynie sobie ułatwisz bo nie będzie Ci zrywać połączenia. Poszukaj w instrukcji do modemu albo podaj nazwę modemu to coś się pomyśli jak wrócę z pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...