Skocz do zawartości

Problem z czujnikiem zbliżeniowym


grizzly

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam sytuacje, że podczas rozmowy czasem wciskam coś policzkiem. Wielokrotnie był to tryb głośnomówiący albo klawiatura numeryczna :) Ja zwyczajnie ustawiam telefon bardziej brzegiem do ucha - tam gdzie dioda powiadomień a nie centralnie jak odruchowo się to robi. Dla mnie mało irytujące jednak warte odnotowania. 

Natomiast w kieszeni nigdy nie zdarzyło mi się żeby się coś nawciskało samo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

przyłączę się do pytania, na które nie padła odpowiedź. Jak zaradzić dziwnej pracy czujnika zbliżeniowego w tym telefonie ? Wg mnie działa niedobrze, ma mniejszy zasięg niż inne telefony które mam, a czasami podczas sprawdzania to jego zasięg wynosi około 1cm, a czasami 3cm.

Xiaomi cos z tym robi ? Bo problem jest.

Telefon mam około 2 miesiące, nówka, kupiona w PL w sklepie stacjonarnym, wygląda to na wadę ukrytą towaru. 

Edytowane przez lsg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kalibracja proximity sensor pomoże 

W dialerze *#*#64663#*#*

Jeśli to nie pomoże , to kila osób pisało , że po zmianie dialera na google dialer lub jakiś inny ( ustaw jako domyślny )odczuli poprawę działania czujnika zbliżeniowego w czasie rozmowy . 

Ja tego nie sprawdzałem . Jak telefon dotrze do mnie to będę testował . Mam nadzieję , że to pomoże bo to trochę irytujące .

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam podobnie, przy rozmowie telefonicznej nagminnie przypadkowe dotknięcie ekranu policzkiem lub włosami powoduje samoczynne włączenie głośnika lub latarki. Jak temu najlepiej zaradzić? W szczególności czy jest możliwość ustawienia wygaszania ekranu niezwłocznie po nawiązaniu połączenia (to mogłoby pomóc)?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w menu serwisowym czujnika działa dobrze, a przy uchu nie, to problemem nie jest system, czy aplikacja, a jego umiejscowienie w mi a1. Masz słuchawkę, aparat i dopiero czujnik. Działa on na niewielkiej odległości, przez co wystarczy odchylać przy rozmowie telefon gdy trzyma się przy prawym uchu. Przy lewym natomiast czujnik może po prostu wystawać za małżowinę uszną, przez co też nie zadziała :) Dużo tutaj zależy od tego jak kto trzyma telefon w trakcie rozmowy. Może się to wydawać głupie, ale potestowałem trochę i sporo na to wskazuje, że w wielu przypadkach niezadziałanie czujnika jest spowodowane tym co napisałem. 

Rozwiązaniem byłoby zatem zamontowanie czujnika lub przekalibrowanie tego co jest tak by działał z większej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam problem z czujnikiem zbliżeniowym. Wygaszał ekran gdy był zakryty w odległości  ok. 1 cm. Dokonałem kalibracji kodem *#*#64663#*#*  i uzyskałem wartość ok 3 cm, czyli jest lepiej. Ale chciałbym uzyskać około 4-5 cm. Może mi ktoś wytłumaczyć jak dokładnie dokonać kalibracji i co oznaczają cyfry pojawiające się na dole  Czasem mam trochę więcej niż 300, czasem więcej niż 400, raz miałem więcej niż 500. Najlepsze efekty miałem chyba w okolicach 300. Podczas kalibracji mam dążyć, by ta liczna na dole była jak największa czy najmniejsza.

Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...