rimanov

Przyciski funkcyjne a wywoływanie opcji aplikacji

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie odnośnie przycisków funkcyjnych w A1. Czy da się w jakiś sposób ustawić, żeby jeden z tych przycisków rozwijał menu opcji w aplikacjach, tak jak ma to miejsce w innych smartfonach? Teraz jest tak, że jeden przycisk to aplikacje w tle, drugi powrót do ekranu głównego, trzeci cofanie.

Menu opcji było na przyciskach w czasach kiedy sam system nie oferował w interfejsie takiego przycisku. Wydaje mi się że wszystkie apki posiadają bardziej lub mniej widoczne panele ustawień. 

Do czego konkretnie jest Ci to potrzebne?

Mało to nawigacji? Nie lepiej korzystać z wbudowanej G.Maps?

Poza tym podczas jazdy się nie klika w telefonie :P

Spokojnie :) Jako pasażer :) Do Navigatora się przyzwyczaiłem jako navi offline - świetne oznakowania, numery budynków etc. Nie zawsze mogę korzystać z sieci, albo nie zawsze zasięg jest.

A jako online z kilkunastu testowanych Waze po prostu prowadzi bezbłędnie, łącznie z omijaniem korków. Ale przecież nie o to chodzi :) Tylko o ten nieszczęsny przycisk. Fakt, wiele aplikacji ma swoje menu, którego nie trzeba wywoływać przyciskiem, ale zdarzają się jeszcze takie, w których jest to po prostu wygodniejsze, albo jedyne możliwe.

Po pierwsze w Waze sprawdź gesty. Pociągnięcie od lewej do prawej wywołuje boczne menu :P tam masz zebatke i inne opcje. O to Ci chodzi?

Co do map navigatora to nie widzę go w sklepie play. 

Tak, w Waze o to. Muszę się przyzwyczaić do gestów :) i nie zapominać o nich :) Dzięki.

Navigator to w sklepie play MapFactor GPS.

W navigatorze jedyne co znalazłem to jak masz już trase ustawioną i klikniesz na przycisko wróć/cofnij to nie przerywa nawigacji i masz dostęp do opcji łącznie z zatrzymaniem nawigowania :P Ale to chyba sprawdziłeś