Skocz do zawartości

LineageOS 15.1


Kokodzambo

Rekomendowane odpowiedzi

https://forum.xda-developers.com/redmi-4a/development/rom-lineageos-15-1-xiaomi-redmi-4a-t3778316/

http%3A%2F%2Fi.imgur.com%2F2okPze5.png

LineageOS is a free, community built, aftermarket firmware distribution of Android 8.1 (Oreo), which is designed to increase performance and reliability over stock Android for your device.

LineageOS is based on the Android Open Source Project with extra contributions from many people within the Android community. It can be used without any need to have any Google application installed. You will need to provide your own Google Applications package (gapps). LineageOS does still include various hardware-specific code, which is also slowly being open-sourced anyway.

Base source code is available in the LineageOS Github repo. And if you would like to contribute to the project, please visit our Gerrit Code Review.

GPL compliance:

yG18r6g.png


[*]Device tree source code:

[*]Device tree source code:

[*]Kernel source code:



Broken:

[*]Sepolicy still on permissive
[*]Nothing else?

Working:

[*]Camera (and flashlight)
[*]WiFi
[*]Bluetooth
[*]Telephony (Calls and Data)
[*]Audio (Record and Playback)
[*]Video Playback
[*]Sensors
[*]GPS
[*]VoLTE

Screenshot_Trebuchet_20180416-104814.pngScreenshot_Einstellungen_20180416-104828Screenshot_Einstellungen_20180416-104853

Compatibility:

Compatible with all Xiaomi Redmi 4A variants (16GB / 32GB). Xiaomi Redmi 5A and other Redmi devices are not supported. 

Builds are based off the Xiaomi's Android 7.1 firmware with proprietary blobs from MIUI 8.3.29 dev package.

Downloads:

[*]Unofficial download links

Notice:

[*]No custom kernels are supported in this thread. Only stock kernel and official builds will be supported. No bug reports if that's not the case.

Installation:

[*]Reboot to recovery (TWRP recovery for Redmi 4A - Direct link)
[*]Format /system, /data and /cache
[*]Install LineageOS zip package
[*]Install [optional] the LineageOS su addon to get root (there are obviously other root methods, but this is the recommended one as it survives to OTA updates)
[*]Install [optional] a Google Apps package of your choice (Open GApps is advisable, but stock and super variants are not recommended!!!)


Important notes:


[*]Current minimal
* required *
firmware version is MIUI 8.3.29 Global dev, otherwise installation could have issues. Download the
and flash it prior to installing LineageOS or, alternatively, download and install one of the
(at your own risk).

[*]GApps can only be flashed on clean installs.

[*]Formatting data (all user data is wiped, including internal storage) is a must if MIUI was previously installed and device was encrypted.

Credits & collaborations:

This work is due to efforts from RedmiDevs founding members that did the full device bring-up. Huge thanks to [MENTION=4003363]xboxfanj[/MENTION] for all the help during that bring-up.

Finally, all RedmiDevs & LineageOS team would like to thank everyone involved in helping with testing, coding, debugging & documenting! Enjoy!


Device wiki:

[*]Unofficial wiki link

Changelog:

[*]LineageOS 15.1 weeklies changelog link

[NOPARSE]XDA:DevDB Information[/NOPARSE]
LineageOS 15.1, ROM for the Xiaomi Redmi 4A

Contributors:
33bca
ROM OS Version: 8.1 Oreo
ROM Kernel: Linux 3.18.71
ROM Firmware Required: MIUI 8.4.12 dev

Version Information
Status: Beta

Created 2018-04-16
Last Updated 2018-04-25

Edytowane przez Kokodzambo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja:

https://androidfilehost.com/?fid=818070582850508202

Wgrałem, i już wiem że póki co zostanę na tym ;) jedyne co nie działa na razie to aparat. ROM jest na razie cudowny, wszystko działa bez większych zająknięć!

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon, skoro Ty używasz takich słów, to musi być naprawdę dobrze ;P Sam też wypróbuję.

Szybko się chłopaki uwinęli. Nie minął nawet miesiąc od opublikowania źródeł, a oni już skleili 8.1. Nie przepadam za gołym LineageOS, więc na dłuższą metę nie pozostanę przy tej wersji, ale naprawdę ciszy fakt, że 4A ma kilku zdolnych moderów :]

EDIT: Kurcze, ROM jest zaskakująco przyjemny. Chodzi żwawo, widać że jest potencjał. Snapdragon 425 nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Trzeba jeszcze poczekać na kernel dla Oreo, może optymalizacje z Androida GO i wtedy będzie komplet.

Edytowane przez Kokodzambo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fix do kamery Napraw kamerę dla LineageOS 15.1 Załączony plikCamera-fix.zip (26,51 MB) https://4pda.ru/forum/dl/post/12662180/Camera-fix.zip

takie fix są ale nie mozna pobracAparat i latarki - Załączony plikCamera-fix.zip (26,51 MB) 

Fix podlagivany i podwójne tapa - Załączony plikzram-and-dt2w.zip (15,62 MB) 

Najnowsze - Załączony plikrecent_los_fix.zip (128,48 KB) 

jakie miui trzeba wgrac zeby poszedł ten lineageos 15.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tego romu w drugim poście w wątku z xda napisał:

Cytat

Builds from now on will need a TWRP with vendor partition support like this one.
https://androidfilehost.com/?fid=962187416754475993

Czy to oznacza, że podczas instalacji poprzez powyższe TWRP będzie tworzona dodatkowa partycja "vendor"?

Jeżeli tak to jak będzie wyglądać powrót do wcześniejszej kopii systemu (np. z xiaomi.eu), który takiej partycji nie posiadał?

Chyba, że coś źle rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kszul najlepiej byłoby spytać Offaina na telegramowej grupie lub po prostu w temacie na XDA. Gość zazwyczaj odpisuje w takich tematach :)

 

Pojawiła się kolejna wersja LineageOS 15.1, więc zedytowałem temat. Kolejne poprawki błędów, kolejne poprawki lagów. Ludzie bardzo sobie chwalą. Tak jak napisałem w temacie RR, to jest odpowiedni moment, aby przeskoczyć na Oreo. Problemy wieku dziecięcego zostały już rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kokodzambo Moim zdaniem ostatnia wersja z wczoraj to jest jakiś mało śmieszny żart. Zainstalowałem sobie Magiska i moduł do niego - zmodowaną apkę YouTube. Zrestartowałem telefon, odblokowałem go i... nie widzę nic poza tapetą i paskiem statusu na górze. Próbuję zablokować tel - pojawia się wszystko, tak jakby ktoś schował mi interfejs, ale w nic nie zdążę kliknąć bo telefon się z automatu blokuje... wszystko działa i można robić ale interfejs jest w jakiś sposób schowany więc nie widzę wykonywanych przeze mnie akcji... za jakimś XYZ razem pomoże restart (info z grupy na Telegramie) pewnie, mi pomógł flash moda dwa razy w różnych wersjach przez TWRP ale kiedy je wywalę albo zrestartuję tel to nawet bez nich interfejs dalej się chowa... nie mam ochoty się w to bawić, a root jest mi niezbędny.. Jeśli ktoś nie korzysta z roota to pewnie będzie spoko, ale dla mnie póki co LOS nie jest w stanie zostać moim domyślnym systemem, wróciłem na AICP i tam na razie zostaję.

Może to naprawią, nie wiem - zgłosiłem na telegramie.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2018 o 15:05, kszul napisał:

Autor tego romu w drugim poście w wątku z xda napisał:

Czy to oznacza, że podczas instalacji poprzez powyższe TWRP będzie tworzona dodatkowa partycja "vendor"?

Jeżeli tak to jak będzie wyglądać powrót do wcześniejszej kopii systemu (np. z xiaomi.eu), który takiej partycji nie posiadał?

Chyba, że coś źle rozumiem...

Dobrze zrozumiałeś i pytałem też o to na telegramie. Powiedzieli że powinno działać, ale myślę że na wszelki wypadek trzymaj gdzieś IMG tego TWRP na którym Robiłeś kopię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...