Recommended Posts

Witam, orientuje się ktoś co to za aplikacja "Matcli"? Od kilku dni wyskakuje mi takie info z play protect: 

Wyłączyć szkodliwą aplikację?

Matcli

Ta aplikacja pozwala hakerom przejąć kontrolę nad urządzeniem i uzyskać nieautoryzowany dostęp do twoich danych.

Nadmieniam, że nic nowego nie instalowałem nawet andka mam starego 5.1.1

Cześć, mój tablet leżał ponad miesiąc podpięty do ładowania, ale nie odblokowywałem go przez ten czas - byłem poza domem, bez dostępu do tego urządzenia. 

Tak jak w Twoim przypadku przez prawie 3 miesiące nie instalowałem na tablecie żadnych aplikacji.

i tak oto:

W majówkę, na moim koncie Instagram pojawiły się posty reklamujące różne strony internetowe, oczywiście natychmiastowo usunąłem je z telefonu komórkowego.

Dopiero dzisiaj odblokowałem tablet i wyświetlił mi się ten sam komunikat - od razu przywróciłem ustawienia fabryczne tabletu i zmieniłem hasła FB, Gmail, Instagram, wszystkie banki oraz wylogowałem się z pozostałych urządzeń na których byłem zalogowany. Pytanie, co to za aplikacja i jakie szkody mogła wyrządzić, czy hakerzy mogli ściągnąć moje pliki cookies, maile ze skrzynek, itp. itd. 

Bardzo byłbym wdzięczny za każdą informację. 

Pozdrawiam.